поликистозни яйчници

  • 3 178
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Какви са симптомите  на поликистозните яйчници.Трябва ли да се изследваш непременно за да разбереш ,че нямаш такъв проблем.?

# 1
# 2
  • Мнения: 113
Какви са симптомите  на поликистозните яйчници.Трябва ли да се изследваш непременно за да разбереш ,че нямаш такъв проблем.?
Помоли гинекологът ти да те прегледа с ехограф. Така се откриват поликристозните яйчници

# 3
  • Мнения: 57
Може да познаеш по нередовната менстуация. Да ти идва по два пъти в месеца например. Това беше една от причините да отида на лекар, който ми откри поликистозни яйчници. Дадоха ми да пия хормонални хапчета. Бяха вносни и скъпи за времето си. Нещо на принципа на провозачатъчни, които се пиели по обратен ред. След това всичко се оправи  и така.
 Two Hearts
Ходи редовно на прегледи защото кистите не са майтап работа.

# 4
Nauchih,che sum s polikistoza sled pregled na ehograf. Ako nqmash redoven cikul i ovu,ima shansove da si s polikistozni qicnici.
Qvno pri men e oshte ot purviq mi cikul,zashtoto osven prez perioda,v koito pieh protivozachatuchni, ne bqh redovna:(
Jabche ti e dala statii,v zachatie mn podrobno e obqsneno.Pozdravi

# 5
  • Мнения: 157
Много странно! Моята менструация си е редовна и без хапчета. Особено след сватбата (оттогава започнах съвсем изкъсо да я следя) стана като почасовник. Ама ето че вече година и 9 месеца няма бебче. Ходих на лекар и той ми каза, че имам кисти. И ми даде хапчета,дето ги спрях по свое осмотрение след втория месец.  Peace
Обаче за овулацията - незнам. Не съм си я проверявала досега... SickВие как сте го правили с тестове или с термометър???

# 6
  • Мнения: 57
Ние пробваме повече от година вече. Кистите са сериозно нещо. Не спирай така лекарствата, които ти е дал лекаря по твое усмотрение.  Two Hearts

# 7
Dianche,ne e zaduljitelno da imash neredoven cikul pri polikistozni qicnici.Po princip e taka,no mnogo jeni ne znaqt za diagnozata im tui kato imat mesecen cikul i na pruv pogled vsichko e OK.No nqma strashno, moqta guneco kazva che 1/3 ot jenite imat polikistozni qicnici..za sujalenie efikasno lechenie nqma Sad
Ovu-to e nai-sigurno da q zasichash s termometur.Zapochvash ot 6-7 mi den na cikula i taka do kraq.Chetoh che testovete za ovu,ne bili podhodqshti za jeni s polikis.qicnici...az lichno ne sum izpolzvala takiva.

Uspeh

# 8
  • Мнения: 157
И най-гадното е, че незнаеш с какво си предизвикал появата на тези кисти! Ако е настинка или някаква ставна преумора - ясно, а това са едни такива гадни нещица, дето си се появяват вътре в теб и... #Cussing out
Знаете ли, честит празник, и повече се усмихвайте. Това наистина има значение (макар че не с ъм по темата,sorry!)   Peace
чувствам се по-добре, че ви има, за да споделям.

# 9
  • Мнения: 57
На мен ми отговориха, че причината може да е силен стрес. Затова е добре да се усмихваме повече на живота Two Hearts
при мене не е по наследство, но имаме в рода диабетици.
Независимо от причините / а имат ли значение / фактите са си факти.  Two Hearts newsm76

# 10
Гледах едно предаване по Тв-то за поликистичните яйчници.Там казаха,че по принцип е наследствен синдром,от бащата на дъщерята..естествено говорим за хормони,а не за самите яйчници Grinning

# 11
  • Мнения: 733
При поликистозни яйчници може да имаш и течение, но най-сигурния преглед е с ехограв при лекар. Що се отнася до образуването на кистичките те са особеност на организма. Аз също съм склонна към образуването на кистички /от течните около цикъл, който се пукат сами/ и на моми /дано да не ми се появяват повече  Praynig. Отиди на лекар и карай спокойно. Както са ти казали някой по горе стреса оказва влияние, не само за кисти, а за много работи. Успех   bouquet

# 12
  • Мнения: 157
Да, сигурно е, че и стреса си казва своето. А на мен работата ми е една такава стресираща... То си е работа като работа, ами аз майче се впрягам повече от необходимото. Да не говорим, че още си нямам постоянно място и досега все замествам...Всичко се навързва... Rolling Eyes

# 13
здравейте и аз съм с поликистозни яйчници и ми предложиха да направя лапароскопия  в Пловдив в часна клиника Бора
 Някой правил лие там и как е.

