Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Извинявам се ако се повтарям, рових се в предишние теми но нещо не ми стана ясно  Embarassed.Въпроса ми е, може ли да има наличие на овулация 4-5 дни преди очакваната дата за лелката  Rolling Eyes? И има ли тук мами забремеменели в този период?
Извинявам се пак ако темата се повтаря, но аз съм от съвсем новичките в желанието си за бебче и опити и тепърва ще трупам опит в тази сфера EmbarassedПредвариелно ви благодаря за отговорите  bouquet
Цитирай

Пожелавам ти да не се налага да трупаш опит в тази сфера Wink

Що се отнася до овулацията - ако е 4-5 дни преди менструацията, това означава прекалено къса лутеална фаза (фазата от овулацията до менструацията).

Лутеална фаза по къса от 9-10 ден е проблем, а в случая за който ти говориш е 4-5 дена.
Имплантацията (вгнездяването в матката) на зародиша, става на 7 ден след овулацията. Прави си изводи ....

Успех и късмет!
Цитирай

София

Верити, благодаря ти за бързия отговор Smile.Зададох този въпрос защото ми остават два дни до лелката(поне тогава я очаквам) иии този месец в премисления  и изчисления да или не още за бебче изпуснахме всичко но в последните дни сме много активни Embarassed Embarassed Love.По принцип знам че овулацията е по средата на цикъла и след това е мисия невъзможна, но се питах дали пък не е имало по късна или нещо такова.Но май ще си отговоря сама до 2-3 дена Smile
Цитирай

Не го мисли Smile

Ти пък искаш без да сте уцелили овулацията да стане Smile Smile Smile

Сега много ти се иска да имаш късна овулация, че да сте я оползотворили, но после ще питаш защо ти е била толкова късно. Природата си знае работата.

Изчакай този цикъл да мине и другият гледай да бебеправите повече. Не мисли за овулацията и т.н. Радвай се на активността Wink
Цитирай

На един клон

Въобще не е задължително овуто да е по средата на цикъла.
Като начало можеш да пробваш с тестове за овулация да се ориентираш кога ти е.Друг вариант е да мериш базална температура,а може и двете да си ги правиш .
Или пък да отидеш на лекар да ти я следи с УЗ апарат.
Успех!
Цитирай

София

Извинявам се ако се повтарям, рових се в предишние теми но нещо не ми стана ясно  Embarassed.Въпроса ми е, може ли да има наличие на овулация 4-5 дни преди очакваната дата за лелката  Rolling Eyes? И има ли тук мами забремеменели в този период?
Извинявам се пак ако темата се повтаря, но аз съм от съвсем новичките в желанието си за бебче и опити и тепърва ще трупам опит в тази сфера EmbarassedПредвариелно ви благодаря за отговорите  bouquet
Това се среща при жени в т.н критическа възраст.Причините са хормонални.
Колкото до момичета забременели 4-5 дена преди М., това няма как да се докаже. Просто при тях О. е била по-късно.
След овулация и евентуално оплождане на яйцеклетката, жълтото тяло пак се нуждае от онзи брой дни , които са му необходими за да се развие(т.н ЛФ, около 14 дни). В противен случай неможе да стане имплантация.
Овулацията е винаги 14 дена (10-16 ) преди предполагаемата М.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.