Каква ваксина ДТК сложихте?

  • 2 405
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 676
Предстои ни ваксинация за ДТК съвсем скоро и се чудех каква ваксина да предпочета. Консултирах се с няколко лекаря, но установих, че колкото лекари, толкова и мнения.... Та сега се чудя... Помагайте!

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса

# 2
  • Мнения: 3 356
Инфанрикс

# 3
  • Мнения: 278
1-ви прием тетракт хиб+имовакс полио но плака много и  2-ри прием сложихме пентаксим

# 4
  • Мнения: 189
Убита- Инфанрикс, няма странични ефекти в цял свят вече слагат само убити ваксини.

# 5
  • Мнения: 1 187
Инфанрикс. Нямаше никави проблеми,препоръчвам! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 298
Тетра-акт хиб и Имовакс (полио). Нямаше странични ефекти.

# 7
  • tardis
  • Мнения: 329
Инфанрикс.

# 8
  • Мнения: 4 978
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса

и ние, но не препоръчвам

# 9
  • Мнения: 9 892
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса
и ние, нямаше странични ефекти.

# 10
  • Мнения: 600
Първите две бяха по здравна каса, а последната беше Инфанрикс. Струва към 30 лв. и ако не те притесняват парите ти препоръчвам да сложиш такива ваксини. Няма лоши реакции, защото коклюшната субстанция във ваксината е с убити вируси. Иначе до колкото знам дифтерит и тетануст субстанциите не правят проблеми.
Между нас казано четох, че ДТК можела да предизвика множествена склероза  #Crazy Дано не е така  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 455
Инфанрикс!

# 12
  • Мнения: 1 014
Още един глас за Инфанрикс.

# 13
  • Мнения: 4 978
Между нас казано четох, че ДТК можела да предизвика множествена склероза  #Crazy Дано не е така  Praynig

и аз четох в "Какво те чака през първата година на детето", че в изолирани случаи, като странична реакция от ваксината могат да се получат мозъчни възпаления и впоследствие трайни увреждания. Затова детето трябва да се следи особено внимателно през първите 48 ч. от поставяне на ваксината за много висока Т, прекомерна сънливост, побледняване и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 676
Благодаря ви, мами!
Виждам, че най-много от вас са се спрели на Infanrix. И аз май нея нея ще сложа. А с ваксина по здравната каса не ми се рискува, защото голямата ни кака не я прие много добре - след втория прием беше вдигнала температура и ужасно ме изплаши, помислих си, че ще умре... но тогава и да е имало някакви по-добри ваксини(в което се съмнявам), аз не съм знаела...

# 15
  • Мнения: 723
Моята педиатърка ми препоръча Tetra Аct Hib (ДТК+менингит) или Infarix, аз избрах първата, заради менингита. Ако не исках да е и противоменингитна, щях да избера другата. Така че прецени това, и двете са добри.  Peace

# 16
  • Мнения: 8 447
И трите пъти Тетраактхиб.Нито вдигна температура,нито по някакъв начин се разбра,че сме слагали ваксина.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 648
Още един глас за Инфанрикса и ние сложихме такава след колебания!

# 18
  • Мнения: 8 585
Чудесно! Чудесно.
Ако моята тема поне с  мъничко е допринесла за добрите избори (или Инфанрикс или ТетраАкт-Хиб) е много радостно. Ако личният лекар е препоръчал добри ваксини-пак радостно е!
За тези избрали Инфанрикс-трябва и Акт-Хиб да се постави отделно.

# 19
  • Мнения: 57
Аз се консултирах с един детски лекар, на които имам абсолютна вяра и с фармацефт и двамата бяха категорични, че тези от здравната каса са по-добрият избор. При първия път малко мрънкахме, а при втората малко ни боля ръчичката, но муъ направихме малко компрес с реванол и малко лед и бяхме ок и в двата случая намахме температура.

# 20
  • Мнения: 636
защо трябва да се слага и Акт Хиб? Заради менингита ли?

# 21
  • Мнения: 3 042
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса

ние също Peace

# 22
  • Мнения: 8 585
защо трябва да се слага и Акт Хиб? Заради менингита ли?
Да...тази ваксина е задължителна навсякъде.

# 23
  • Мнения: 968
Ами след като сме пропуснали вече поставянето на Акт Хиб...кога можем да я сложим? След годинката като реваксинация ли?

# 24
  • Мнения: 8 585
Можете да я сложите->>4,6,8 месеца възраст и реваксинация 12-15 месец.

# 25
  • Мнения: 1 949
А какви са цените на Инфарикс и Тетра АктХиб?
Защото вчера малката цял ден рева след тази ДТК, която се полага от ЗОК, а никой даже не спомена, че има и други варианти Close

Чудя се защо все трябва да си много компетентен преди да идеш на лекар  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 600
Тетра-акт хиб, след първи прием нямаше никаква реакция, но днес на втори прием вдигна малко температура и е доста нервна. а някой знае ли тази дали е жива или 'убита?'

# 27
  • Мнения: 1 559
   Инфанрикс. Препоръча ми я една мама на детенце с алергии.

# 28
  • Мнения: 8 585
Тетра-акт хиб, след първи прием нямаше никаква реакция, но днес на втори прием вдигна малко температура и е доста нервна. а някой знае ли тази дали е жива или 'убита?'
Прочетете темата "Ваксини и Ваксинационни практики".
Там всичко е написано подробно и ясно.

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Децата ми вече са големи и са им поставяни ваксините по здравната каса.
Обаче, ако бях по- информирана преди 2 години, щях да предпочета Инфанрикс за малкия!

# 30
  • Мнения: 5 393
По здравната каса,Иво ги понесе много добре.

# 31
  • Мнения: 3 760
По ЗК. Слава Богу нямаше проблеми...

# 32
  • София
  • Мнения: 115
Тетра-акт хиб и Имовакс (полио). Нямаше странични ефекти.

# 33
  • Мнения: 193
Инфарикс. Педиатърката ни препоръча този вариант и не съжалявам. Ники я понесе добре.

# 34
  • Мнения: 2 116
Инфанрикс!  Party

# 35
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
1-ви прием по здравната каса но я понесе много тежко 2-ри и 3-ти прием Тетра Акт Хиб+Имовакс полио доста по-добре я понесе но исках да бием Пентаксим понеже коклюшната компонента е безклетъчна но имахме малко пререкания с предишната педиатърка тоест тя ни каза че двете са абсолютно едно и също-еднакви а в последствие разбрах че не е точно така 

# 36
  • София
  • Мнения: 3 787
Инфанрикс

# 37
  • София
  • Мнения: 1 968
Тетра-АКТхиб. И 3-те приема без проблем. Проблем с намирането на ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт