Цена за биохимичен скрининг?

  • 7 399
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Здравейте бъдещи майчета,

Има ли някоя от вас която наскоро да си е правила биохимичен скрининг в Майчин дом и да може да ми даде актуална информация за цената на това изследване? Покрива ли се от здравната каса и нужно ли е направление от личния лекар или гинеколога следящ бременността?

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Виж на този адрес
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=432
ако не намериш нужната информация има телефон на който можеш да провериш всичко.

# 2
  • Мнения: 6 155
Преди не се заплащаше, трябва само направление.
Мамите, които са правили скоро ще кажат дали все още е така.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 679
На моята кума и правиха преди може би 2 месеца и каза, че струва 20 лева и не се поема от касата, но за направление не знам.

# 4
Плаща се и струва 32лева

# 5
  • Мнения: 310
аз го правих август с направление - 5лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 679
Егаси шоуто. То май няма случай, където цената на някакво изследване да си съвпада.

В същност кумата ми каза, че до скоро било безплатно, но явно вече се плаща.

# 7
  • Мнения: 523
pravih go predi mesec, dva - 14 et. v majchin dom - bah s napravlenie, vypreki tova platih 20 lv. na kasata. Kazaha mi, che tochno 2 sedmici po-rano ne se bilo plashtalo, kogato si s napravlenie, no prieli, che shte se plashta. Takyv mi bil kysmeta heeh. Stava vypros za 1 chast na izlsedvaneto, koeto se vodi osnovno za Daun i ocenqva riska (poneje bqh nisyk risk, ne sym pravila drugi izsledvania)

# 8
  • Мнения: 112
Аз си правих биохимичен скрининг в края на август, бях с направление и платих общо 35лв (15лв ултразвук и 20лв изследване на кръв).

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Момичета, доколкото знам биохимичния скрининг е безплатен. Поне в края на 2002 беше така. Не е задължително да ходите при Мазнейкова за ултразвука. Важно е да е от същия или най-много от предишния ден, като е описан с точност до ден срока на бременността. На мен ултразвука ми го прави моята гинеколожка, която е не по-малко добър диагностик от Мазнейкова и Димитрова в МД.

# 10
Аз си правих въпросното изследване с направление от лекарката ми и платих точно 32 лева. Това беше преди около 2 седмици.

# 11
  • София
  • Мнения: 748
32 - ПРЕДИ 1 МЕСЕЦ ГО ПРАВИХ.

10 лева е за консултация с доцента, който аз така и не разбрах кога ме е консултирал
20 лева - самото изследване
2 лева - взимане на кръв

преди това същия ден ходих на ултразвук при моя гинеколог.

Успех!!

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: Asia
32 - ПРЕДИ 1 МЕСЕЦ ГО ПРАВИХ.

10 лева е за консултация с доцента, който аз така и не разбрах кога ме е консултирал
20 лева - самото изследване
2 лева - взимане на кръв

преди това същия ден ходих на ултразвук при моя гинеколог.

Успех!!


Точно така беше и при мен Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 323
Цитат на: Lady Charm
Цитат на: Asia
32 - ПРЕДИ 1 МЕСЕЦ ГО ПРАВИХ.

10 лева е за консултация с доцента, който аз така и не разбрах кога ме е консултирал
20 лева - самото изследване
2 лева - взимане на кръв

преди това същия ден ходих на ултразвук при моя гинеколог.

Успех!!


Точно така беше и при мен Simple Smile


при мен също - дойде 1 лекарка и ми прочете какво пише в изследването!!хахаха голям смях-и аз мога да си го прочета, ама там даваш и 10лв за четенето.
какъв е смисъла, като си го носиш на гинеколога да го гледа... #Puppy dog

# 14
  • Мнения: 246
А трябва ли да се записва предварително час за изследването или за ултразвука, ако си го правя на място в Майчин дом?

Общи условия

Активация на акаунт