Кърмене във вода

  • 8 733
  • 16
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Кърмене във вода

Водата е основен жизнен елемент, тя ни дава живот и ни помага да оцелеем, но може също така да бъде в огромна помощ на майката и на бебето в първите месеци след раждането. Благодарение на престоя си в корема на майката, новороденото се чувства “в свои води” когато е във вода, защото топлата вода му е позната, успокоява го и му помага да се отпусне. Топлата вода разбира се има същия ефект и върху майката, следователно, вземането на вана може да се превърне в идеална възможност да се пресъздаде магическата атмосфера, връзката между майката и кърмачето, която е имало по време на бременността, и също така може да бъде идеалната възможност за кърмене. По време на един толкова интимен и релаксиращ момент може да се възобнови уникалния контакт между майката и бебето и да създаде идеалните предпоставки за успешно кърмене. Водата изолира майката и бебето от външния свят, а кърменето, съпроведено с близкия им контакт, позволява да се възобнови единството между тях. Чрез този контакт, кърмачето не само получава необходимата му храна, но и асимилира мислите и чувствата на майката, която може да го обгърне с ласки, докато то е изцяло потопено в нея. Кърменето на бебето във вода веднага след раждането ще съпровожда всички негови по-нататъшни изживявания свързани с водата, познаването на водната среда ще се проявява в игрите му, в ласките които обменя с майката и в моментите когато опознава обкръжаващия го свят и собственото си тяло. Чрез топлия масаж на водата детето ще изживява отново ласките, които е усещало в майчината утроба. Всичко това ще му помага да се чувства защитено и спокойно.  

Преведе Гуш от www.mammebimbi.it

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 13:27 от Mamma

# 1
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Върховно!

# 2
  • Мнения: 670
Кърмене във вода
Кърменето на бебето във вода веднага след раждането ще съпровожда всички негови по-нататъшни изживявания свързани с водата
Звучи много хубаво, но такава практика в България скоро няма да има..

# 3
  • Мнения: 3 457
моя мъж като го къпем го е страх да не погълне вода да се удави ,а вие за какви работи ми говорите-та тои направо ще ме убие Mr. Green

# 4
  • Мнения: 224
Ами ние сме големи и от близо 2 месеца не се кърмим,но мога да споделя само че това изживяване е страхотно.По принцип вземаме вана с малката и понеже тя обича водата,обича и да суче и беше много щастлива в такива моменти.Даже и сега понякога като се къпем и види циците такава усмивка греива на лицето и,че мога да видя дали няма някое ново зъбче Laughing

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 05:53 от Dot

# 5
  • София
  • Мнения: 830
Аз пък ще ви споделя, защо не можах да осъществя това мероприятие. Когато Калинка беше малка инстинктивно поисках да я взема при мен в топлата вода, тогава и гърдите ми са много подходящи за сукане. Ноооооооо.... имаше чисто технически пречки. 40 дни имах лохии. Не мога да топна бебето във тази вода, да не говорим че кръвотечението ми се засилва от топлото(но това си е мой проблем). Не мога да сложа и тампон, пак по технически причини (шев и кройка). От тук заключавам, че взаимното къпане може да се осъществи едва когато бебето е по-голямо, някъде към втория месец.

# 6
  • Мнения: 11 306
Описанието в статията отговаря точно на усещанията, които имах, когато родих сина си - това уединение от външния свят при първото му засукване. Нещо невероятно. После сме го повтаряли един или два пъти у дома, но някак не беше същото.

# 7
  • Мнения: 1 735
Съжалявам ,че нямам вана ,за да се насладя на това страхотно усещане!  Confused

Иначе сме се кърмили неведнъж под течащия душ: аз сядам на столче ,нагласям си душа на ниско ,така че да облива бебчето (като го държа в класическата за кърмене поза: комер към корем) и то си засуква с такова блаженство ,че чак ми прималява от кеф!  Heart Eyes  Two Hearts newsm76

# 8
  • Мнения: 1 503
Много добра идея,но мисля,че не е добре в една вана с бебе newsm78.не само заради лохиите до 40ти ден,ами и след това.Звучи ми все едно да си пусна гащите в пералнята на бебо Thinking.Може би догодина,когато станем на годинка(ако още се кърмим де Joy)ще тестваме

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да се обадя и аз като една пенсионирана кърмачка:))
И двете съм ги кърмила във вода понякога. Диана по-често, защото по нейно време се сдобихме с домашен минерален басейн  Mr. Green (да се чете "вана").
И тя и аз си се размазвахме от кеф...

А за Елина, мога да кажа, че като бебе е изживяла нирвана. Бяхме в един истински, голям, минерален басейн, тя с памперс...аз я кърмя. Едновременно спеше, сучеше и.....акаше и всичко това в топличка вода...

...все едно да си пусна гащите в пералнята на бебо Thinking.
Какъв е проблема? Нали целта е всичко да излезе еднакво много чисто от пералнята?
Както и да е, де...всеки си има виждане за тези неща:) Peace

# 10
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
...А за Елина, мога да кажа, че като бебе е изживяла нирвана. Бяхме в един истински, голям, минерален басейн, тя с памперс...аз я кърмя. Едновременно спеше, сучеше и.....акаше и всичко това в топличка вода...
как да не и завиди човек на Елина Grinning

# 11
  • Мнения: 1 735
Да се обадя и аз като една пенсионирана кърмачка:))
И двете съм ги кърмила във вода понякога. Диана по-често, защото по нейно време се сдобихме с домашен минерален басейн  Mr. Green (да се чете "вана").
И тя и аз си се размазвахме от кеф...

А за Елина, мога да кажа, че като бебе е изживяла нирвана. Бяхме в един истински, голям, минерален басейн, тя с памперс...аз я кърмя. Едновременно спеше, сучеше и.....акаше и всичко това в топличка вода...

...все едно да си пусна гащите в пералнята на бебо Thinking.
Какъв е проблема? Нали целта е всичко да излезе еднакво много чисто от пералнята?
Както и да е, де...всеки си има виждане за тези неща:) Peace
Направо се размечтах...  Heart Eyes
Щастлива Елина и още по-щастлива мама. Такива и да си останат!  Hug

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз да призная, че често къпя бебчо в голямата вана с мен - обикновено става вечер, аз съм взела душ сутрин, така че съм горе-долу чиста  Mr. Green. Много ми е лесно и удобно, татко му само ми го подава и го взима (да не стане случайно някое подхлъзване). Започнахме след като ми спря кръвотечението след раждането - около 3 седмици. 

Страшен кеф му е на Дани, дори един път сам си намери гърдата, но аз не му дадох, за да не заспи, не знам защо се шашнах - следващия път ще му дам, и той да изпита нирвана  Laughing.

Не бях споделяла досега, да не бъда обвинена в нехигиенност  Laughing. но тук намерих съмишленици!  Peace

# 13
  • Мнения: 543
И ние сме се кърмили във вода, само че морска  Laughing! Страхотно е!
Тази година на морето пак ще го пробвам.

# 14
  • Мнения: 344
Когато Дари беше на 4,5 мес (баш точно беше 24.05.) ходихме за първи път на минерален басейн - с топла вода. Стигна се и до кърмене по някое време - голички (е, аз по бански де) във водата топнати краченца .... беше много готино.  breastfeeding

След някой друг месец и на моренце като идем ... ще папунка моцата и в морето Flutter

Общи условия

Активация на акаунт