Копували ли сте скоро Нуро фен???

  • 816
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Дъщеря ми е само с температура,без кашлица ,хрема или зачервено гърло.Ходихме при педито и тя ни изписа Нуро фен по 5 мл. и Есберитокс капки за имунната система.Та купихме Нурофена и сега виждам че е с мерителна спринцовка Shocked.Значи пъхаш спринцовката  в шишенцето/тя е  разграфена/ взимаш необходимото количесто и го изтискваш право в устата на детето.Това което ме притеснява че 5-те мл.на спринцовката са 2 пъти по голямо количество/мерих с вода и сравних/ от количесвото взето с стандартна мерителна лъжичка от 5 мл.Та въпроса ми е как да го давам с стандартната лъжичка или дозата от спринцовката която ми се вижда много голяма.Да обаждах се на педито но немога да се свържа.Моля ако сте го ползвали ми помогнете.Предварително ви благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами и ние сме ги сравнявали(понеже аз се съмнявах, изглеждаха ми по-големи спринцовките). Отговарят си милилитрите от спринцовката и мерителната лъжичка.
 Да не би нещо да не си погледнала правилно спринцовката и аз в началото се заблудих и си мислех, че трябва да е до по-горна чертичка, добре че мъжа ми ме светна. Едва ли ме разбра(толкова нескопосано обяснение направих), но погледни пак по-внимателно деленията на спринцовката.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Да, миналата седмица купувахме. И на мен ми се видя много, но имам мерителна лъжичка от 5 мл. и като го изсипах от инжекцията в лъжичката си е точно толкова. Не се притеснявай, давай спокойно.

# 3
  • Мнения: 131
Нашия Нурофен е от миналата година и си е с мерителна лъжица/5мл. Всякакви лекарства на детето съм давала с лъжица ,защото се страхувам със сприцовка да му пръскам в устата , за да не се задави.

# 4
  • Мнения: 468
Ти пък newsm78.
Аз и антибиотика на бебка давам с тази спринцовка иначе блъска лъжичката. Като прочетох мерих, но количеството си е еднакво - все 5 мл.

# 5
  • Мнения: 40
Няма разлика.И аз я използвам по удобна е. Peace

# 6
  • Мнения: 1 564
Няма разлика.И аз я използвам по удобна е. Peace
===================================================
 Peace

# 7
  • Мнения: 356
Ти пък newsm78.
Аз и антибиотика на бебка давам с тази спринцовка иначе блъска лъжичката. Като прочетох мерих, но количеството си е еднакво - все 5 мл.

И аз така, даже Мултисаностола и давам с тази спринцовка.Иначе бута и се омазваме до ушите. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт