Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Налага се да се обърна към вас, защото лекарите не ми помагат по никакъв начин...Казват, че е нормално явление през бременността и до там.

Значи, откакто забременях нещо ми стана с носа..по- трудно дишам. От онзи ден, обаче, нещата са кошмарни! Събуждам се през ноща от това, че не мога да дишам. В момента, в който се изправя нещата се оправят. Не съм болна, нямам хрема...просто някак лигавицата ми е подута. Да не казвам как ми тече кръв от носа по всяко време, а съм с ниско кръвно.
Всъщност, проблема ми става още по- голям от факта, че от малка имам една костна преграда вътре в носа. С едната ноздра по принцип едвам дишам, а сега съвсем спрях...та въпроса ми е за другата.
Случвало ли ви се  е на вас? Така ли ще е непоправимо до края? Няма ли някакви бабини рецепти?
Цитирай

Santo Domingo

Аз също го имах проблема със запушения нос през цялата бременност,наистина е кошмарно,но не ми е текло кръв.Използвах обикновени капки от типа на " Ксилометазолин" и ми помагаха.Мисля си обаче,че в твоя случай трябва да настояваш отново на консултация с лекар.Как така не могат да ти помогнат?
Цитирай

Мисля, че е нормално да тече кръв от носа през бременността. Нещо бях чела, че е свързано с налягането на кръвоносните съдове. И при мен беше така. Аз също съм с ниско кръвно налягане/макар, че последните две седмици преди раждането рязко го повиших/. При мен трудното дишане се дължеше предимно на притискането на вътрешните органи, а запушен нос съм имала от сухия въздух. Ако много те притеснява този проблем, питай друг лекар! Аз ходех да дишам чист въздух навън, защото в къщи не ми достигаше особено вечер./последния ми месец беше в най-големите горещини/.
Цитирай

Sofia

Ами казаха ми, че е нормално през бременността да е такава лигавицата, а кървенето било заради засиленото кръвообращение. И :"Ами, така е, моето момиче...бременна си"
Вторият гинеколог, при който ходя ми отговори в същия дух.  33uu
Цитирай

София

Dafna,аз се чувствам по абсолютно същия начин като теб и то още от началото на 2-ри месец.Всяка нощ ми е запушен носа и се мъча да дишам,а сутрин преди да стана е направо трагедия.Не мога да говоря даже.И аз като стана се оправям.
И тая кръв.През целият ми живот 2 или 3 пъти ми е текла кръв от носа и така се уплаших първият път като текна.Сега си имам кръв в носа всяка сутрин.През деня поизчезва,като че ли,и на сутринта пак се появава.
Това е от хормоните,така казват,няма страшно.То от хормоните аз и всеки ден си поплаквам по няколко пъти за такива глупости,че чак ме е срам.Няма начин,така ще е май... Very Happy
Цитирай

Sofia

Момичета, благодаря ви, че ми отговорихте...май сме си само ние четирите с този  "нечуван" проблем Laughing
Дано понамалее, макар че с тези зимни студове...най- много да се влоши положението.
Ще попитам за тези капки, които idaraiza препоръчва Wink
Цитирай
Не сте само вие, аз също го имам този проблем със запушения нос, въпреки че кръв не ми е текла толкова често както го описвате. Четох в един американски сайт, че 80% от бременните имат запушени носове:)
Цитирай

София

Не бой се. В деня когато родих пробл4ема с дишането изчезна. Аз се задушавах и не спях по цели нощи
Цитирай

london

Dafna здрасти!Значи аз имам абсолютно същия проблем-сутрин носа ми сякяш е запушен и като го издухам кръв,а после през деня никакъв проблем,неприятно е ,но не мисля че е нещо опасно Razz
Цитирай

София

Цитат на: Dafna
Момичета, благодаря ви, че ми отговорихте...май сме си само ние четирите с този  "нечуван" проблем Laughing

Е как реши, че сте само вие  Rolling Eyes  Ето прочети и тук
http://www.biberonbg.com/info/oddsymptoms.htm
съвсем нормално е, не е `нечуван` проблем нито запушването на носа, нито кървенето..
правилно са ти казали лекарите:"Ами, така е, моето момиче...бременна си"  Laughing
Цитирай

Sofia

Цитат на: Mags

Е как реши, че сте само вие  Rolling Eyes  Ето прочети и тук
http://www.biberonbg.com/info/oddsymptoms.htm
съвсем нормално е, не е `нечуван` проблем нито запушването на носа, нито кървенето..
правилно са ти казали лекарите:"Ами, така е, моето момиче...бременна си"  Laughing

Реших го, защото всички мълчат по въпроса и очевидно няма какво да напишат Rolling Eyes Нищо лошо.
Не казвам и че лекарите не са прави Rolling Eyes Спестявам си отговори на въпроси от типа "А лекарят ти какво каза?", "Пита ли лекаря си?" и т.н.
Ами чела съм го това и не пише нищо ново...същото го пише  навсякъде. Включително в книгите и няколко броя на сп. "9месеца"...Напълно съм с ясното съзнание,  че  е нормално... Laughing  Явно съм оставила погрешно впечатление...
Информация, че се получава при някои жени не липсва...липсва информация как се решава проблема. Wink Very Happy
Цитирай

София

Информация, че се получава при някои жени не липсва...липсва информация как се решава проблема. Wink Very Happy

Ами най-бързо и безопасно нос се отпушва с разтвор от сол и вода.. не е много приятно, но действа.. добре действа също и това спрейче Стеримар, което ползват за отпушване на нослетата на бебоците.. пак е подобен разтвор и абсолютно безопасен.. за съжаление капките не са решение, защото обикновено не могат да се ползват повече от няколко дни, а проблема си е перманентен.. така че, вода + сол и капеш колкото пъти на ден си искаш без да се притесняваш  Wink
За кървенето - не мисля, че има какво да се направи по въпроса освен да го спираш  Confused
Цитирай

България, Стара Загора

Имам същия проблем, макар и породен от алергия и подсилен от сухия въздух/скоро ще купим овлажнител  и ще споделя дали помага/. А не знаех, че е типично състояние на бременността. Благодарение на това, че сутрин ми е запушен носа и дишам през устата ледения въздъх навън, успешно се разболях. Страшно много ми помагат капките"Ксилометазолин"/свиват лигавицата веднага/, но майките във форума споделиха че са много вредни за плода-дразният лигавицата и на матката, доколкото разбрах. Имам разтвор от сол и вода в едно шишенце и ползвам него, но никак не ми помага. Ставам през нощта, за да не будя таткото с опите си да дишам, много е мъчително....но не знам друго решение. И лекарката ми не ми предлага такова.
Цитирай

Sofia

Mags и Canadka , страшни сте Very Happy
Още тази вечер  ще го пробвам! Само дано не прекаля със солта...ще го уцеля Wink
Предполагам, че и кървенето ще намалее ( пък дано и спре), защото няма да се напрягам да дишам...Така си мисля.
Има ли значение морска или обикновенна сол? Имам и от двете.
Ще опитам с обикновенната сега...дано не объркам нещо.
Хехе...дано да бъде една лека нощ! Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.