Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пафос / Кипър

Здравейте, съвсем скоро бях щастливо изненадана от факта че съм бременна. С мъжа ми от доста време опитвахме и накрая EFP  dancing Изчаках 10-тина дена от датата на която трябваше да ми дойде и реших да отида на консултация при гинеколог да ме види дали всичко е ОК. Има един проблем обаче... имам предишен спонтанен аборт и доктора ми изписа инжекции Pregnyl, 4 седмици по веднъж, за задържане. Днес ми поставиха едната. Това обаче което чета във форума и информацията в нета ми казва че лекарството се изписва за безплодие newsm78, никъде не срещнах че е и за задържане. Кажете какво да правя Praynig, много съм притеснена.....
Цитирай

Поставя се и за задържане. Има темичка такава. Малко са отговорите в нея, но ще те успокои. Very Happy

Лека бременност!
Цитирай

Пловдив

Спокойно, и за задържане го слагат-благодарение на него си имам едно вече родено дете и още едно на път ....На мен ми го слагаха до 16г.с....Предполагам,че за да ти го изпише ,лекаря е преценил ситуацията.
Цитирай

София

Здравейте, съвсем скоро бях щастливо изненадана от факта че съм бременна. С мъжа ми от доста време опитвахме и накрая EFP  dancing Изчаках 10-тина дена от датата на която трябваше да ми дойде и реших да отида на консултация при гинеколог да ме види дали всичко е ОК. Има един проблем обаче... имам предишен спонтанен аборт и доктора ми изписа инжекции Pregnyl, 4 седмици по веднъж, за задържане. Днес ми поставиха едната. Това обаче което чета във форума и информацията в нета ми казва че лекарството се изписва за безплодие newsm78, никъде не срещнах че е и за задържане. Кажете какво да правя Praynig, много съм притеснена.....
Честито! Лека и безпроблемна бременност!
Колкото до Прегнил-а, той се поставя, в случая при теб, за да подпомогне, функцията на Жълтото тяло (кара го да синтезира повече прогестерон ,който е необходим за изхранването на ембриона докато се образува плацентата/ 3 л.м./
При някои бременни назначават прием на прогестеронов препарат (напр. Дуфастон - синтетичен прогестерон) - т.е. внася се отвън  и тялото го използва наготово.
Решението на лекарката ти е добро, просто това е начин да се подпомогне бременността.
Ти си имала спонтанен аборт, затова тя е решила да се презастрахова.
Не мисля че трябва да се притесняваш. Wink

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.