Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 май 2006, 20:26 ч.

Пресни плодове- проблем!

• 808
  • 7
  •   1
Отговори
  • Габрово
Здравейте, мами!
На нас пресните сокчета от ябълки и моркови не ни понесоха. Акото ни става наситено тъмно зелено. Пробвахме и със суров банан в пюрето, но отново се получи същия цвят. Ако е преминал плода термична обработка нямаме никакви проблеми. Случвало ли се е на някой и какво да предприемем?

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
Бебчето е малко още за сокчета,храносмилателната му система не е добре изградена,отложете ги за по-късно,суровите плодове и зеленчуци много дразнят.Ако все пак сте решили да му давате ги печете или варете преди това.Аз и бях дала към вашата възраст ябълка и се обрина,после чак след 5 месец и нямаше проблем.

# 2
  • София
На толкова малко бебе, е съвсем нормално да не му понасят пресните сокчета! Доказано е, че сокчето съдържа киселини, захар и минерални соли, а бебeшкото стомахче е пригодено само за кърма. Най-доброто за момента е да се спре даването на каквито и да е сокчета.
Ако имате възможност погледнете тази статия:
Лекарят съветва да захраните със сок?
Тя ще Ви даде полезна информация  Simple Smile

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 22:52 от Lucan

# 3
  • раковски
Просто отложи захранването за към 5-6 месец Laughing

# 4
  • Варна
Незнам за сокчетата защото не съм давала на дъщеря си[поради тежък рефлукс]но ви е много рано за пресни плодове-те се дават чак след 7-8 я месец а дотогава всички плодове трябва да се сваряват предварително.

# 5
  • София
Много сте малки за сокчета! Изчакай поне данавърши 5-6 месеца.
Освен това не давай банан - съдържа много хистамини и сбособства алергичните реакции!

# 6
  • София . жк "Лагера "
Тези тъмно зелени акита показват , че бебо не е готов за друго освен кърма ! Спри захранването и го отложи за поне след 6-тия месец .
Виж ако искаш и Национален план за действие "Храни и хранене" - 2005-2010 г страница 15

# 7
  • София-там нейде в западната част
ами според мен вие сте прекалено мънички за захранване със сокове ... мама цвети ти е дала добри линкове относно соковете и ранното захранване в Б-я което вече не се препоръчва... изчакай със захранването като наблюдавай бебчето дали е готово за захранване  и прочети в библиотеката в сайта има много полезни и интересни неща за кърменето и захранването на бебетата 
ето някои линкове Причини да отложим захранването
Защо нашите майки са ни давали сок...
Лекарят съветва да захраните със сок?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт