Изправя се в кошарата!

  • 1 553
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте, мами!
Малката вчера ме изненада много - изправи се в кошарата, хванала се за решетките и горе. Проблема е , че като се изправи след 5мин я заболяват ръчичките и я е страх да се пусне. Започва едно мрънкане, викане "ама-ама"( т.е. аз да се явя веднага), после рев...Преди поне можех да я сложа в леглото и тя да си играе сама, докато аз се изкъпя или свърша някаква работа вкъщи, но сега през пет минути трябва да съм там да я свалям от решетките. Вие как се справихте с този проблем? Hug

# 1
  • Мнения: 2 040
Невиждам проблем в това ...  Grinning
При нас беше същото отначало, като първо тичах да й помогна да се пусне, после като видеше зор, сама почваше да спуска ръчички по решетката и така .. Ще се научи щом някой път тя е на зор, а ти имаш някаква работа в тази минута  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 680
синът ми беше същия,бях опаковала кошарата отвсякъде с одеала, за да не може да се удари, като падне, после започнах да го слагам в проходилка.
сега дъщеря ми е по-мързелива и чак сега започна да се изправя в леглото, та сега пак така опаковах всичко.ще се научи сама да се пуска с течение на времето Hug

# 3
  • Мнения: 781
И моята дъщеря правеше така. Беше я страх да се пусне, но няколко дни подред местих ръчичките й надолу по решетките и се научи да си сяда на дупето. Скоро няма да си седи в креватчето Wink

# 4
  • Мнения: 1 107
Проблем няма, след 2 седмици ще започне да си сяда самичка, а дотогава - ще трябва да помагаш Simple Smile

# 5
  • Мнения: 282
Тя още не може да седи и като се пусне пада като талпа и се стряска. Днес, откакто е станала през 5мин. ходя да я свалям, не мога нищо да свърша. Аз я слагам да спи, тя се изправя и айде...пак наново.

# 6
  • Мнения: 1 107
Тя още не може да седи и като се пусне пада като талпа и се стряска. Днес, откакто е станала през 5мин. ходя да я свалям, не мога нищо да свърша. Аз я слагам да спи, тя се изправя и айде...пак наново.

Няма значение, че не може да сяда. Просто ще се научи сама да се смъква в хоризонтално положение, но това иска време. За да не ходиш през 5 минути до кошарата, пусни я да си играе на пода  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 860
 То и моето диване от една седмица се изправя сам,но си мисля,че сме далеч от това да се спуска сам по решетките.И аз съм заобиколила с одеала,пада си,но го беше страх първите няколко пъти.Сега е истинско ПРО по меко приземяване JoyСтава,пада,ляга,сяда,до като е на меко в леглото не виждам проблем.Пък и не плаче като падне. Hug
 

# 8
  • Мнения: 4 621
Не се тревожи, съвсем скоро ще започне да си сяда сама Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 39 758
Ще се научи м алката буба Simple Smile
Дияна беше същата, ама тя много силна в ръцете, кат се гепи няма пускане. Постепенно се отпусна. И кат се пусна и поседне - се оглежда изненадана. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 181
и при нас беше същото. С течение на времето се научи сам да се пуска и започна едно падане и удряне в решетките. По него време пък не искаше изобщо да стои сам и аз като теб не можех нищо да свърша. Направо исках да проходи колкото може по-бързо, че да мога и аз да свърша някоя и друга работа. Е, на ми сега едно ходене,  че пак не мога да се отделя от него  Simple Smile

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Едно към едно с нашия случай  Grinning
Ще свикне и ще се пуска сама, въпрос на няколко дни  Grinning

# 12
  • Мнения: 522
Ами то си е нормално като всяко ново нещо ще трябва хубавичко да си го изучи и ще започне и сама да се пуска,след като падне няколко пъти и разбере,че не е страшно.Просто до тогава трябва да си търпелива Grinning

# 13
  • Мнения: 1 410
Не се притеснявай. Няма нищо по-нормално от това. Когато дъщеря ми започна  да се изправя вече "жевееше " на пода по цял ден и само я заграждах с възглавници, за да пада на меко. Не може ли да оставиш детето на земята? Обръщай й повече внимание в момента, тя скоро ще се научи да пада правилно и да сяда. Все пак малките душички се учат сега за всичко. Помогни й в този процес. Hug

# 14
  • Мнения: 545
Всяко ново нещо е трудно за мъничетата, затова викат мама на помощ. Тук е мястото и ролята на майката - да помогне и да научи детето самО да се справя с трудните (в момента) ситуации. Сега пускането след изправяне, после слизането от леглото (след като само се е качило и не знае как да се върне обратно). Просто има ситуации, в които то се научава да прави нещо самО, но после трябва да направи обратното. Не че не може да се научи от собствен опит, но е добре ако има кой да му го покаже, че понякога ситуациите са опасни, като падането от леглото. Пък и така по-лесно стига до правилния начин.

Общи условия

Активация на акаунт