Буйките и босите крачета

  • 2 937
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
В къщи- босо, с чорапки или терлички. НАвън- обувки без свод и добре да придържат глезените.

Това е истината, според мен.

# 16
  • Мнения: 7 106
Дъщеря ми проходи в къщи - боса. Даже миналото цяло лято та чак докато не сви съвсем студа ходеше абсолютно боса у дома, даже без чорапи. пантофки сложихме чак края на октомври месец, когато крачетата и вече ставаха ледени от шляпане по плочките. Ако зависеше от нея и навън би ходила боса (то аз нямам нищо против де, само да бяха малко по-чисти улиците).

# 17
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мога само да се присъединя - босо, чорапи, терлици и т.н, но без подметка. Полсе подметка и хибав форт на петата, дори на сандали.
Ние проходихме с буйки, точно за това, те са меки и нямат ни свод, подметка на практика  - кожени терлици. Simple Smile

# 18
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 742
Здравей на нас също ни предстои да прохождаме и обувките ни са страхотен проблем защото сме смалък крак 16 номер за вкъщи съм купила пантофи на к и к но те се свличат и сега си ходи боса  доколкото разбрах е по добре вкъщи баса защото така си напряга мускулите нак рачетата и става по стабилна .Успех в прохождането.

# 19
  • Мнения: 5 299
И аз знам, 4е е най_добре босичко да ходи детето. Но в нас сме с плочки и е доста студено по земята, но ми подариха чорапки за прохождане_ от долу са с разни гумирани звездички, които не позволяват да се пързаля. Laughing

# 20
  • Мнения: 545
Мога само да се присъединя - босо, чорапи, терлици и т.н, но без подметка. Полсе подметка и хибав форт на петата, дори на сандали.
Ние проходихме с буйки, точно за това, те са меки и нямат ни свод, подметка на практика  - кожени терлици. Simple Smile

И ние така бяхме

# 21
  • Мнения: 529
добре де, но дарко на пример много си криви крачетата и няка стъпва на обратната страна на пръстите си - не само стъпва по този начин, но и така ги опира навсякъде, където му се отвори случай, да не говорим как си завира пръстите по количката и столчето за хранене, та все пак си мисля това не е ли притеснително  newsm78

# 22
  • Мнения: 177
Привет и от нас  Flutter

Ако крачетата са видимо здрави, най-добре е да не се слагат в никакви "калъпи". Някъде четох, че над 40% от децата в основното училище са плоскостъпи  #Crazy  и то точно защото масово педиатрите са препоръчвали (а някои заблудени продължават да препоръчват  #2gunfire) обувки със свод,твърдо ходило, твърда пета и т.н. Крайно време е всички да започнем повече да се доверяваме на природата  Naughty. Тя най-добре си знае работата. Най-добрия пример е обърнете внимание как "дървено" ходят децата с "твърди" обувки  Sick. На мен ми се свива сърцето в такива моменти. Ами ако това краче свикнало вечно нещо някъде да го държи остане без тази "подкрепа"  ooooh! . Жална му майка на това краче, логично погледнато мускул, който не се ползва закърнява, а какво правят всички тези сводове, пети и т.н. отнемат дейността на мускулите е как после тези крачета да нямат проблеми и да си "вършат добре работата"???

Ние ходим в къщи по чорапки, а навън с възможно най-меките обувки които съм намерила из магазините(направо стават на О)  при все това не съм дала повече от 15 лв за обувки

# 23
  • София
  • Мнения: 529
На нас също скоро ни предстои купуване на обувки. За сега само разглеждам какво има по магазините, но... така и не видях обувка без ортопедична стелка.
Кои марки са с гладки стелки? Има начин да се махнат тези "буци" без да се развали обувката?? Thinking

# 24
  • Мнения: 683
В къщи- босо, с чорапки или терлички. Навън- обувки без свод и добре да придържат глезените.
И моята щерка така проходи.И от познати и от доктори ортопеди съм чувала - това е най-доброто.  Peace

# 25
  • Мнения: 2 282
На нас също скоро ни предстои купуване на обувки. За сега само разглеждам какво има по магазините, но... така и не видях обувка без ортопедична стелка.
Кои марки са с гладки стелки? Има начин да се махнат тези "буци" без да се развали обувката?? Thinking
Повечето китайски са такива, а някои от тях са от много мека кожа и с невероятно меки подметки.

# 26
  • Мнения: 683
А какви обувчици обувате?????????? newsm78
Аз имам китайски коженички, много меки и удобни /така ми се струва/, но много спарват и крачетета й все мокри. Имам и от магазина, имам и платнени... Все едно и също. Sad Не знам какво да правя, как да я обувам вече..????? Иде лято! ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 427
След всичко прочетено преди да проходи Йоана, реших, че в къщи е най-добре да ходи боса(с чорапи, а навън с по-високи обущета, за да й поддържат глезена.

# 28
  • Мнения: 17 407
На нас също скоро ни предстои купуване на обувки. За сега само разглеждам какво има по магазините, но... така и не видях обувка без ортопедична стелка.
Кои марки са с гладки стелки? Има начин да се махнат тези "буци" без да се развали обувката?? Thinking

Барт със сигурност имат такива сандалки- видях ги в Метро. Повечето китайски са  без свод, както и някой български, но не на КК. Купувала съм и със свод, просто го отлепях. Сега гледам, че на новите модели са зашити за стелките и няма как да се махнат.

# 29
  • Мнения: 7 106
А какви обувчици обувате?????????? newsm78
Аз имам китайски коженички, много меки и удобни /така ми се струва/, но много спарват и крачетета й все мокри. Имам и от магазина, имам и платнени... Все едно и също. Sad Не знам какво да правя, как да я обувам вече..????? Иде лято! ooooh!

Само естествена кожа. Може да се бръкна и да дам повечко пари, въпреки че знам, че ще се носят 2-3 месеца, но купувам само обувки и сандалки естествена кожа и проблема "потно краче" при нас не съществува. доволна съм от сандалките на КиК, миналото лято имаше 2 чифта от тях и от обувчиците на Paqpa и на завода в Добрич (Примиджи демек). В нашият град няма от тези обувки, продават само някакви от по 10-12 лв. с неясен произход и ужасно качество, но пътуваме често до София и първата ми работа е да обиколя магазините за обувки.

Забравих да кажа, че много съм доволна от обувчиците, които продават в Малечко. Малко са скъпички и те, но са страхотни просто!

Общи условия

Активация на акаунт