За вечерното хранене

  • 1 737
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 395
Вече втора вечер отказва да пие АМ и давам каша. Почти на 9м. сме и мисля, че е рано да махам млякото. С какво да я храня?

# 1
  • Мнения: 7 803
давай млечна каша

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 227
И при нас е така - кърмата ми вече съвсем я няма, пробвах 3 вида АМ, не иска нищо, сега давам млечна бисквитена каша.

# 3
  • Мнения: X
Можеш да добавяш бисквити/бишкоти в млякото - хем променя вкуса, хем е по-засищащо.

Но няма лошо и да минете на вечеря със супа, стига да имате още едно - две млечни храненета, достатъчно сирене, кашкавал. Може и изобщо да нямате млечно хранене, но да даваш към закуската малко кисело мляко или да правиш попара с мляко, да добавяш сиренце към обяда и така.

Можеш да смениш вечерята за малко, на много бебета АМ омръзва, като редовна храна и след малка промяна често пак си го приемата......

А само АМ ли вечеря?

# 4
  • Мнения: 395
Само АМ и то се радвах, че го пие/около 180мл./, защото сме много злояди и изобщо не знам как ще я продължаваме. Дано като минем на кухня започне да яде нормално.

# 5
  • Мнения: 118
Ние хапваме супа за вечеря, защото ако пие само мляко цяла нощ търси шишето. Ако се притесняваш да даваш супа, Хаме имат страхотни каши с бисквити или пък с грис също и с ориз. Определено ще бъде нахранено детето и няма да му е тежко на стомахчето. Пробвай от всичко все нещо ще и хареса. newsm10

# 6
  • София
  • Мнения: 6 971
Синът ми отказа млякото на 6 месеца. Аз купувах млечна каша, като вместо с вода я правех с мляко, по същият начин давах сутрин попарата или кус-кус вместо с вода или чай с адптирано мляко, по този начин запазих до годинка сутрин и вечер-млечно хранене. Сега само сутрин действам по този начин, а вечер си яде супа.

# 7
  • Мнения: 57
Когато ми отказа млякото минах на кисело мляко с натрошени бисквитки , но много трябва да се внимава дали детето има поносимост към белтъка на кравето мляко!!!

# 8
  • Мнения: 3 042
Хаме имат страхотни каши с бисквити или пък с грис също и с ориз.

Да наистина са хубави, но са безмлечни, а бебчето на тази възраст си се нуждае от повече мляко и е добре ако се ползват тези каши да се добавя мляко в тях.

Такива каши има и на Ам -ам с бисквити, грис и мюсли, но също са безмлечни.

Има такива каши и на други марки.

Когато ми отказа млякото минах на кисело мляко с натрошени бисквитки , но много трябва да се внимава дали детето има поносимост към белтъка на кравето мляко!!!
Peace И аз така направих, когато малкият отказа млякото в края на 9м, но той бързо се отказа и от киселото мляко /след около месец/ и минахме на каша "Лека нощ" /Хип/. След като захраних от детската кухня давам за вечеря супата /но си слагам АМ в нея/ и така си го яде без проблем.

# 9
  • Мнения: 5 299
Аз за това давам понякога кисело мляко с бисквити. Пробвах я да и давам натурално, но не го иска така. МожеШ спокойно да редуваШ с кисело мляко или каШа.

Общи условия

Активация на акаунт