# 14
Не мен не са ми правили лапаро,но разбрах,че е много подходяща за поликистозни яйчници.Ако мембраната им е по-дебела,докторите ще ти я "надупчат",за да може яйцеклетките да се отделят.
Иначе аз сега пия дуфастон,за да ми идва редовно и да си оправя хормоните.Ще си правя и стимулация в края на месец юни.

# 15
Благодаря ти Rali. И аз пих дуфастон след това костилбегит но май не помага  затова съм решила да направя лапаро  дано да имам успех .

# 16
Аз в края на юни започвам кломид,големи надежди имам.Доки казва да съм го пиела 6 месеца и ако няма резултат ще съм на инжекции,били по силни.
Ти колко време пи Кломид?Гледаха ли те на ехограф по време на овулацията?Мерси предварително

# 17
пиех го 2 месеца но фолека не иска да порасте и да се пукне за то реших да направя лапаро. Надявам се при теб да има добър резултат . УСПЕХ
Аз в края на юни започвам кломид,големи надежди имам.Доки казва да съм го пиела 6 месеца и ако няма резултат ще съм на инжекции,били по силни.
Ти колко време пи Кломид?Гледаха ли те на ехограф по време на овулацията?Мерси предварително

# 18
Надявам се да има,доки ми каза че 6 месеца  да съм го пиела и ако не става,или на инжекции или на лапаро. Confused

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте Grinning

Тъкмо реших, че ми се подрежда живота и мога да мисля за бебе и... поликистозни яйчници (току-що се връщам от поликлиниката). Според статиите, които четох (благодаря за линковете), единственият ми симптом е много нередовен цикъл, но на ехографа се показаха доста големи кисти - фоликулите не можело да се пукат, удебелена стена, уголемени яйчници... Малко бях шашната и не възприемах много-много.

Лекарката препоръча да не тръгвам веднага за операция и ми предписа Диане-35 за шест месеца и после ще се види какво е положението. Обмислям да отида и на друг лекар за всеки случай.

Много ме е страх да не се окажат нещата безнадеждни Sad

# 20
  • Мнения: 3 715
На мен Диане 35 не ми се струва най-добрият избор на лекарство. Аз лично бих потърсила и второ мнение. На мен навремето Диането не ми помогна особено много в борбата с кистите. Ефектът от него беше временен и в крайна сметка се стигна до лапаро.

# 21
  • Мнения: 769
Стига с това Диане 35, бе хора, не съм чула на някой да е помогнало трайно.. като че ли го предписват като не знаят какво друго да кажат... И аз съм го вземала около 9 месеца и не е трябвало!

На мен ми изръзиха ново 20 - от 3 години си мисля е съм с ПКЯ, правиха ми лапараскопия, онзи ден ходих при една еднокриноложка професорка - нямала съм поликистоза.... еди разбери на кого да вярвам вече... newsm78

# 22
  • Мнения: 157
Аз преди няколко години си лекувах кистите с Диане-35 и си мислех,че съм приключила с този въпрос, ама тогава се борех с едни гадни пъпки, дето ми бях излезли. А сега искам бебе Praynig и отидох профилактично на лекар, а той - пак Диане ми изписа. майче има нещо вярно, че само това знаят. "Едно си баба знае, едно си бае"  #Cussing out

# 23
  • Мнения: 1 353
Какви са симптомите  на поликистозните яйчници.Трябва ли да се изследваш непременно за да разбереш ,че нямаш такъв проблем.?
Преди да поема пътя на многото идследвания за установяването дали мога или немога да имам деца установиха че имам поли кистозни яйчници. А как го откриха!? Една вечер по време на секса получих адска блка която на премина до обяд на следващият ден и отидох на лекар. За да се изчистя трябваше да пия известно време противозачатъчни. Поликистозните яйчници се опразували от систематично натрупвани на неспукани фуликоли.

# 24
  • Мнения: 304
Понеже и аз имам проблем с кисти (макар 4е нямам постажена диагноза ПКЯ ) ре6их да се включа в теми4ката с едно въпрос4е :
Ако имам редовен цикъл и ову то кистите (които се появяват и се пукат сами ) могат ли да са при4ина за липсата на бременност newsm78

Общи условия

Активация на акаунт