Малки банички с ориз

  • 1 813
  • 8
  •   1
Отговори
       Здравейте мами кулинарки. От както чета форума ми отидоха по дяволите всички диети. В последно време страшно много  ми са се прияли банички, такива малки със сиренце и ориз, но от готови кори. Моля някой ако знае да дава рецептата насам.
                                                Благодаря ви Laughing

# 1
  • Мнения: 647
И на мен ми се приядоха такива cook
но не зная как точно се приготвят.Бих импровизирала: сварен ориз,сиренце , оформям дълги ивици от готовите кори , слагам малко мазнинка(маргарин),ориза и сиренцето , завивам на триъгълници , пека и .....хапвам !А ако някой има точна рецепта - да я дава веднага!

# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
              Бе толкова ли няма някой да знае как се правят? Може и без ориз хайде отр мен да мине Laughing

# 3
  • Мнения: 1 708
Банички с ориз ми звучи много странно,затова не се включвам.Ето няколко варианта:
1.Плънка - яйце,сиренце,копър,магданоз
2.запържен зелен лук с разбито яйчице и сиренце

А пък с ориз май така би станало най-добре.
Запържваш зелен лук,добавяш ориза и бульон и вариш до пълна готовност.Добавяш разбити яйца и сиренце.Можеш да направиш правойгълни или триъгълни банички.Намазваш с мазнинка отгоре и печеш.

Чак ми потекоха лигите докато пишех!

# 4
  • Мнения: 400
Вкъщи най-обичана и най- правена е баницата със сирене и  ориз. Аз я правя така:
 Предварително сварявам половин /до една/ кафена чашка ориз. Оризът да не е напълно сварен, защото ще се доовари в баницата. След това в намазнена тава редя ред кори, ръся с ориз и намачкано сирене и така, докато свършат корите. Естествено за отгоре и за дъното слагам малко повечко кори. След това режа баницата на квадратчета и заливам с: 5-6 яца разбити с половин бут. газирана вода и около 1/2 чаена чаша олио. Изчаквам хубаво да "поеме" на всякъде течността и хайде във фурната. Става страхотна баница. Пухкава и "тръсната"./Дано ме разбрахте, какво имам впредвид, че аз и продуктите слагам малко на око/.
Предполагам, че с малките банички ще е нещо подобно.

# 5
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Вкъщи най-обичана и най- правена е баницата със сирене и  ориз. Аз я правя така:
 Предварително сварявам половин /до една/ кафена чашка ориз. Оризът да не е напълно сварен, защото ще се доовари в баницата. След това в намазнена тава редя ред кори, ръся с ориз и намачкано сирене и така, докато свършат корите. Естествено за отгоре и за дъното слагам малко повечко кори. След това режа баницата на квадратчета и заливам с: 5-6 яца разбити с половин бут. газирана вода и около 1/2 чаена чаша олио. Изчаквам хубаво да "поеме" на всякъде течността и хайде във фурната. Става страхотна баница. Пухкава и "тръсната"./Дано ме разбрахте, какво имам впредвид, че аз и продуктите слагам малко на око/.
Предполагам, че с малките банички ще е нещо подобно.

        Ейййй най-сетне  bouquet Само да попитам мляко слага ли се и фурната предварително ли трябва да е загрята? Rolling Eyes Embarassed

# 6
  • Мнения: 400
Вкъщи най-обичана и най- правена е баницата със сирене и  ориз. Аз я правя така:
 Предварително сварявам половин /до една/ кафена чашка ориз. Оризът да не е напълно сварен, защото ще се доовари в баницата. След това в намазнена тава редя ред кори, ръся с ориз и намачкано сирене и така, докато свършат корите. Естествено за отгоре и за дъното слагам малко повечко кори. След това режа баницата на квадратчета и заливам с: 5-6 яца разбити с половин бут. газирана вода и около 1/2 чаена чаша олио. Изчаквам хубаво да "поеме" на всякъде течността и хайде във фурната. Става страхотна баница. Пухкава и "тръсната"./Дано ме разбрахте, какво имам впредвид, че аз и продуктите слагам малко на око/.
Предполагам, че с малките банички ще е нещо подобно.

        Ейййй най-сетне  bouquet Само да попитам мляко слага ли се и фурната предварително ли трябва да е загрята? Rolling Eyes Embarassed

 Аз не слагам мляко. Пробвала съм и с мляко, но така ни харесва повече. А фурната не я загрявам предварително.

# 7
  • Мнения: 400
Вкъщи най-обичана и най- правена е баницата със сирене и  ориз. Аз я правя така:
 Предварително сварявам половин /до една/ кафена чашка ориз. Оризът да не е напълно сварен, защото ще се доовари в баницата. След това в намазнена тава редя ред кори, ръся с ориз и намачкано сирене и така, докато свършат корите. Естествено за отгоре и за дъното слагам малко повечко кори. След това режа баницата на квадратчета и заливам с: 5-6 яца разбити с половин бут. газирана вода и около 1/2 чаена чаша олио. Изчаквам хубаво да "поеме" на всякъде течността и хайде във фурната. Става страхотна баница. Пухкава и "тръсната"./Дано ме разбрахте, какво имам впредвид, че аз и продуктите слагам малко на око/.
Предполагам, че с малките банички ще е нещо подобно.

        Ейййй най-сетне  bouquet Само да попитам мляко слага ли се и фурната предварително ли трябва да е загрята? Rolling Eyes Embarassed

 Аз не слагам мляко. Пробвала съм и с мляко, но така ни харесва повече. А фурната не я загрявам предварително.


Първо включвам и двата реотана, докато нагрее достатъчно, след което пека 10-15 мин. само на долен реотан, на 220 градуса. После включвам и двата, за да се доопече. Това е. Дано да ти хареса.

# 8
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Малки банички- пурички правя с различни плънки-най-много ги обичаме с кайма ,настъргани моркови,лук.Плънката се задушава до пълна готовност.Слагат се две от корите на плота,режат се на пет ленти ,а всяка лента на 4 или пет квадрата.Слага се чаена лъжица от плънката и се завива като сърмичка-заприличва на малки пурички-хапки.Правила съм ги и като предястие или мезе на биричка,полети с чеснов сос.Коричката става леко хрупкава.А през зимата правя и тиквеник така като се старая да стане повече като малки хапчици.Отгоре може да се намажат с яйце и да се поръси сусам.

Общи условия

Активация на акаунт