Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 16 май 2006, 19:07 ч.
  • Преглеждания  265  Мнения  5  Онлайн  1
Отговори
  • на брега на Марица
  • Мнения: 277
Не знам дали точно съм определила мястото на темата, ако модераторите решат - нека я преместят.
Въпросът ми е: може ли 6-те месеца неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст, полагащи се на съпруга ми, да се прехвърлят на мен? Може ли това да стане преди аз да съм използвала моите 6 месеца? Ако да - какъв е редът за това? Какво трябва да направя, необходими документи?
Благодаря ви предварително!  Hug

Реклама
# 1
  • London, Sofia
  • Мнения: 8 914
Неплатен отпуск за отглеждане на дете

до 8-годишна възраст

 

(Ново загл. - ДВ, бр. 52 от 2004 г.)

 

Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.

§ 39 от ЗАКОН
за изменение и допълнение на Кодекса на труда
(Обн., ДВ, бр. 52 от 18.06.2004 г. - в сила от 01.08.2004 г.)
До 31 декември 2006 г. отпускът по чл. 167а, ал. 1 със съгласието на единия родител може да се ползва изцяло от другия родител



Т.е. МОЖЕ, но как става с документите ще трябва да каже някой , който го е правил, за да не пропусна нещо. Peace

# 2
  • London, Sofia
  • Мнения: 8 914
И не е нужно да ти го прехвърля - просто вие по закон си имате право на по за 6 месеца Peace

# 3
  • на брега на Марица
  • Мнения: 277
Благодаря ти!
Ти ми беше отговорила и в една друга тема, но не си спомням там да съм чела последната забележка за ползването на отпуска от другия родител bouquet
А, сега прочетох и другото ти мнение. Значи може би някаква декларация ще е достатъчна?!

# 4
  • London, Sofia
  • Мнения: 8 914
Благодаря ти!
Ти ми беше отговорила и в една друга тема, но не си спомням там да съм чела последната забележка за ползването на отпуска от другия родител bouquet
А, сега прочетох и другото ти мнение. Значи може би някаква декларация ще е достатъчна?!
Нека да кажат момичета , които са го правили - по-достоверно и точно ще е Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 071
Отиваш на страницата на Министерство на труда и социалната политика - mlsp като изпишеш в гугъла ще ти го даде. Горе има въпроси и отговори и влизаш там, после малко по-надолу са изредени рубрики - влизаш в трудово право или в обществено осигуряване и си задаваш въпроса!

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт