Миене на зъбките, откога, с какво

  • 2 741
  • 25
  •   1
Отговори
Вече сме на 1 г. и 4 м. - момченце. Имаме 4 зъба отгоре, 4 зъба отдолу и други ни никнат, ама безразборно и постоянно.
От 2 месеца се питам: За или против миенето на тези зъбки и с какво?
Брошурата на марката "Дентинокс" за "Ненедент бейби" още ми е в дамската чанта. Толкова пъти я четох, че я наизустих направо. Но не спирам да се питам "Не е ли малко раничко отсега да започваме с пастата за зъби? Или вече е нормално?"

Скъпи мами, моля споделете Вашето мнение! Ще ви бъда много благодарна да споделите Вашия опит!

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 545
Аз вкарах четката "в употреба" след 2-та година. Просто тогава реших, че е достатъчно голям ги мие сам - аз само показах няколко пъти и после го наблюдавах и давах съвети. Използваме четки с малки глави, детска паста за зъби Астера (ягода).

# 2
  • София
  • Мнения: 39 740
Опитите с четката ги почнахме след 7мия месец. Тогава педиатърката ми каза, че е хубаво да започна да мия зъбките на Дияна.
В началото купих детска четка и детска паста за зъби. Зъбките ги миех аз Simple Smile
По-миналото лято купих ел. четки. Доволна съм.

# 3
  • Мнения: 1 645
Започнах да мия зъбките на Дани някъде към 1г и 2 - 3 месеца.
И той имаше 8 зъбчета.
Използвам четка на Аквафреш и паста за зъби на същата фирма.
Мия ги 1 път на ден, но възнамерявам да започна да ги мия по 2 пъти на ден.

# 4
  • Мнения: 1 425
Ние започнахме на 2г. по съвет на детски стоматолог.Мием ги два пъти на ден с паста и четка Колгейт,като на всеки 3м. четката трябва да се сменя.  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 534

 За или против миенето на тези зъбки и с какво?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Ти ме изуми с това "против"  Laughing
Мисля че на тази възраст Поли започна да си мие зъбите сама с четка и паста . Четката Аквафреш , пастата някакво детска с вкус на ягода .

# 6
  • Мнения: 1 883
Каката си ги мие сама от 2 годишна с електрическа четка с паста Аквафреш - никоя друга не признава , а сега правим опити и с малкото  Peace

# 7
  • Мнения: 2 550
Аз явно не съм редовна, но почнах да мия още първото зъбче  Blush
С детска паста и зъби.

# 8
  • Мнения: 8 917
С първото зъбче започнах да мия зъбките - четката е на Аквафреш , а пастата - Вадемекум, а втората - Ненедент. Peace

# 9
  • Мнения: 177
Аз почиствам зъбчетата с марля да не остават храна и налепи. Купих му отдавна четка и паста, но още не съм ги вкарала в употреба защото незнаех как да го накарам да плюе вместо да гълта пастата  Embarassed
 Ама като ви слушам колко факирски се справяте ще взема да се пробвам утре да видим. newsm78 
Все пак споделете опит за пастата гълтат ли я мъниците или? А и какво не трябва или трябва да съдържа?   Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 723
Първите зъбчета почиствах с марля, откакто е на годинка мия с четка и без паста. Зъболекарката ни каза до 3 години без пастаPeace

# 11
  • Мнения: 4 187
Естествено, че ЗА ! Започват да се мият не от определена възраст, а с появата на първото зъбче. На Рая четката и пастата са на Чико за момента , но скоро мисля да сменя с ELGIDIUM. Страшно съм впечетлена от продуктите на тази фирма  Flutter!

Последна редакция: сб, 20 май 2006, 09:07 от star

# 12
  • Мнения: 2 534
Все пак споделете опит за пастата гълтат ли я мъниците или? А и какво не трябва или трябва да съдържа?   Rolling Eyes
Разбира се , че я гълтат и това продължава доста дълъг период от време .
Детските пасти са съобразени с това .

# 13
  • Мнения: 8 917
Все пак споделете опит за пастата гълтат ли я мъниците или? А и какво не трябва или трябва да съдържа?   Rolling Eyes
Разбира се , че я гълтат и това продължава доста дълъг период от време .
Детските пасти са съобразени с това .
Peace

# 14
  • Мнения: 2 534
The Sun , не мога да ти разбера коментара с този емотикон"  Peace ", я ми кажете какво значи той  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт