По-сложна ситуация за име?

  • 5 038
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 680
аз не бих си кръстила детето така!има доста сходни имена от които можете да изберете това което харесва и на вас! Peace

# 16
  • Мнения: 8 917

Милен -цели две букви

Дори три Peace

# 17
аз не бих си кръстила детето така!има доста сходни имена от които можете да изберете това което харесва и на вас! Peace

Мино Peace

# 18
  • Мнения: 4 621
Не бих кръстила детето си с име, което не харесвам.
Лично мое  мнение - избери си име, което ти харесва, без да се съобразяваш дали ще е кръстен на някого.
Каквото и да решите успех и леко раждане  Peace

# 19
  • Мнения: 2 274
   А защо просто не споделите с дядото, че искате да кръстите детето на него? Според мен той ще е трогнат и ако му предоставите варианти за име, сам ще ви посочи кое най му харесва! Мисля си, че ще е очарован от вниманието и важността която му отреждате-да избере име на детето ви и едва ли ще има нещо против да не е изцяло неговото име!
 
   В семейството на мъжа ми има много силна традиция децата да носят имената Васил и Велико! Мъж ми е първия който не носи някое от тези имена! Причината е, че свекървата на свекърва ми я е помолила да прекъсне този порочен кръг и да кръсти детето с някакво по различно име! Така мъжът ми се казва Валентин и никой не е бил обиден, защото традицията е била продължена!
   При вас не става въпрос за традиция, но мисля че дядото няма да има нищо против внучето да носи само няколко букви или дори само първата буква от името му!

Ужас - прекалих с писането! Sorry!

# 20
  • Мнения: 566
може да използвате само първата буква от името, като уточните с баща ви че детето е кръстено на него.
отностно името - поставете се на мястото на детето след време. на теб би ли ти харесвало да се казваш минчо?

# 21
Благодаря на всички,че се отзовахте на молбата ми!
Въпросът е ,че той е доста скромен човек и едва ли се надява,че ще му окажем такава чест,затова и желанието ни е толкова силно!
Ние не смятаме,че името е толкова лошо,просто е поостаряло!А той е живият пример,че името не прави човека,защото заради характера и добрината му,аз не съм чул никой да му се присмива!
Но дилемата остава!
Благодаря още веднъж за съветите!  bouquet

# 22
  • Мнения: 131
Баща ми е направил много за нас и ние и двамата желаем много силно да кръстим детето на него!Проблемът е ,че името не е популярно,а е и малко остаряло-Минчо! ... или това име или нищо друго

Хей du6i4ka, ама ти сам си даваш отговора! Вие имате огромно желание да кръстите детето на дядо му. Казвате, че не смятате името за "толкова лошо". Остаряло?!?!?! Ами хората, които кръщават синовете си Аспарух, тях какво, да ги върнат с 1300 години назад ли Simple Smile
Името нито е осмивно, нито е лошо, нито е остаряло. По-скоро бих казала позабравено. Важното е какво ви е на вас на сърце. Щом искате да уважите дядото - ами уважете го! Бихте могли да му кажете и той да реши, но тогава ще развалите момента на трепета и радостта, която ще му донесе новината, че внучето ще продължи името му. Много от момичетата са ти казали, че човека прави името, а не името човека. Надали примерно някой се сеща непременно за Живков като чуе името Тодор. В последно време са модерни "вносните" имена за жалост, а да не говорим примерно по колко Александровци или Майкъловци ще има в клас .... Защо вашето дете да не се отличава?

# 23
  • София
  • Мнения: 39 715
Ако на вас лично това име не Ви харесва, не кръщавайте детето си така.

# 24
  • Мнения: 1 564
Честно казано- не ми харесва това име! Naughty Защо не вземете само първата/първите буква? Peace
===================================================
Милен според мен също е сходно. newsm78

# 25
  • Мнения: 201
Цитат
...или това име или нищо друго...
Цитат
...ние и двамата желаем много силно да кръстим детето на него!
При това положение мисля, че въпросът
Цитат
Бихте ли кръстили детето си така?
просто е излишен. Има хора, които на ваше място биха кръстили детето си Майкъл. Вие бихте ли?

# 26
  • Мнения: 364
името е хубаво, какво като ужким не е "модерно". преценете си сами, но все пак (макар че е много  далече още от вас) името дава хубаво презиме  Grinning Grinning

# 27
  • Мнения: 2 035
И на мен за детенце името не ми допада.

или това име или нищо друго,защото иначе рискуваме,да не се разбере точно на кого е кръстено детето!

 Щом сте решили да си го кръстите на баща ти така и направете, но не мога да разбера, защо държите името да е мотамо същото. Не смятам, че няма да се разбере на кого е кръстено, ако детенцето носи дори и само буквичката. А в крайна сметка вие и баща ти нали ще си знаете,  според мен това е най-важното  Wink

# 28
  • Мнения: 670
Бих си кръстила сина Манол. Първата буква е на дядото, името е българско и много хубаво.

# 29
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако ви харесва въпроса е излишен! На Минчо Празников или на дядото кой се подиграва?
Ако имате притеснения дайте избор на човека той да избере. Това даже е по-голяма чест - хем на него , хем той избира.
Компромис е варианта Светльо на дядо си Ламби. Но едва ли ще прибегнете до това. Аз лично много харесвам такъв тип с асоциация и съм против прякото повторения, но човека явно е златен и едва ли това е начина.

Общи условия

Активация на акаунт