Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора

София

По принцип не съм от майките, които на всяка втора дума се "мамосват" и той казваше мамо само, когато плачеше или нещо се е  ударил. Обаче от няколко дни съм леко обидена защото ми вика "лельо"  #Crazy, което е попил от яслата. Освен това на всяка втора дума казва "тате", а аз съм някакъв цербер явно, който го кара да върши откъсващи от играта досадни неща, като миене на ръце, слагане на гърне, капки за нос и все такива неприятни за него неща.
Другото, което ме притиснява е, че е вече 2 год. и 1 мес.,  а знае само 5 думички Rolling Eyes
Споделете ми при вас имало ли е такъв период? newsm78
Цитирай

Резерват "Северозапад"

Рони и се случвало по погрешка да ми каже лельо, когато се върне от гости при баба си - там живее зълва ми.....та си го обяснявам, че два дена като я лельосва, като се прибере кара по инерция. При вас положението явно е подобно newsm78.....но и на мен ми е много неприятно Mr. Green.
Цитирай

Ще му мине. Сигурно му харесва думата. Кой да нарече с нея, освен любимата, обожавана Мама? Като дете си бях измислила едно куче, само и само да го кръстя "кондировка", тъй като думата (командировка) зверски ми харесваше 35
Цитирай

София

Не се притеснявай, и Йоана, която е доста по-голяма, от време на време вместо мамо тръгва да ми казва "госпожо"  Laughing.
Цитирай

софия

Искам да се извиня, но честно посмях се на постинга ти. Да сигурно не е приятно, но от друга страна е доста смешна ситуацията. Поправяй го, когато се обърне към теб с "лельо". Аз съм забелязала, че децата са на етапи с всяко нещо. И това ще отмине.

При нас това с таткото беше същата работа. Аз съм лошото същество, а той доброто. В един момент ми писна и казах на мъжа ми, че трябва когато направи беля или нещо не слуша да и се кара и той, а не само аз. Сега от известно време е придобила респект от него и когато и кажа, че тати ще я накаже тя застава мирно. А и аз минах в графата на любящите родители.

И накрая това с говора и при нас е същото. Тя е на 2,6г. и е с малко по-богат речник от вашия  (10 думи), но ми прави впечатление че се опитва да повтаря думите които и харесват и то от няколко дни на сам.

Цитирай

на североизток

Откакто ходи на ясла малкият взе да бърбори доста.Не, че преди не го правеше Very Happy.
Преди ми казваше "мамо", без да се обърква, км баща си се обръщаше с "тате", а сега ни обърква - аз съм тате понякога, а той мама 35
Бърка и хората по улицата - на бабите казва дядо, на ботковците - каки и така...........
С времето всичко ще се оправи - все пак още са малки бъбробковци Laughing
Цитирай

О  и моя син е на 2г. и речника му не е кой знае колко богат ConfusedТати е обожествен в нашата къща, ама пък като кажа че ще викам тати да се скара и ме слуша, явно все пак има някакъв респект. На ясла не ходи, така че проблема с лелята го няма Smile
Цитирай

София

Аз пък познавам един баща, който караше детето си , да му вика " мама "  Shocked ! В интерес на истината той се грижеше за дъщеря си перфектно , като "мама"  baby_neutral .
Вече 12 години синът ми се обръща към мен с "шефе"  #Crazy  !!! В началото ми беше криво, болно, мъчно, но вече свикнах. Peace  Сещам се за един лаф : " Можеш да му викаш маценце, писенце, котенце, но щом  лае си е куче !"
Не мисля, че ни обичат по-малко , когато се обръщат към нас с други имена. Ние сме им майки, а те да ни викат, както им харесва ! Hug
Цитирай

София

На времето сестра ми казваше на мама - "мамо-другарко" Very Happy
Мама беше музикален ръководител в детските градини и това внесе тотално объркване при сестра ми - как хем е мама, хем е учителка.

Ще отмине!
Цитирай

най-шареното място

по-голяма съм била като съм казвала на мама лельо. Баща ми заминал в командировка и като се върнал и на него съм обяснила как е било с леля.. Майка не се вживяла и минало бързо.
проговарянетое относително. Може късно да ти проговори с изречения на право или дълго и от рано да трупа дума по дума. не се притеснявай ако детето комуникира свободно.
Цитирай

София

И на мен отначало ми беше смешно, но след като многократно му обяснявах, че лелята е в яслата, а аз съм мама и нямаше никакъв  резултат вече ми стана криво. Соча му татко му и му казвам "тати" и съответно той го повтаря, след това казвам "Мама", сочейки себе си - и никаква реакция - гледа ме с празен поглед.  ooooh!
Ще го преживея, но нашия тати не ми помага много, да не кажа хич и явно малко съм преуморена и затова огорчена  Rolling Eyes
Цитирай

най-шареното място

Не се вживявай, мила!
Тежко е!, но ако не му обръщаш внимание сигурно много по-бързо ще го изживее или забрави.
погледни от към добрата страна - умно детенце имаш, с въображение! Smile
Цитирай

на североизток

Опитай да си починеш и да си откраднеш малко време само за себе си Very Happy - заслужаваш го.
А за проговарянето не се тревожи - някои деца си мълчат доста време и после извежднъж проговарят SmileНали разбира какво му се говори и общува  - това е важното Peace
Цитирай

Sofia

И моят синковец често ми вика лельо Дани, особено когато играе с други деца, и те се обръщат към мен по същия начин.Смятам дори, че разбира, и го прави нарочно, като на шега. Колкото до говора, едва от около месец се опитва да повтаря всичко,дори прави изречения/а вече е на 2.8 г./.Не се притеснявай,всичко ще отмине.Ако може таткото вечер като се прибере да казва по-често" Дай на мама това, кажи на мама онова",просто да набляга на това, че наистина си мама.Честно казано,с баткото не съм имала този проблем, та явно е индивидуално.
Цитирай

А на мен "тати" Mr. Green Mr. Green Mr. GreenИ то само ако ме види на снимка, сочи и вика"тати". А ина4е нищо не ми вика. А на баща си....тати, та тати.Става ми малко криво от време на време, ама, той така или ина4е не говори. И пове4е се притеснявам че казва 5-6 думи, така 4е предпочитам да проговори както трябва и да ми вика "тати" Mr. Green Very Happy Mr. Green
      Не се притеснявай, те са на периоди, поправяй го, но не му натяквай много да няма обратен ефект. Успех! Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора