Любимец на семейството?!?

  • 1 427
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 400
Преди време един човек ме набеди, че деля децата си . Няма да споменавам кой е тоз мил човечец, че ще отида в "Дом и семейство" само ще кажа, че това "преди време" беше по времето , когато малката ми щерка се роди .
Как може да обичаш едното повече от другото?!
Ами да, понякога съм била по-притеснена за някоя от двете, повече внимание съм отделала на нея и т.н., но чак да обичам едната повече от другата  #Crazy
Чух доста мнение по въпроса - ами да, тя майка ми обича повече брат ми/сестра ми, ами да - те наще мен не ме тачат толкова - предпочитат него/нея... и т.н
Помня, че в ранна тиинейджърска възраст и аз така съм си мислила понякога, но вече знам, че няма как да е било вярно!
Боли ме еднакво и за двете. Сигурно ако имам още 2 - пак ще е така. Вярно, всяко дете се обича по различен начин(едното заради една черта, другото заради друга), защото те са си различни хора все пак, но като цяло .... не мога да ги деля!
Както моята майка обича да казва : "Аз за мойте си деца мога да говоря както си искам , ако са ме ядосали - ще ги попържам дори  Laughing, но никой друг няма право да говори за децата ми така, както аз говоря за тях!"
Вашето мнение по въпроса какво е?
Изпитвали ли сте нещо подобно ?(като деца)
Обичате ли някое от децата си повече от другото? newsm78

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Незнам, аз имам едно дете и толкова много го обичам, че понякога си мисля, че няма как да обичам другите си деца, понеже искам няколко, толкова силно........
Чак се замислям дали да имам повече деца в такъв момент.....дали да не ревизирам малко плановете за бъдещето......Но после ми минава и се надявам да обичам децата си еднакво силно.........ако е възможно ........ живот и здраве

# 2
  • Мнения: 544
понякога се улавям,че съм по-снизходителна към белите на малкия,но се старая да се държа еднакво към 2та.Опитвам се да съм безпристрастна и никой да не се чувства ощетен,надявам се да се справям с баланса Wink
И аз не мога да си представя някоя майка да дели децата си Rolling Eyesтова може да го каже човек който няма деца или има само едно!

# 3
  • Мнения: 1 400
И аз не мога да си представя някоя майка да дели децата си Rolling Eyesтова може да го каже човек който няма деца или има само едно!
Въпросният човек има 3 деца Wink

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато родих дъщеря си, не можех да си представя как ще я обичам толкова много, колкото сина си. На моменти ми беше някак чужда. След няколко дни обаче, всичко си дойде на мястото. Обичам ги и двамата много Flutter!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 659
Моята баба казва: Ако си порежеш, който и да е пръст от ръката, еднакво те боли.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 745
И аз като тийн си мислех, че мама обича повече брат ми. Но знам, че не е така. Просто на моменти е била по-притеснена и загрижена, защото той не растеше с нея.
Мисля, че живот и здраве, не бих делила децата си.

# 7
  • Мнения: 1 493
Обикновено на по-малките деца се отделя повече внимание, а това кара по-големите да ревнуват и да се чувстват "по-малко" обичани. Казвам го, като по-голяма сестра. Не, че децата се обичат повече или по-малко. И на мен са ми казвали подобно нещо. Обичам си ги еднакво силно, но в определени моменти съм полагала повече грижи и внимание към едното, в други към другото.

# 8
  • Мнения: 3 405
Аз съм по-малката сестра, с 9 години. Сигурно сестра ми е изпадала в такива настроения, понеже тя-тинейджър, аз-дребосък.
Но майка ни никога не ни е разделяла, поне аз не съм усетила.
Трябва да питам какчето Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Обичам си децата еднакво много. Все още сме по-снизходителни към белите на малкият и знам, че вече трябва да престанем, защото и той започна да разбира и се изхитрява.

  Майка ми като забременяла с брат ми(3-то дете) и се изредили сума ти съседки, "прителки" и т.н . да й дават съвети да го даде на някое семейство. А мама казва - "Десет деца да имам и десетте ще си ги гледам и обичам"

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Мен също винаги са ме обвинявали, че синът ми ми е любимец. Аз му казвам чат-пат "слънце" и баща му все ми се кара, че прекалявам със слънчевите бани. В очите на много хора изглежда така, но аз знам, че това не е вярно. Никой не може да ми каже аз кого обичам или не обичам повече. Аз си знам. Децата са ми различни, отношението ми към тях се определя от индивидуалността на всяко едно. Дъщеря ми не е наранена и не ревнува. Щом другото дете не усеща, значи?...

Не може да се обича едното повече от другото. Майката поне не може. Виж, бабите са друга дъвка. Те всичко могат. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 352
И мен от време на време ме упрекват, че глезя повече малкото си дете. На моменти усещам ревността на каката и се опитвам да балансирам - да раздавам целувки по равно и да се карам по равно.  Какво да направя обаче, когато малкия човек непрекъснато търси контакт с мен, гушка се, гали ме? newsm78
А Христина като я целуна и започва да се бърше, все едно я е наплюла камила  Joy
Наистина усещам много силна връзка със сина си, но в никакъв случай не мога да кажа, че го обичам повече.
Обичам и двете си деца еднакво.

# 12
  • Мнения: 3 034
Не мога да кажа като майка как ще се държа, тъй като все още имам едно дете / но и не смея да казвам "големи думи", макар че не мисля, че ще обичам едното повече от другото/. Но мога да кажа в качеството си на сестра, че никога не съм усетила родителите ми да проявяват предпочитания към някоя от нас. Каквото имаше за мен -  това и за сестра ми. И съм им много благодарна за това, че с поведението си насърчиха една огромна обич между нас двете. Сега тя ми е най-близкия човек, а и аз на нея. Не че ревност в нормални граници не е имало между нас, но  тя е била провокирана повече от голямата разлика между нас / 9 год./ и липсата на общи интереси, а не от отношението на родителите ни.

# 13
  • Мнения: 1 493
И мен от време на време ме упрекват, че глезя повече малкото си дете. На моменти усещам ревността на каката и се опитвам да балансирам - да раздавам целувки по равно и да се карам по равно.  Какво да направя обаче, когато малкия човек непрекъснато търси контакт с мен, гушка се, гали ме? newsm78
А Христина като я целуна и започва да се бърше, все едно я е наплюла камила  Joy
Наистина усещам много силна връзка със сина си, но в никакъв случай не мога да кажа, че го обичам повече.
Обичам и двете си деца еднакво.

Същото беше и при нас !
Владимир се галеше  Heart Eyes, а Силвия си бършеше бузата след "открадната" целувка  Rolling Eyes !
  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Имаше подобна тема преди време.

Смятам, че родителите си имат любимци. Даже имам теория по въпроса. Ако първото дете е момиче - е любимец на бащата. Ако е момче - любимец на майката. Второто момче при две момчета е любимец на бащата, второто момиче при две момичета - любимец  на майката и т.н.

Голямата ми сестра - като първо дете момиче е любимка на татко. Каквото и да прави тя, той винаги намира нещо, за да я оправдае.

Аз имам едно дете и честно казано не си представям изобщо да обичам друг колкото нея  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт