Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Варна

Пускам тази тема ,защото нищо не открих по нея .Има я като заглавие но изписва грешка или че нямам достъп по нея.Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем скоро да пише как седят нещата,защото в службата ми отговориха че не са запознати.Има ли смисъл изобщо да излизам в болнични за второто дете.Благодаря ви предварително.
Цитирай

London, Sofia

Пускам тази тема ,защото нищо не открих по нея .Има я като заглавие но изписва грешка или че нямам достъп по нея.Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем скоро да пише как седят нещата,защото в службата ми отговориха че не са запознати.Има ли смисъл изобщо да излизам в болнични за второто дете.Благодаря ви предварително.

Няма особен смисъл защото през тия 135 дни ще вземаш отново 160 лв,понеже МРЗ е равна на обезщетението за майчинство. Защо е така - ако те интересува ще ти го опиша с членове от Кодекса за соц.осигуряване. Peace
Цитирай

Островитянка Манка

Аз мисля, че искаш не искаш, трябва да излезеш в болничен тъй или иначе. После почва да тече майчинството на второто дете. Тъпото в случая е, че болничния е процент от парите, дето си взимала преди да излезеш в болничен, а те са самото първо майчинство, т.е. излизат по-малко. Някой да каже дали не може да се спести тоя болничен... според мен не става.
Цитирай

London, Sofia

Аз мисля, че искаш не искаш, трябва да излезеш в болничен тъй или иначе. После почва да тече майчинството на второто дете. Тъпото в случая е, че болничния е процент от парите, дето си взимала преди да излезеш в болничен, а те са самото първо майчинство, т.е. излизат по-малко. Някой да каже дали не може да се спести тоя болничен... според мен не става.

Не само,че не може, но и няма смисъл. Болничните поради бременност и раждане са 90% от брутното трудово възнаграждение за предходните 6 месеца, НО когато е по-малко от МРЗ като основа се взема МРЗ. Т.е. докато е в болнични поради бременност и раждане ще взема минимум 160 лв Peace
Цитирай

Стара Загора

При мен се застъпиха двете майчинства. Laughing Като дойде ред излизаш в болнични преди термина като тогава имаш право и на половината майчинство от първото дете.
Цитирай

при мен също ще се застъпят,но мисля, че по закон се полага и 50% от първото майчинство,т.е 160лв +80лв newsm78
Цитирай
Понеже и аз пуснах подобна тема преди няколко дни... да се включа с още едно питане, ако може да ми стане съвсем ясно - значи, като дойде моментът да излеза в болнични, ще се плащат болничните /160 лв/+80 (50 % за първото). А доколкото си спомням, едно време имаше опция да се прехвърли майчинството другиму - напр. на бабата. Т.е. така биха били 2 х 100 %. Бабата взима 100 % "майчинство" за първото дете, а майката 100 % за второто. Може и това "прехвърляне на майчинство" да не е актуално вече или аз да съм разбрала и запомнила погрешно, ако някой е наясно, ще съм благодарна да отогвори.
Цитирай

Варна

Благодаря ви за вниманието момичета.За да прехвърля майчинството бабата трябва да е на трудов договор,но при мен едната е пенсионерка ,другата на свободна практика,така че да съм си правила сметката newsm78
Цитирай

Sofia

Благодаря ви за вниманието момичета.За да прехвърля майчинството бабата трябва да е на трудов договор,но при мен едната е пенсионерка ,другата на свободна практика,така че да съм си правила сметката newsm78
Трябва да еосигурявана за всички осигурителни рискове или всички без ф.безработица. Но това може да бъде и таткото или някой от дядовците. За по-сигурно виж Кодекса на труда и Кодекса за социално осигуряване, ако имаш тази възможност.
Цитирай

Стара Загора

Майчинството може да се прехвърли на някой само ако се връщаш на работа. Неможе да се получават две майчинства наведнъж. Така ми отговориха от НОИ на мен.
Цитирай

London, Sofia

Майчинството може да се прехвърли на някой само ако се връщаш на работа. Неможе да се получават две майчинства наведнъж. Така ми отговориха от НОИ на мен.
И според мен 2 обезщетения за едно и също обстоятелство не може да се вземат, но някй може и тук да е намерил вратичка newsm78
Цитирай

Стара Загора

И според мен 2 обезщетения за едно и също обстоятелство не може да се вземат, но някй може и тук да е намерил вратичка newsm78
Аз не успях. Mr. Green Ако някой успее да се похвали Laughing
Цитирай

София

Момичета, а да ми кажете аз като съм с близнаци имам ли право да ползвам майчинство и половина, като 2 застъпени майчинства или в моя случай е само 1 и за двете #2gunfire
Цитирай

Стара Загора

Колкото и да е неприятно и неправилно според мен  имам информация че за близнаци имаш право само на едно майчинство. Crying or Very sad
Цитирай

София

Колкото и да е неприятно и неправилно според мен  имам информация че за близнаци имаш право само на едно майчинство. Crying or Very sad

Хаха, честито Laughing Сефте hahaha 35 Излиза, че да дадеш на родината 2 деца едновременно е възможно най - прецакващото нещо, което може да направи една майка Mr. Green

Ето затова ще отида да протестирам на 1 юни пред Парламена, ако още не сте видяли темата за протеста за детските и майчинството - ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99945.0
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора