Кажете нормално ли е????

  • 1 078
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Това ми е втора бременност но не помня с първата дали ми се е случвало та за това искам да ви питам:чувствам се отекла там от доло Embarassed,някък си ми е падпухнала и отекла и с леко напрежение.Незнам за тези месеци в който съм да ли е нормално или да потърся лекар?Моля на някой ако му се е случвало да дъде съвет.Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 214
Какво ли не ми се е случвало а това не.
Обаче мисля че най добрия вариант да идеш на лекар.
Дано всичко ти е добре.

# 2
  • Мнения: 607
Аз също мисля,че лекаря ще каже най-добре.

# 3
  • Мнения: 680
отиди на лекар,той най добре ще ти каже!

# 4
  • Мнения: 468
Аз бях така с втората бременност и като казах на доки ми отговори: "Ще си имаме момиченце".
Оказа се вярно в моя случай. Все пак отиди на лекар.

# 5
  • Мнения: 282
Аз бях така след като родих и ми беше много неприятно. Но като се замисля и през бременността съм имала такива усещания (имам си момиченце). Simple Smile Но питай доктора като ходиш на ЖК.
Лека и безпроблемна preggobouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
^buba^, от една седмица и аз забелязах подобно нещо при мен и ми беше много странно. Освен, че ми се струва по-подпухнало и някак по-месесто, усещам и болка. Обясниха ми, че организмът се подготвял за идването на бебето и там нещо се разширявало. Но аз вече съм към края на бременността, не зная при теб дали е нормално.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 846
На мен пък ми изтръпваше, но не беше нещо опасно.

# 8
  • Мнения: 619
^buba^, от една седмица и аз забелязах подобно нещо при мен и ми беше много странно. Освен, че ми се струва по-подпухнало и някак по-месесто, усещам и болка. Обясниха ми, че организмът се подготвял за идването на бебето и там нещо се разширявало. Но аз вече съм към края на бременността, не зная при теб дали е нормално.

при мен е абсолютно същото-така съм от 7 месец...ама не съм питала док.

# 9
  • София
  • Мнения: 830
Точно защоъо ти е втора бременност се получава така. Поне на мен доки така ми обясни. Всичко ти е по- омекнало и отчуснато. Мускулатурата е по-слаба. Това важи и за формата на корема. При втора и трета бременност корема е по-смъкнат, по-отпуснат. За съжаление и всичко се прибира по трудно после. Едно гадно коремче си ми виси... Sick
Лека бременност и щастлив завършек  Laughing

# 10
  • Мнения: 168
Аз родих преди 12 дни и около два месеца преди раждането бях и аз така. Към подпухването обаче имаше и нещо като разраняване - все едно е протрито и мястото сълзеше. Лекарката ми каза, 4е бебето притискало нещо, от натиска и напрежението се получавало. Каза ми да мажа с ихтиол и да правя компреси с риванол. Помага, но ихтиолът е доста неприятен. след това минах на едно мазило - универтан - то помага значително по-бързо и не е  неприятно. Отиди все пак на лекар, не я карай на самолчение!   Naughty Сега след раждането го нямам този проблем, така че - СПОКО - временно е!
Леко бременеене ти желая и дано съм била полезна.

# 11
  • Враца
  • Мнения: 109
Не се притеснявай-по време на бременност е нормално всички лигавици и полулигавици да подпухват,особено с напредването на бременността,защото бебето притиска и кръвонапълването в тази област се увеличава.
Ако много се притесняваш и чувстваш дискомфорт се консултирай с лекаря си.
Да ти е леко бременеенето! Peace

# 12
  • Мнения: 554
на мен ми е първа бременност , но и аз се чувствам така от месец два ... очаква се и аз девойка да родя .... не съм питала лекаря ми относно това , но според мен  е нормално. При мен няма никаква болка или дискомфорт ... просто си я усещам като поничка.

# 13
По принцип е нормално.
Накарай докторът да провери за разширени вени.

Късмет!

# 14
  • Мнения: 574
С втората бременност получих разширени вени и ужасно подпухнах и ми се появиха ,отдолу дебели вени като гроздове. Чак ми изтръпваха понякога краката като седя.

Общи условия

Активация на акаунт