Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Аз засега давам 2 пъти (1. обедно - зеленчук с месо или риба и 2. следобедно - каша с плод).
Лекарката каза да започна да давм попара, но на мен това ми се вижда безсмислено. Ние не коансумираме хляб, защото не съдържа нищо полезно и не искам да привиквам бебето с него...Та споделете и вие, по колко пъти на ден давате твърда храна и каква?   bouquet
Цитирай

София

Няма строги правила точно по колко пъти на ден да даваш твърда храна. И ние ще прескочим момента с попарата - при положение,че беб изяжда символични количества твърда храна,ми изглежда безсмислено това да е хляб;-)  Иначе засега сме само на едно хранене с твърда храна - обедно - зеленчуково пюре или безглутенова домашна каша с плодово след кърмене като и към двете добавям мъничко кърма Wink Мисля след 2-3 седмици да въведа още едно хранене с твърда храна - следобедна закуска - но то също ще е  след кърмене  (непосредствено след или най-много половин час след)по-скоро за опитване. Основното си остава маминото млекце  Naughty
Цитирай

Пловдив

На 9 месеца ние хапвахме три пъти твърда храна. Но го отчитам като грешка, защото не исках да отбивам около годинката...
Но детето е водещо - ако е доволно от две хранения и не проявява интерес към повече, бих го оставила така.
Цитирай

Плевен

Твърдата храна има една основна цел според мен и това е да привикне бебчето към по твърда консистенция за да може стомахчето да се регулира и да няма проблеми когато тръгне на ясла. Не отхвърляйте попарката - тя е традиционна българска храна и в нея съдържа трите основни групи вещества необходими за детския организъм - хляб(сухар) - въглехидрати; сиренце - белтъчини; масълце - мазнини. Аз по принцип се въздържам да й слагам захар, тъй като чайчето с което я правя е подсладено, но това си е според предпочитанията на мама Smile. Според мене няма каша на пазара която да може да замени попарката. Но всичко това е въпрос на личен избор разбира се. Поздрави Hug
Цитирай

Sofia

Ние не коансумираме хляб, защото не съдържа нищо полезно и не искам да привиквам бебето с него...

Хлябът е много полезен и съдържа незаменими витамини от гр.B. Можеш да избираш пълнозърнест хляб или ръжени сухари, вече има голямо разнообразие и избор във всеки магазин, ако не искаш да даваш бял хляб (според мен само той не е полезен).
2 твърди хранения на ден са добре, но зависи колко дълго искаш да кърмиш.
Цитирай

Вече в Ал Айн

На почти девет месеца, и ние като МамаЕли си оставаме с едно хранене на обяд, но освен него през деня му давам и разни храни за ядене с пръсти- банан, варена ябълка или картоф и други подходящи за него храни. Но те са в по- малко количество и не мога да ги счета за цяло хранене. Като цяло кърмене не съм замествала и няма да замествам, просто вместо около 3 часа, паузата от едното кърмене до другото става 4(примерно в 10 кърмене, в 12- пюре и в 2 пак кърмене). Второ хранене ми е много трудно да включа, защото закуската я пропускаме, защото ставаме късно, а следобед въвеждам тези храни за ядене с пръсти. Вечеря ще включа чак към 10ти месец сигурно.
Цитирай

София

Аз му давах (и все още му давам) 3 пъти твърда храна. Тя е за сметка на кърменето, което смятам да приключим до няколко месеца (ако искаш да кърмиш по-дълго, май трябва храната да е по-малко). Попарата не се прави само от хляб, има всякакви сухари, грахам, царевични, ръжени и т.н., с които може да се опита. Освен това попарата не е единствената закуска, аз давам и овесени, ръжени ядки, кус-кус, просо и др.
Цитирай

София

На вашата възраст давах 2 пъти твърда храна. Юнакът нямаше интерес към повече. Май 3 пъти започнах да давам чак от 10-тия месец. Гледай хлапето, то ще ти покаже.
Цитирай

Варна

В 9.30 правя попара. В 12.30 - месно или зеленчуково пюре. Към 18.30 давам плод. Другите три хранения за деня - 6.30, 15.30 и 21.30 са ни кърма.
Цитирай

София

Твърдата храна има една основна цел според мен и това е да привикне бебчето към по твърда консистенция за да може стомахчето да се регулира и да няма проблеми когато тръгне на ясла. Не отхвърляйте попарката - тя е традиционна българска храна и в нея съдържа трите основни групи вещества необходими за детския организъм - хляб(сухар) - въглехидрати; сиренце - белтъчини; масълце - мазнини. Аз по принцип се въздържам да й слагам захар, тъй като чайчето с което я правя е подсладено, но това си е според предпочитанията на мама Smile. Според мене няма каша на пазара която да може да замени попарката. Но всичко това е въпрос на личен избор разбира се. Поздрави Hug
Съгласна съм с теб, ние сме на кухня от 2 седмци и съм доволна, бебо се храни много добре и нямаме проблеми. Ползваме сухар вместо хляб. Но това зависи наистина от мамата Very Happy.
Цитирай

London

На вашата възраст, а и до днес, имаме около 9 кърмения. Дъщеря ми сега е на 14 месеца. На обед и давах зеленчуково пюре с месо, следобед - овесена или просена каша с кърма, а към 7 p.m. плодово пюре. Няма заместено хранене - т.е. твърдата храна се предлага след кърменето.

За въвеждането на нова храна, водещто е детето! Педиатърът може да даде съвет, които е препоръчителен, а не задължителен! Ти сама прецени има ли детето нужда от тази "закуска". До навършване на годинката, наи хубавата закуска си остава, честото сукане.

Дано съм била от полза.   bouquet

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.