Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

София

а не за календарни дни и те са 135?
благодаря ви!  bouquet
Цитирай

София и там където не се пуши

За календарни и пише от кога до кога. И мисля че все още има значение първо второ
Цитирай

Варна

болничните винаги са за календарни дни
Цитирай

София

да, благодаря ви!!
  bouquet
Цитирай

София

vaniliaice, ще се възползвам от темата ти - надявам се да нямаш нищо против, за да попитам и аз нещо. Какво общо имат тези 135 дена (45 преди раждане и 90 - след раждане), като платеното майчинство за осигурени мами е 2 години?? Така излиза, че нямаш право на 2 години платено майчинство, а на 3 месеца?
Цитирай

София и там където не се пуши

Ако си осигурен напр за 1000 лв и излизаш в майчинство. Тези общо 3-4 месеца болнични ще Ви ги платат съответно 80-90 %, а мисля че за майчинство са 100 %.
А за останалия перид до 2 год там една мин заплата, която е за страната. Това е разликата. Ако си осигурен на мин. получавате едно и също.
Цитирай

При хората, които обичам

vaniliaice, ще се възползвам от темата ти - надявам се да нямаш нищо против, за да попитам и аз нещо. Какво общо имат тези 135 дена (45 преди раждане и 90 - след раждане), като платеното майчинство за осигурени мами е 2 години?? Така излиза, че нямаш право на 2 години платено майчинство, а на 3 месеца?

Не две години платено майчинство, а отпуск за гледане на дете до двегодишна възраст. Той започва, след като свършат тези 135 дни болнични и завършва на втория рожден ден на детето.
Цитирай

София

Дороти го е казала много добре. Точно така е! smile3521 smile3521 smile3521
Цитирай

София

Благодаря, dorothy и ДЕ ВАня! Сега вече ми е по-спокойно Smile.
Цитирай

Всички болнични са за календарни дни, включително и този.
Цитирай

В полите на Пирин планина

Болничният за бременност и раждане се брои в календарни дни, като те общо са 135. Ползват се 45 календарни дни болничен преди раждане / пресметнато според определения термин / и остатъка  - 90 календарни дни след раждането. Ако жената роди преди термин, неизползваните дни се ползват след раждане.
Прекрасно би било да са работни, амааааааааа  newsm78
Цитирай
Аз мисля, че се отнася точно за календрни дни, не за работни Smile Щеше да е хубаво, ако беше за работни Smile
Цитирай

София

благодаря момичета!
сметнах всичко, верно че са трохички тези месечни 160 лева сега...дано ги вдигнат поне на 200, ама...
Цитирай

София - Люлин

Да попитам и аз.
Тези 135 дни на един болничен ли се дават или на две части? Ако е на две кой издава втория болничен, пак ли гинеколога, който ми е следял бременността ?
Цитирай

Пловдив

Първи болничен -  от гинеколога - 45 дни преди термина.
Втори болничен - от родилния дом - 42дни / ако не се лъжа/.
Трети болничен - от педиатъра на бебето - останалите дни до 135 в зависимост от това, кога е родила майката - преди или след термина.
  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора