Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

София

Бебето ми  е на 3 мес. и днес ходихме в ортопедията на Г.Баня - казаха ни че има може би скъсани мускулни влакна на вратлето или удебеляване на сухожилие вследствие на неудобно положение в утробата. Държи си главичката само на едната страна и не иска да си я обръща на другата. Препоръчаха ни ежедневни масажи в продължение на 1 година. Има ли други мами с подобен проблем. Бих искала да се консултирам и с второ мнение, ако сте доволни от някой ортопед моля пишете ми.
Цитирай

Варна

Дъщеря ми го имаше този проблем.препоръчвам ти да го види хирург и той да каже как да процедирате!
И ние го видяхме когато беше на 3 месеца и се наложи да бием едни инжекции и после физиотерапия,отделно упражнения.
Трябва да се види до каква степен и дали може да се оправи само с масажчета.
Иначе е много често срещано,не се притеснявай просто потърси хирург!
Цитирай

в Бургас

И на моят големия син го откриха, когато бе на месец и 1/2, но беше започнало да се калцира/имаше удебеляване/. След консултация с хирург, започнахме масажи, които той ни показа, същевременно нанасяне на унгвент и гимнастика. На всеки 20 дена ходехме на контролен преглед и до 3-4 месец изчезна.
Цитирай

София

Здравей, това  се нарича крива шия, обикновено се открива към 20ия ден и причината не е напълно изяснена.  Лекува се, но трябва задължително да правите рехабилитация, защото иначе се получават усложнения. Защо не отидете в Института по Педиатрия. Там има специалисти и ще може да правите рехабилитация по здравната каса. Незнам кой лекар точно да ти препоръчам там, но утре мога да попитам и да ти кажа.
Цитирай

Ами на Ники при изписването лекарката, която извиках у дома я огледа и видя, че едната жила е по-дебела от другата. Ники определено предпочиташе да се обръща и спи на другата страна. Лекарката каза да изчакаме и ако се наложи да ходим на физиотерапия, но при нас се оправи самичко. Но физиотерапията няма да ви навреди и много бързо ще се оправите, сигурна съм  Peace
Цитирай

София

Вчера ме посъветваха да го прегледа д-р Литвиненко.
Ако някой има впечатления от него да драсне два реда.
Цитирай

Ние имахме същия проблем на два месеца, педиатър ме прати в клиника "Св.София" за преглед.Това е клиниката за церебрална парализа, но да не те плаши като име, защото там се рехабилитират деца и с подобни проблеми.Определено мога да ти я препоръчам повече от  педиатрията, защото рехабилитаторите са обучени по Войта, Бобат и имат много добър подход към бебета.Ние ходим вече 6 месеца, защото ни откриха и други проблеми и досега сме наваксали почти всичко за възрастта.Колкото по-рано се започне рехабилитация толкова по-добре.Успех и дано се оправите бързо!
Цитирай

високо

Литвиненко е невролог. ако имате съмнения за неврологичен проблем, можете да го посетите. аз лично имам предпочитания към невролозите в Св. София. ходихме там на рехабилитация 6 месеца, но по причини, съвсем различни от вашите.
иначе, аз като малка съм имала такъв проблем с вратлето. получил се е при раздането - разтегнати мускули или нещо подобно. при мен не е било от неврологично естество. оправила съм се точно с масажи за сравнително кратко време.
успех  bouquet
Цитирай

София

Вчера ме посъветваха да го прегледа д-р Литвиненко.
Ако някой има впечатления от него да драсне два реда.
На моя приятелка детето ходеше при него. Добър  лекар е и е много внимателен наистина e  невролог, но и той може да те консултира, защото има различни причини за крива шия, една от които е неврологична.
Ако искаш мнение на още един ортопед, отиди  при д-р Драганов във военна болница. Ще ти дам на лични и тел. на една рехабилитаторка, която работи с това заболяване.
« Последна редакция: ср, 17 май 2006, 21:16 от ralinikol »
Цитирай

София

PS д-р Драганов работи със Здравната каса.
Цитирай

София

А д-р Драганов детски лекар ли е?
Цитирай

София

А д-р Драганов детски лекар ли е?
Да, ортопед е и работи с деца, но не съм сигурна дали не преглежда и възрастни.
« Последна редакция: чт, 18 май 2006, 11:13 от ralinikol »
Цитирай

София

Днес ходихме при Литвиненко. Беше невероятна лудница - бяхме 21-ви от общо 25 номера.Отвисяхме се - 3 часа. Докторът беше много любезен. Всичко се получило от неудобно положение в утробата и ни прати на рехабилитация. Благодаря ви за съветите.
Цитирай

София

Днес ходихме при Литвиненко. Беше невероятна лудница - бяхме 21-ви от общо 25 номера.Отвисяхме се - 3 часа. Докторът беше много любезен. Всичко се получило от неудобно положение в утробата и ни прати на рехабилитация. Благодаря ви за съветите.

В педиатрията ли ще ходите на рехобилитация? Бъди подготвена за плач по време на рехабилитацията поне от началото. Но пък всичко ще се оправи. Успех.
Цитирай

София

и мойта на 3 месеца категори4но клонеше на 1 страна когато я слагах по корем,а по гръб ме гледаше с леко завъртяна глави4ка.Педиатърката ни не го с4ете за голям проблем,но все пак ни прати на масаж.10 процедури само ,но сега като 4е ли си държи добре главата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора