Каква ваксина ДТК сложихте?

  • 2 411
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 676
Предстои ни ваксинация за ДТК съвсем скоро и се чудех каква ваксина да предпочета. Консултирах се с няколко лекаря, но установих, че колкото лекари, толкова и мнения.... Та сега се чудя... Помагайте!

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса

# 2
  • Мнения: 3 356
Инфанрикс

# 3
  • Мнения: 278
1-ви прием тетракт хиб+имовакс полио но плака много и  2-ри прием сложихме пентаксим

# 4
  • Мнения: 189
Убита- Инфанрикс, няма странични ефекти в цял свят вече слагат само убити ваксини.

# 5
  • Мнения: 1 187
Инфанрикс. Нямаше никави проблеми,препоръчвам! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 298
Тетра-акт хиб и Имовакс (полио). Нямаше странични ефекти.

# 7
  • tardis
  • Мнения: 329
Инфанрикс.

# 8
  • Мнения: 4 978
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса

и ние, но не препоръчвам

# 9
  • Мнения: 9 892
ние сложихме от тази, която се полага по здравна каса
и ние, нямаше странични ефекти.

# 10
  • Мнения: 600
Първите две бяха по здравна каса, а последната беше Инфанрикс. Струва към 30 лв. и ако не те притесняват парите ти препоръчвам да сложиш такива ваксини. Няма лоши реакции, защото коклюшната субстанция във ваксината е с убити вируси. Иначе до колкото знам дифтерит и тетануст субстанциите не правят проблеми.
Между нас казано четох, че ДТК можела да предизвика множествена склероза  #Crazy Дано не е така  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 455
Инфанрикс!

# 12
  • Мнения: 1 014
Още един глас за Инфанрикс.

# 13
  • Мнения: 4 978
Между нас казано четох, че ДТК можела да предизвика множествена склероза  #Crazy Дано не е така  Praynig

и аз четох в "Какво те чака през първата година на детето", че в изолирани случаи, като странична реакция от ваксината могат да се получат мозъчни възпаления и впоследствие трайни увреждания. Затова детето трябва да се следи особено внимателно през първите 48 ч. от поставяне на ваксината за много висока Т, прекомерна сънливост, побледняване и т.н.

# 14
  • София
  • Мнения: 676
Благодаря ви, мами!
Виждам, че най-много от вас са се спрели на Infanrix. И аз май нея нея ще сложа. А с ваксина по здравната каса не ми се рискува, защото голямата ни кака не я прие много добре - след втория прием беше вдигнала температура и ужасно ме изплаши, помислих си, че ще умре... но тогава и да е имало някакви по-добри ваксини(в което се съмнявам), аз не съм знаела...

Общи условия

Активация на акаунт