Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В.Търново

Както вече отбелязах в темата "колко сте високи и колко тежите",аз съм на 29г.,168/62кг. Embarassedв 11г.с.Проблемът ми е,че винаги съм била около 53-54кг.,но имах много неприятни изживявания от личен х-р миналата година и вследствие на изживения стрес качих 10 кг. EmbarassedНе мога да се позная,хората около мен-също;започнах бременността си с тегло,над нормалното,а оттук насетне ми предстои още покачване Crying or Very sadНямам намерение да пазя диети или да пия "чудотворни хапчета и чайове за отслабване"-причината е ясна Wink,просто искам да поддържам тялото си стегнато/въпреки,че на работа съм постоянно седнала пред компютъра,а пътят до вкъщи е едва 10 мин. Embarassed/,и по възможност да кача малко килограми-знам,че не е времето сега за ограничения,но бременността не е и оправдание за +15-20-25кг.,нали?!?Моля ви,дайте ми съвет как да се храня  и какви упражнения да правя/имам възможност само вкъщи/,за да поддържам тялото си в добра форма?Отчайвам се само като се погледна в огледалото,а би трябвало в този етап от живота си да се чувствам прекрасно,нали?!?
Цитирай
Миличка, недей да хабиш ценни мигове от живота си, за да се подтискаш и депресираш заради проблеми, които са решими!
Виж времето колко е приятно в този период от годината Smile Сложи една усмивка и се разхождай повече. С тези баири и стълбички във Велико Търново нямаш нужда от друг спорт. Прекарвай ако е възможно повече време навън и си мисли за хубави неща. Ще се справиш и с килограмите, не е нужно да се вманиачаваш в това сега. Успех и всичко хубаво!  Love
Цитирай

В лудницата на 2-рия етаж.

Повече разходки,наблягай на плодовете и зеленчуците,по-малко тестени и сладко и газирани напитки,естествено ако ти се яде нещо ще си хапнеш.Диетите ги остави за след раждането,мисли позитивно за малкото човече вътре в теб.Най-важно е спокойствието.Лека бременност и раждане.
Цитирай

Наистина, не се натоварвай психически с такива неща. Ако нямаш възможност през седмицата за по-дълга разходка, събота и неделя са пред теб  Smile Аз като не мога да излезна 1-2 дена, после като тръгна 4-5 часа се разхождам нагоре-надолу . А за яденето не е нужно да се лишаваш от храна, а просто да не ядеш за двама  Crazy И накрая важно е ти и бебко да сте добре,а това че не могат да те познаят или си напълняла в повече,не обръщай внимание  Naughty Като родим ще слабеем. За гимнастиката има касети с упражнения за бременни или ако имаш възможност и време може да ходиш на курс за бременни,там също правят упражнения  Very Happy
Поздрави и никакви притеснения вече  Hug
Цитирай

В.Търново

Благодаря ви,момичета за успокоението  bouquet Да,в общи линии зная какво трябва да правя,а не зная защо не се получава-не смятам да пазя диети,просто имам чувството,че  и от въздуха пълнея-просто искам да взема мерки от сега,за да може да е по-бързо възстановяването след раждането-не смятам да му отпускам края сега,а после да му мисля.....моя близка приятелка изпадна в дълбока депресия след раждането,особено когато беше качила 25 кг. Crying or Very sadи се "отърва" само от 7кг. при раждането Crying or Very sadБлагодаря все пак на тези,които са им писали....
Цитирай

Велико Търново

НИКАКВИ ДЕПРЕСИИ Embarassed!!! Доброто настроение и позитивната нагласа да са постоянно с теб! И ще се справиш. Peace
Аз също бях с повече килограми когато забременях и си мислех, че докрая, а и след бремеността, ще се търкалям. Whistling Обаче не стана така. През цялата бременост не съм се спирала /понеже също работя на компютър на 200 м от нас/ не съм се замисляла и всяка свободна минута ходех където се сетя /наистина баирите в Търново помагат! ooooh!/. Яж само толкова, колкото си гладна. На мен ми се е случвало да мина деня само с череши или ябълки /това ми се ядеше/.
Съветвам и теб да правиш същото. Наслаждавай се на бремеността с много усмивки! А килограмите няма да усетиш как ще свалиш след раждането! Wink Успех! Peace
Цитирай

София

много познато - също качих 8кг за 1г. , и бяха връх 10 точно като забременях. После качих още 14кг. Родих и постепенно си върнах "моите" си кг.  Laughing След 3тия м. след раждането си правя редовно гимнастика вкъщи, ограничих хляба и тестените изделия - ако ям е само черен и диетични храни, не ям сладко, не пия газирано, предимно плодове и зеленчуци и айрян. Последните излишни кг. свалих миналата седмица с чудотворната зелева супа.
НО ти сега трябв да мислиш за малкото съкровище. Ако се ограничаваш може да му навредиш - много е опасно! Аз например цяло лято ядох предимно диня и тези месеци качих малко кг, без глад. Мисля, че и ти ще имаш тази възможност - не се подтискай. После всичко бързо ще си дойде на място, форумчето помага за възстановяване на формата, не се притеснявай! Леко бременеене в очакване на най-голямото съкровище!
Цитирай

Габриела, спокойно! Радвай се на бременността си и се разхождай. Играй гимнастика за бременни ( има такива) или пилатес... Аз започнах бременността си +20 над нормалното ми тегло Embarassed ( по подобни на твоите причини ) И като теб много се притеснявах какво ще стане... Отбягвах тестено и играех гимнастика. През бременноста качих 12 кг , които отслабнах с раждането на героя... Та сега имам да си свалям 20 кг от преди. Mr. Green, а как става това всички знаем с диетки. Още не съм почнала, че кърмя, ама съм им вдигнала мерника свирепо...

Вярвай в организма си и не се тъпчи в какво ли не. Забрави за "ядене за двама". Като се родите живот и здраве ще ги свалиш проклетите кила .
Цитирай

В.Търново

Благодаря ти за подкрепата  bouquetТова означава много за мен!Знам,че може би на пръв поглед проблема ми изглежда немаловажен на настоящия етап и безпредметен,но само аз си знам колко е опасно ниското  самочувствие и комплексите да доведат до по-сериозни,психически последици newsm45 Откакто качих тези 10 кг.,се вманиачих какво ям,кое колко калории има,въртях се в омагьосан кръг-ограничения-натъпкване-ограничения и т.н;като се погледна в огледалото се виждах двойна и тройна....обличам се с едно и също всеки ден,за да не ми личи пълнотата....и т.н.-да не ви отегчавам Crying or Very sad
  Просто не мога да намеря верния път,и затова ви писах Praynig
  P.S А Пилатес-гимнастиката подходяща ли е за бременни?Не мога да си смъкна от компютъра,но гледам,че по книжарниците има книги-ще взема да си купя Confused
Цитирай

Варна

Хей, Габи, не се отчайвай! Чак на втория постинг забелязах, че си от Търново. И съвсем вярно са ти казали-с тези стълби и баири ще отслабнеш без никакви проблеми. Казвам го от личен опит, защото и аз съм от този град. Само от качване на стълби съм сваляла 10кг. Така че бъди по-ведра, не мисли толкова за килограмите. След като родиш ще имаш време да се възстановиш. Успех и леко бременеене.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.