Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София- Wien
Момичета, както виждате от лентичката, предстои ми съвсем скорошно раждане. Въпросът ми е коя болница да предпочета?
След като бях изчела всичко за болниците във форума, до скоро бях абсолютно сигурна че ще роаждам в Св. София. При последният ми преглед обаче гинеколкогът ми така ме обърка, такава агитация ми спретна за Майчин дом, и как най-добре е да звънна на лекаря, който ме изроди първият път, да му платя и да си ме изроди пак той, та аз доста се шашнах и бая се позамислих, какво да реша...
По принцип бях решила да не плащам, да не си правя уговорка с лекар, защото финансово ми е невъзможно, но ако от това зависи, наистина живота на детето ми пък и моят, естествено, че ще търся решение....

Ох, простете ми за обърканите мисли, но наистина съм много объркана, притеснена и се нуждая от подкрепа ...

Моля, всикчи, които скоро са родили в Майчин дом или Св. София да ми споделят впечатленията си!   bouquet Наистина ли вече не можеш да разчиташ на отношение и професионализъм, ако нямаш предварителна уговорка?
Май, започва да ме хваща страх, а досега бях толкова спокойна и положително настроена...

# 1
  • София
Аз за съжаление нямам впечатления, защото раждах в Шейново, но ако искаш да се подсигуриш все пак, защо не си избереш лекар по здравната каса. Таксата е 100 лева, така поне ще знаеш лекаря, който ще те изражда. Аз я платих тая такса за моя си лекар, който си ми е гинеколог от преди забременяването. Други пари под маса над маса не съм плащала

# 2
  • София
Аз родих в "Св. София" преди една година без уговорка с лекар и не съм страдала от липса на внимание и професионализъм.

Не знам как е в "Майчин дом", но при моите проучвания за болница тази въобще не влизаше в сметките.
Не зная защо гинекологът ти те е агитирал толкова настойчиво, не го познавам, но щом чуя някой да настоява така за плащане на друг веднага го свързвам със собствената му финансова изгода. И защо точно в "Майчин дом", а не в "Св. София" където плащането е регламентирано и официално.
Спри с тези негативни мисли. Върни се към спокойствието и положителните емоции. Скоро ще имаш едно малко бебче, което да гушкаш и да му се радваш.
Каквото и да решиш леко раждане!  bouquet

# 3
  • София
Виждам, че това ще ти бъде второ раждане, т.е. предполага се, че ще бъде по-леко.
Според мен  се тревожиш излишно, а и нагласата е много важна - не се подавай на страха и паниката - всичко ще бъде наред!

# 4
  • В полите на Пирин планина
Според мен човек не трябва да взема решение под натиска на емоциите. Излишно е да се притесняваш и натоварваш психически точно преди раждането. Нямам опит с АГ болниците в София, така че ще се въздържа от коментар за тях.
Успех и леко раждане. newsm10

# 5
  • София
Здравей и от мен!
Аз родих в МД преди 3 месеца, без уговорка и съм много доволна от отношението на лекарите, акушерките и изобщо целия персонал.  newsm10
Чувала съм и много противоречиви мнения, но моя опит е силно положителен. А и за Св.София съм чувала много добри неща. Така че - където си решиш, едва ли ще има голяма разлика.
Пожелавам ти леко раждане и разбира се - прекрасно бебе!   bouquet

# 6
  • София
Аз родих в Света софия преди година - секцио. Много съм доволна от отношението и професионализма на лекарите и усовията. Аз обаче бях с предварителна уговорка, заплащане и Вип стая. Доколкото си спомням обаче, имаше и момичета без предварителна уговорка и заплащане и поне от моите наблюдения отношението към тях беше същото.

Каквото и да решиш успех, леко раждане и много красиво бебче Laughing

# 7
  • München, DE
здравей
аз родих декември в св.софия без уговорки , без заплащане, бе нищо и получих страхотно внимание всички бяха много мили и добри абе с две думи много съм доволна сега всичките ми познати на които им предстои това събитие ги пращам натам, а и междудругото там е много чисто и подържат така всеки 2 часа което също е важно
пожелавам ти най лекото раждане и най сладкото бебе и успех  Peace

# 8
  • София
Виждам, че това ще ти бъде второ раждане, т.е. предполага се, че ще бъде по-леко.
Според мен  се тревожиш излишно, а и нагласата е много важна - не се подавай на страха и паниката - всичко ще бъде наред!

