Отново за захранването на бебе

  • 1 099
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Искам да ви попитам с какво да захраня бебка?В 2 месец започнах със сок от ябълка понесе го след това минах на сок от морков но така се раздразни стомаха такива колики имаше че педиатърката каза да започна захранването след 3 месец.От 1 седмица давам в обедното хранене 1лъжица Плазмон безглутенов разтварям го в млякото и го понася добре няма проблем но отук нататък с какво сок ли да включа или нещо друго?

# 1
  • Мнения: 8 917
Искам да ви попитам с какво да захраня бебка?В 2 месец започнах със сок от ябълка понесе го след това минах на сок от морков но така се раздразни стомаха такива колики имаше че педиатърката каза да започна захранването след 3 месец.От 1 седмица давам в обедното хранене 1лъжица Плазмон безглутенов разтварям го в млякото и го понася добре няма проблем но отук нататък с какво сок ли да включа или нещо друго?
А защо бързаш да захранваш толкова рано след като й се раздразва стомахчето. За протокола - Гери  я почнахме към края на 4-я месец Peace

# 2
и аз започнах захранването като навърши четири месеца, даже и сокчета не съм и давала много много преди това, заради коликите. аз лично първо дадох зеленчуковото пюре, а после плодовото, киселите. кашите и т.н. , но знам че има майки които примерно почват с плодово пюре има такива които почват с каши към петия месец-с две думи май всеки решава сам кога и с какво да захрани своето бебче. лично мое мнение е че на три месеца е рано за захранване с твърди храни

# 3
  • Мнения: 46 437
Така и така сте го отложили, изчакай направо за след 4 месец  Peace

# 4
  • Мнения: 4 978
Така и така сте го отложили, изчакай направо за след 4 месец  Peace

послушай Никол и няма да съжаляваш! Peace

# 5
  • Мнения: 294
Добре но ако слагам примерно сок в млякото?Може ли?Искам да и разнобразя храната и без това не си изяжда млякото поне ако включа сок или пюре си мисля че ще прояде.

# 6
  • Мнения: 46 437
Добре но ако слагам примерно сок в млякото?Може ли?Искам да и разнобразя храната и без това не си изяжда млякото поне ако включа сок или пюре си мисля че ще прояде.

Детето на тази възраст има нужда от мляко, когато порасне и въведеш различни храни, тогава ще разнообразява на воля, сега няма нужда от разнообразие  Simple Smile
И не го насилвай, колкото изпие- от толкова има нужда  Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Добре но ако слагам примерно сок в млякото?Може ли?Искам да и разнобразя храната и без това не си изяжда млякото поне ако включа сок или пюре си мисля че ще прояде.

Детето на тази възраст има нужда от мляко, когато порасне и въведеш различни храни, тогава ще разнообразява на воля, сега няма нужда от разнообразие  Simple SmileИ не го насилвай, колкото изпие- от толкова има нужда  Peace
Peace
А и накъде си се разбързала - ще прояде и други неща, когато му дойде времето, нама да остане без тях Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
А понякога бебетата имат и такива периоди.Въобще не съм си и помисляла да слагам нещо друго в млякото.Изчакай 2-3 дни и най-вероятно всичко ще си дойде на мястото.Но знам какво е когато бебето ти не иска да яде-нерви,нерви,нерви...,но пък се успокоявам че щом наддава значи всичко е наред.

# 9
  • Мнения: 680
Добре но ако слагам примерно сок в млякото?Може ли?Искам да и разнобразя храната и без това не си изяжда млякото поне ако включа сок или пюре си мисля че ще прояде.

Детето на тази възраст има нужда от мляко, когато порасне и въведеш различни храни, тогава ще разнообразява на воля, сега няма нужда от разнообразие  Simple Smile


И не го насилвай, колкото изпие- от толкова има нужда  Peace


подкрепям

# 10
  • Мнения: 1 259
На 3 м. започнах да слагам малко плодово пюре в млякото.На 4 му давах цяло.Беше много запекан и разхлабващите пюрета много му помогнаха.

# 11
  • Мнения: 180
аз лично ще зараня в 4тия месец със оризова каша, после зеленчуково пуре и после плодово

# 12
  • Мнения: 2 885
Ей, с това бързане да се захранва.....

Захраних на 6 месеца и 5 дена с оризова каша. Дотогава only мляко и нищо друго.
Дадох после зеленчуково, след месец месно пюре. Ей сега, преди седмица, дадох сефте плодово. Безглутенови и безмлечни каши давам. Никакви кисели, нишестенца и попари. Вода давам след хапване да си изплакне устата и сега в горещините от време на време.Продължава да пие мляко до 500 мл на ден.
Детето яде всичко, без грам претенция! На 8 месеца яде пюрета с етикет 4-ти месец.
С кеф си яде детето и памперса пълни.  smile3504

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
С нищо няма да го захранваш.... не бързай, давай си на бебчо млечице. В момента само от това има нужда и от нищо друго!!!

# 14
  • Мнения: 27 524
Ей, с това бързане да се захранва.....

Захраних на 6 месеца и 5 дена с оризова каша. Дотогава only мляко и нищо друго.
Дадох после зеленчуково, след месец месно пюре. Ей сега, преди седмица, дадох сефте плодово. Безглутенови и безмлечни каши давам. Никакви кисели, нишестенца и попари. Вода давам след хапване да си изплакне устата и сега в горещините от време на време.Продължава да пие мляко до 500 мл на ден.
Детето яде всичко, без грам претенция! На 8 месеца яде пюрета с етикет 4-ти месец.
С кеф си яде детето и памперса пълни.  smile3504


Това е! Подкрепям!!!!  Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт