Несебър или Албена?

  • 1 093
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 723
Много сме се зачудили, ще ходим на море края на август, тогава бебо ще е на 10 месеца, та се чудим къде да идем.  В Несебър има какво да се зяпа, а и Слънчев бряг е наблизо, ама пък за Албена чувам много добри отзиви.
Дайте акъл Thinking

# 1
  • Мнения: 7
В Албена предимството е само, че плажът е огромен и безплатен, и дъното е чисто. Иначе е затворен тип курорт, много скъп, магазините за обикновени неща даже за ядене на нормални цени са много малко. Абе там е само аки си приготвиш яко пари за харчене.
Иначе в Несебър съм бил само 1-2 пъти в Стария град, иначе не мога да кажа кой знае какво, но като че ли ако имам избор,  там е за предпочитане.

# 2
  • Мнения: 463
Щом сте с дете - Албена

# 3
  • Мнения: 565
Албена - all inkl.. Peace Несебър е лудница в последните години, а за малки деца е ужас   Sick

# 4
  • Мнения: 7 106
В Албена предимството е само, че плажът е огромен и безплатен, и дъното е чисто. Иначе е затворен тип курорт, много скъп, магазините за обикновени неща даже за ядене на нормални цени са много малко. Абе там е само аки си приготвиш яко пари за харчене.
Иначе в Несебър съм бил само 1-2 пъти в Стария град, иначе не мога да кажа кой знае какво, но като че ли ако имам избор,  там е за предпочитане.

Защо мислиш, че в Несебър е по-ефтино от Албена ?   

  Аз съм била и на двете места, по стечение на обстоятелствата преди 3 години бяхме за 2-3 дни в Несебър първо, преди да почиваме в Албена и цените и по магазини и по заведения са почти еднакви. С тази разлика, че в Несебър беше лудница както по плажовете, така и в самия град. Чадър и шезлонг на плажа струваха по 4 лв. а в Албена чадър 4 лв. шезлонг-3 лв. Обаче на Несебър плажа е толкова пренаселен, че под твоя чадър има още 2-3 чифта чужди крака и телеса . Докато на Албена е някак по-културно всичко, даже ти носят малка прастмасова масичка че и пепелник, ако си пушач. Ако си без дете и си тръгнал да се веселиш, Несебър е по-добрият вариант, но ако си на почивка и то с малко дете - само Аблена.   

 Храненето само по кръчми наистина излиза скъпичко, но ако изберете хотел, който предлага ол инклузив, а на заведение сядате вечер да пийнете някоя ракийка със салатка може да се преживее  Peace.

# 5
  • Мнения: 2 723
Ама въпроса не е в цените, ние сме за една седмица, така че ще го преживеем...
Ама с бебо няма да можем да висим на плаж много, та си мислех че в Несебър по има къде да се разхождаме и какво да зяппаме. Ако беше по-голям дребо и можеше да ходи, щяхме веднага да се засилим към Албена.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Албена според мен е по-добре. Доста добре уреден курорт и я няма тази гъчканица по плажовете както са ти писали и другите. И пак има къде да се ходи- предполагам ще сте с кола, така че двореца с ботаническата градина в Балчик или нос Калиакра са добри за разходка.  А и самите курорти предлагат вече какво ли не-организиран риболов, пиратски кораби и всякакви неща.

# 7
  • Мнения: 8 917
С дете - Албена, макар,че Несебър ми харесва много повече Peace

# 8
  • Мнения: 54
НЕСЕБЪР

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 256
В Несебър и Сл.бряг е голяма лудница ,на Албена не съм ходила,но по това,което чета тук- 100 % бих отишла там на почивка

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Албена, разбира се.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Ако сте с кола, около Албена също има много неща за разглеждане. 7 дни няма да ви стигнат  Grinning Но щом искате да ходите и да разглеждате, може би идеята за all inkl не е никак подходяща за вас.

# 12
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз пък като съм ходила и то доста на Албена съм с две ръце за Несебър,св.Влас и Слънчев бряг.И ние ще ходим там това лято.

Общи условия

Активация на акаунт