Отново за двойното гражданство

  • 3 790
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте, майчета...
пише ви една българска майка на две италианчета и дотук всико е ок...
само че Simple Smile ние всички си живеем постоянно в България и децата ми говорят само български, и разбира се дойде и красивият момент дъщеря ми да тръгне на училище (на есен), обаче ... ех, за записване в българско училище ни трябва ЕГН... (много ясно)... и трябва да започна с моето ходене по мъките...
Та, моля за малко информация...
много ли време отнема изваждането на двойно гражданство?
Защото доколкото разбрах от писаното тук, ЕГН -то може да се издаде преди паспорта...
и изобщо къде да отида в София, та да започна процедурата?
Помогнете ми, моля!

# 1
  • Мнения: 5 475
Отиди в служба есграон на общината ,където живееш.Предполагам,че ако децата не са родени в България,ще ти искат актовете за раждане ,преведени на български и заверени с италиански апостил.Според мен най-добре информирайте се от италианското посолство в София,по отношение на апостила.
   Peace

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 16:00 от Giorgia

# 2
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте, майчета...
пише ви една българска майка на две италианчета и дотук всико е ок...
само че Simple Smile ние всички си живеем постоянно в България и децата ми говорят само български, и разбира се дойде и красивият момент дъщеря ми да тръгне на училище (на есен), обаче ... ех, за записване в българско училище ни трябва ЕГН... (много ясно)... и трябва да започна с моето ходене по мъките...
Та, моля за малко информация...
много ли време отнема изваждането на двойно гражданство?
Защото доколкото разбрах от писаното тук, ЕГН -то може да се издаде преди паспорта...
и изобщо къде да отида в София, та да започна процедурата?
Помогнете ми, моля!


децата в момента с ит.гражданство ли са? ако да, както ти е написала джорджа, трябва да се снабдиШ с препис от ит. акт за раждане (пълния, а не "естратто", като кажеШ в ит. обЩина за какво ти трябва, те би трябвало (ама не е ре4ено, та внимавай) да знаят). слага се апостил, превежда се и се иска декларация за съгласие от баЩата (това според зависи от кого Ще намериШ и в какво настроение Ще е в бг обЩина, на мен не ми го и погледнаха). ЕГН се вади за няколко дена и това ти е гражданството... паспорта след егн_то според колко бързо ти трябва иколко пари искаШ да похар4иШ...във всеки слу4ай до септмври Ще успееШ. Ама в България записването не се ле прави по_рано? newsm78

# 3
  • Мнения: 119
Ами тя по-точно ще е предучилищен клас... та не е толкова невъзможно да я запиша... а актовете за раждане с преводите съм ги приготвила, ама май единия ми е "естратто"  Sad
Аз гледах и после един списък с документи за подавене и там имаше едини молби и автобиографии и декларации, та много сложно ми се видя...

# 4
  • Мнения: 1 526
Alberta, не е толкова трудно. Преведох и заверих актовете за раждане, занесах ги заедно с акта за граждански брак в ритуалната зала кадето се женихме и след седмица са получих българските с ЕГН-та в паспортната служба до нас. Даже май и нищо не платих newsm78

# 5
  • Мнения: 1 526
Ами тя по-точно ще е предучилищен клас... та не е толкова невъзможно да я запиша... а актовете за раждане с преводите съм ги приготвила, ама май единия ми е "естратто"  Sad
Аз гледах и после един списък с документи за подавене и там имаше едини молби и автобиографии и декларации, та много сложно ми се видя...
нищо такова не са ми искали!!!!! става въпрос за преди около година!

# 6
  • Мнения: 3 880
ех, за записване в българско училище ни трябва ЕГН... (много ясно)...

Аz не zнам кое как става, но ми стана интересно_наистина ли ЕГНто е zадължително zа училиЩето? Оzначава ли това, че чужди граждани, живееЩи zа по_дълго в БГ нямат право да посеЩават българското училиЩе и трябва zадължително да се побългарят? Ами ако не отговарят на условията zа получаване на гражданство, т.е. ако родителите съЩо не са българи примерно, какво става? (питам просто от любопитство)

# 7
  • Мнения: 119
Ами другия вариант е да им се извади ЕНЧ - т.е. единен номер на чужденец,
но аз искам двойно гражданство, тъй като ще живеем в БГ в следващите няколко години и ми е писнало като отида за нещо най - обикновено като преглед при лекар например, да се обяснявам че са италианчета, че не - нямат ЕГН, нямат личен лекар и т. н. ...
и апостили си имам... Simple Smile да се похваля...
таткото предвидливо ми е извадил при последното си ходене в Ит...
досега не сме имали някакви особени проблеми да си кажа честно, но ми омръзна да минаваме все по - втория начин и да ми се цупят навсякъде...

# 8
  • Мнения: 2 804
Извинете че ще ви отклоня от вапроса ,но ми е любопитно да разбера  дали има  човек с тройно гражданство?

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Чужденците, постоянно пребиваващи в БГ, също имат право на личен лекар.
Между другото съпругът ми въпреки, че скоро стана БГ гражданин си имаше ЕГН, а на ЕНЧ. Той е от смесен брак, учил е в БГ.

# 10
  • Мнения: 826
Извинете че ще ви отклоня от вапроса ,но ми е любопитно да разбера  дали има  човек с тройно гражданство?

На теория може и да има такъв(пример майка българка,баща австралиец,детето родено в щатите) #Crazy,но на практика няма да стане.Дори има страни които не признават двойното гражданство.

# 11
  • Мнения: 486
Що само на теория? newsm78 newsm78 И на практика би могло да си има и трите гражданства.

# 12
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Извинете че ще ви отклоня от вапроса ,но ми е любопитно да разбера  дали има  човек с тройно гражданство?
Да, имам приятелка българка, женена за французин и живееща в Канада. Та тя има българско, френско и канадско гражданство.

# 13
  • Мнения: 826
Що само на теория? newsm78 newsm78 И на практика би могло да си има и трите гражданства.

Има ли държава,която на практика признава тройно гражданство? #Crazy

# 14
  • Мнения: 2 804
Ами отново сам аз!
Ние живееме в Ит. и двете мо деца са родени  тук,а сапруга ми е мароканец.
Та мароканското го взеха вече ,балгарското като се прибера тази зима ще го уредиме само за италианското незнам дали ще ни го дадат!
 

Общи условия

Активация на акаунт