Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Здравейте бъдещи майчета,

Има ли някоя от вас която наскоро да си е правила биохимичен скрининг в Майчин дом и да може да ми даде актуална информация за цената на това изследване? Покрива ли се от здравната каса и нужно ли е направление от личния лекар или гинеколога следящ бременността?

Благодаря ви предварително!
Цитирай

Виж на този адрес
http://www.bg-mamma.com/contents.php?id=432
ако не намериш нужната информация има телефон на който можеш да провериш всичко.
Цитирай

Преди не се заплащаше, трябва само направление.
Мамите, които са правили скоро ще кажат дали все още е така.
Цитирай

На моята кума и правиха преди може би 2 месеца и каза, че струва 20 лева и не се поема от касата, но за направление не знам.
Цитирай

Плаща се и струва 32лева
Цитирай

аз го правих август с направление - 5лв.
Цитирай

Егаси шоуто. То май няма случай, където цената на някакво изследване да си съвпада.

В същност кумата ми каза, че до скоро било безплатно, но явно вече се плаща.
Цитирай

pravih go predi mesec, dva - 14 et. v majchin dom - bah s napravlenie, vypreki tova platih 20 lv. na kasata. Kazaha mi, che tochno 2 sedmici po-rano ne se bilo plashtalo, kogato si s napravlenie, no prieli, che shte se plashta. Takyv mi bil kysmeta heeh. Stava vypros za 1 chast na izlsedvaneto, koeto se vodi osnovno za Daun i ocenqva riska (poneje bqh nisyk risk, ne sym pravila drugi izsledvania)
Цитирай

Аз си правих биохимичен скрининг в края на август, бях с направление и платих общо 35лв (15лв ултразвук и 20лв изследване на кръв).
Цитирай

Момичета, доколкото знам биохимичния скрининг е безплатен. Поне в края на 2002 беше така. Не е задължително да ходите при Мазнейкова за ултразвука. Важно е да е от същия или най-много от предишния ден, като е описан с точност до ден срока на бременността. На мен ултразвука ми го прави моята гинеколожка, която е не по-малко добър диагностик от Мазнейкова и Димитрова в МД.
Цитирай

Аз си правих въпросното изследване с направление от лекарката ми и платих точно 32 лева. Това беше преди около 2 седмици.
Цитирай

32 - ПРЕДИ 1 МЕСЕЦ ГО ПРАВИХ.

10 лева е за консултация с доцента, който аз така и не разбрах кога ме е консултирал
20 лева - самото изследване
2 лева - взимане на кръв

преди това същия ден ходих на ултразвук при моя гинеколог.

Успех!!
Цитирай

Цитат на: Asia

10 лева е за консултация с доцента, който аз така и не разбрах кога ме е консултирал
2 лева - взимане на кръв

Успех!!

Точно така беше и при мен Smile
Цитирай

Цитат на: Lady Charm
Цитат на: Asia

2 лева - взимане на кръв

Успех!!

Точно така беше и при мен Smile

при мен също - дойде 1 лекарка и ми прочете какво пише в изследването!!хахаха голям смях-и аз мога да си го прочета, ама там даваш и 10лв за четенето.
какъв е смисъла, като си го носиш на гинеколога да го гледа... #Puppy dog
Цитирай

А трябва ли да се записва предварително час за изследването или за ултразвука, ако си го правя на място в Майчин дом?
Цитирай

1-14 от 15 отговора