Simple Smile Heart Eyes

# 9
  • София
ОБЪРКАХ ЦИТАТА  Embarassed
Аз родих в "Св. София" преди една година без уговорка с лекар и не съм страдала от липса на внимание и професионализъм.

Не знам как е в "Майчин дом", но при моите проучвания за болница тази въобще не влизаше в сметките.
Не зная защо гинекологът ти те е агитирал толкова настойчиво, не го познавам, но щом чуя някой да настоява така за плащане на друг веднага го свързвам със собствената му финансова изгода. И защо точно в "Майчин дом", а не в "Св. София" където плащането е регламентирано и официално.
Спри с тези негативни мисли. Върни се към спокойствието и положителните емоции. Скоро ще имаш едно малко бебче, което да гушкаш и да му се радваш.
Каквото и да решиш леко раждане!  bouquet

# 10
  • Sofia - Младост
   Относно МД, не съм много компетентна по въпроса за родилното отделение, но аз преди месец лежах в патологията за задържане и честно казано няма да се върна там! Хигиена, условия, отношение - всичко беше под всяка критика!!!
   Моя позната роди без уговорка и заплащанане в Св. София преди година и половина и е много доволна от всичко!
   Изборът си е твой! Не се оставяй на някакъв доктор да те агитира!
   Леко раждане!   bouquet

# 11
  • София
Нямам отношение към лекарите от Св. София или Майчин дом, аз раждах в Шейново, но моят съвет е щом първия път независимо, че си платила всичко е минало благополучно и ако си доволна от първия си избор, направи го пак. Аз твърдо ще раждам при същия лекар, независимо, че намерих вариант без плащане с мъжо си говорихме и не си заслужва риска да сменям доктора, все ще спестим от нещо друго за неговия хонорар, а и съм изключително доволна от него, не ми се рискува.

# 12
  • София
Неотдавна родих в Св. София, без уговорка. Много съм доволна и от отношение и от внимание. Малко беше трудно в началото, докато ми повярват че ще раждам, тъкмо се сменяха нощната с дневната смяна, но за сметка на това след това ми се натрупаха трима лекари (д-р Арабаджиева, д-р Ковачева, д-р Ташков-младия), бяха много добри.
Мисля че е излишно да плащаш на лекар, когото не познаваш и на когото така или иначе му се плаща, за да върши това.
Спокойствие и леко раждане!

# 13
  • Чикаго / София
michel успокой се мила! Налегнали са те предфиналните притеснения! Напълно те разбирам! Simple Smile
Аз нямам поглед в/у Майчин дом или Св. София - раждах и двата пъти в Шейново, но от това което съм чела ако бях на твое място сигурно щях да избера Св. София! А както са написали момичетата преди мен и без заплащане под масата можеш да получиш добро отношение и квалифицирана помощ! Както и ако платиш не ти гаранира тези неща! Момичета които отивт да раждат без да плащат са много повече от тези които си плащат и пак се радват на хубави и здрави бебчета! Не се поддавай на такива провокации а си мисли как съвсем скоро ще гушкаш малката беба и вече ще сте 4ма в къщи- ще си имаш не едно, а две слънчица които да те топлят с усмивките си! Hug

Всичко ще мине добре! Стискам палци и ви пращам много прегръдки и целувки на теб, малката беба и сладката Еми! Hug  bouquet

# 14
  • София- Wien
Благодаря ви момичета, наистина се нуждая по-скоро от подкрепа!   bouquet
Миналичт път родих в Майчин дом. Имах уговорка с лекар, който обаче бе възпрепядстван и не присъства на раждането ми. Така аз си родих при екипа, който беше на смяна, без уговорка, без плащане. Имах голям късмет! Естествено, тъй като бях много доволна от отношението им и от професионализма, мъжа ми ги почерпи! Парите, които бях платила в болницата за избор на лекар, естествено, не ми ги върнаха. Разминах се само с допълнителният хоторар за лекаря. В предродилна и родилна зала всичко беше наред, но горе в отделението беше кошмар. Верно е, че за няколко дни се издържа, но и условията и отношението бяха ужасни. Единствено ме изненада доктора, който ме изроди, който идваше всеки път, когато е на смяна в родилно отделение, за да види как съм и да ме попита имам ли нужда от нещо! newsm51 
Сега след всичко, което имам като опит от Майчин дом и от всичко прочетено за Св.София, предпочитам втората. Имам нужда от подкрепа, че всичко, ще бъде наред, независимо, къде!
Благодаря, ви!   bouquet Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт