поликистозни яйчници

  • 3 173
  • 24
  •   1
Отговори
Какви са симптомите  на поликистозните яйчници.Трябва ли да се изследваш непременно за да разбереш ,че нямаш такъв проблем.?

# 1
# 2
  • Мнения: 113
Какви са симптомите  на поликистозните яйчници.Трябва ли да се изследваш непременно за да разбереш ,че нямаш такъв проблем.?
Помоли гинекологът ти да те прегледа с ехограф. Така се откриват поликристозните яйчници

# 3
  • Мнения: 57
Може да познаеш по нередовната менстуация. Да ти идва по два пъти в месеца например. Това беше една от причините да отида на лекар, който ми откри поликистозни яйчници. Дадоха ми да пия хормонални хапчета. Бяха вносни и скъпи за времето си. Нещо на принципа на провозачатъчни, които се пиели по обратен ред. След това всичко се оправи  и така.
 Two Hearts
Ходи редовно на прегледи защото кистите не са майтап работа.

# 4
Nauchih,che sum s polikistoza sled pregled na ehograf. Ako nqmash redoven cikul i ovu,ima shansove da si s polikistozni qicnici.
Qvno pri men e oshte ot purviq mi cikul,zashtoto osven prez perioda,v koito pieh protivozachatuchni, ne bqh redovna:(
Jabche ti e dala statii,v zachatie mn podrobno e obqsneno.Pozdravi

# 5
  • Мнения: 157
Много странно! Моята менструация си е редовна и без хапчета. Особено след сватбата (оттогава започнах съвсем изкъсо да я следя) стана като почасовник. Ама ето че вече година и 9 месеца няма бебче. Ходих на лекар и той ми каза, че имам кисти. И ми даде хапчета,дето ги спрях по свое осмотрение след втория месец.  Peace
Обаче за овулацията - незнам. Не съм си я проверявала досега... SickВие как сте го правили с тестове или с термометър???

# 6
  • Мнения: 57
Ние пробваме повече от година вече. Кистите са сериозно нещо. Не спирай така лекарствата, които ти е дал лекаря по твое усмотрение.  Two Hearts

# 7
Dianche,ne e zaduljitelno da imash neredoven cikul pri polikistozni qicnici.Po princip e taka,no mnogo jeni ne znaqt za diagnozata im tui kato imat mesecen cikul i na pruv pogled vsichko e OK.No nqma strashno, moqta guneco kazva che 1/3 ot jenite imat polikistozni qicnici..za sujalenie efikasno lechenie nqma Sad
Ovu-to e nai-sigurno da q zasichash s termometur.Zapochvash ot 6-7 mi den na cikula i taka do kraq.Chetoh che testovete za ovu,ne bili podhodqshti za jeni s polikis.qicnici...az lichno ne sum izpolzvala takiva.

Uspeh

# 8
  • Мнения: 157
И най-гадното е, че незнаеш с какво си предизвикал появата на тези кисти! Ако е настинка или някаква ставна преумора - ясно, а това са едни такива гадни нещица, дето си се появяват вътре в теб и... #Cussing out
Знаете ли, честит празник, и повече се усмихвайте. Това наистина има значение (макар че не с ъм по темата,sorry!)   Peace
чувствам се по-добре, че ви има, за да споделям.

# 9
  • Мнения: 57
На мен ми отговориха, че причината може да е силен стрес. Затова е добре да се усмихваме повече на живота Two Hearts
при мене не е по наследство, но имаме в рода диабетици.
Независимо от причините / а имат ли значение / фактите са си факти.  Two Hearts newsm76

# 10
Гледах едно предаване по Тв-то за поликистичните яйчници.Там казаха,че по принцип е наследствен синдром,от бащата на дъщерята..естествено говорим за хормони,а не за самите яйчници Grinning

# 11
  • Мнения: 733
При поликистозни яйчници може да имаш и течение, но най-сигурния преглед е с ехограв при лекар. Що се отнася до образуването на кистичките те са особеност на организма. Аз също съм склонна към образуването на кистички /от течните около цикъл, който се пукат сами/ и на моми /дано да не ми се появяват повече  Praynig. Отиди на лекар и карай спокойно. Както са ти казали някой по горе стреса оказва влияние, не само за кисти, а за много работи. Успех   bouquet

# 12
  • Мнения: 157
Да, сигурно е, че и стреса си казва своето. А на мен работата ми е една такава стресираща... То си е работа като работа, ами аз майче се впрягам повече от необходимото. Да не говорим, че още си нямам постоянно място и досега все замествам...Всичко се навързва... Rolling Eyes

# 13
здравейте и аз съм с поликистозни яйчници и ми предложиха да направя лапароскопия  в Пловдив в часна клиника Бора
 Някой правил лие там и как е.

# 14
Не мен не са ми правили лапаро,но разбрах,че е много подходяща за поликистозни яйчници.Ако мембраната им е по-дебела,докторите ще ти я "надупчат",за да може яйцеклетките да се отделят.
Иначе аз сега пия дуфастон,за да ми идва редовно и да си оправя хормоните.Ще си правя и стимулация в края на месец юни.

Общи условия

Активация на акаунт