има ли мами родили скоро в правителствена болница ?

  • 9 359
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
здравеите на вси4ки !на 1.11 2006. ми е термина.решила сам да родя в" ЛОЗЕНЕЦ".някои има ли  пресни впе4атления от там ? Rolling Eyes

# 1
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Здравей,

Моите впечатления са от юли миналата година  Grinning Wink..ако мога да ти помогна с нещо - питай:)

# 2
  • Мнения: 17
разкажи как ми на раждането , имаш ли оплаквания, при кои роди........

# 3
  • Мнения: 114
този месец родих там секцио. Не знам какво точно те интересува, условията са много добри, лекарите също.

# 4
  • Мнения: 195
Aз родих септември.Доволна съм.Писани са много мнения за болницата.Пусни търсачка.

# 5
  • Мнения: 17
Dr.danny това което излиза с търсачката го прегледах-благодаря ,исках да видя мами с пресни впечатления . при теб как мина раждането ?

# 6
  • Мнения: 391
Аз родих там октомври, много съм доволна и от лекарите и от условията.

# 7
а някой знае ли дали може да родиш там с направление от личния лекар,т.е.дали имат договор със НЗК?

# 8
  • Мнения: 46 508
а някой знае ли дали може да родиш там с направление от личния лекар,т.е.дали имат договор със НЗК?

Да.
С направление, от гинекологът, който ти е следил бременността, можеш да родиш там. Раждането е безплатно, но има комплект изследвания, които трябва да направиш задължително в тяхната лаборатория, а тя не работи с касата. на мен преди 2 години ми излязоха към 250-300 лв., но в тях е включено и проследяване през последните 45 дни, иначе е по-малко  Peace

# 9
# 10
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
моя приятелка роди там  с планово секцио миналата година авгус тмесец остана много доволна и от престоя си и от лекарския екип ... а аз чистотата и хигиената там като ходихме при нея
а някой знае ли дали може да родиш там с направление от личния лекар,т.е.дали имат договор със НЗК?

Да.
С направление, от гинекологът, който ти е следил бременността, можеш да родиш там. Раждането е безплатно, но има комплект изследвания, които трябва да направиш задължително в тяхната лаборатория, а тя не работи с касата. на мен преди 2 години ми излязоха към 250-300 лв., но в тях е включено и проследяване през последните 45 дни, иначе е по-малко  Peace
да и за изследванията е точно така Peace

# 11
  • Мнения: 145
2005-9.05-Родих момче,живо ,здраво,с планово секцио.Имах направление от мойта лекарка,
и него ден в правителствена попаднах на д-р Пасков, за който получих добри отзиви.Той не се зарадва и направо ми направи забележка, че два месеца почти преди раждане и определяне на термина не съм останала при лекарката, която ми е водила консултацията...Ами така съм решила, мое право, не могат да ме върнат със софийски адрес!
В последствие той финно се изхлузи от ангажираност към мен,защото като попаднеш в неговата смяна той те поема ,или нещо подобно.Както и да е, беше изключително неприятно, защото никой не ме предупреди, че няма той да ме оперира, а иначе д-р Христова присъства на всички операции.
После ходих и при д-р Христова която се отнесе много мило и пое случая тъй да се каже.Тя е блестящ оператор и професионалист,малко е рязка и сурова на моменти,но справедлива и с голям опит и стабилност.Щом тя ти каже нещо значи е така.
И тъй вече ме държи анестезиолога за ръка,така и не запомних името, много мило момче /и ще стане много-добър с повече практика/и вече ме возят с количката към входа,като по пътя обсъждат как да ми махнат венчалната халка от подпухналия пръст и на вратата цъфва ухилен като водевилен герой Пасков и ми пожелава утре да ме видел с бебе...аз все още не разбирам какво ми казва,чак по пътя за асансьора смилам информацията и в мен се надига страх!Като начало получавам силно сърцебиене,което преминава в треперене на ръцете и в последствие на цялото тяло.Започва да ме тресе и устата ми трака чак си чувам зъбите като кастанети на испанска танцьорка,неконтролируемо,не мога да спра.Страха скоро се превръща в ужас...след като на настойчивите ми молби да ми отговорят кой ще ме оперира ми се отговаря уклончиво.А и говоренето хич не е лесно с трепереща челюст...Но ужаса ми скоро прераства във свиреп гняв след като някой смотолевя че ще ме оперира д-р Дамянов.Не пожелавам на никой това ,което изживях в този миг на "планирано секцио"!!!С непланиран непознат господин!Но всъщност за др-Дамянов бях чела само виртуални истории,и оплаквания от жена, която е била изнудвана да плати и много тежко увредена от операция направена от него и още други оплаквания от други пациентки,много недоброжелателни изказвания,предупреждения само при него да не се ходи, и си представете на мен какво ми е...Дръпвам една речка ,буйствам ,обявявам че ситръгвам и отивам да раждам другаде,че не желая Дамянов и не може в последния момент някой, който не ме е виждал да ме оперира...купон,почвам да викам и анестезиолога неможе да ми уцели,мястото.Аз лично имам спомен, че той два пъти ме боде.Мисля ,че упойката беше повече от предвиденото,защото после имах парализа-частична на мускулите на гръдния кош и едва дишах.На няколко пъти бях загубила козите и бях пред колабс,ама си правех автотренинг мисловен, а и анестезиолога ми бръщолевеше нещо над главата да ме озаптява.Но моето спасение беше Христова,която дойде след първия разрез и тя си прави операцията,вадя си изводи от разговора,който слушах във пълно съзнание макар и под упойка.Тук е ред да отбележа, че съм лекарска дъщеря и баща ми работи с гинеколози цял живот,но не във София а във Варна.В момента е в Майчин дом-частна, гинекологична, ин витро - клиника.Преди беше заведущ отделение в Онко-диспансера.Раждам за първи път на много рискова възраст 35г.след седем годишни мъки и лечение, бременността ми мина без усложнения,но не беше лека.Пред вид обстоятелствата очаквах по-завишен интерес и внимание,но господ ме е пазил,мен и бебчо!Друг добър доктор е Станков,живите раждания мисля Парушев или нещо такова,има една млада докторка мисля Анастасова ама вече не помня името и тя добре се справяла,Христова е заведущ.Персонала е прекрасен акушерки,сестри,санитарки...има телевизори и гледаш телевизия до откат,чистят,сменят ти бельото,пижамата,мият те трият те,проверяват те.Аз лично не харесах две от сестрите едри,грубовати,грозновати и тромаво се движеха,правеха неуместни коментари и забележки,и биеха инжекциите грубо и тежко и се молех по-рядко да съм в тяхната смяна.Бебчо ти го носят още на първия ден за стимул като начало...помагат ти обясняват ти
Педиатърката е чудесна жена,перфектна във задълженията си.Иначе плащаш само предварителните изследвания,които ти назначат а вече в родилното си по здравно направление.Аз платих общо с пробите за упойките-500лв.Видеозона е 3D-има обемно изражение,модерен-50лв.Иначе прегледа е 20лв.Упойките бяха мисля по 5лв.Общо 15 наброй проби...изрядни са условията са като в болница във Виена.Еми достатъчно дълго беше,желая ти успешно раждане и късмет!Ако искаш нещо да ме питаш насреща съм.Ще ти пратя списък под форма на брошура за приемане в болницата и указания за първите дни в къщи и после насаме с бебето,подробно диктувано от педиатъра на родилно в правителствена!

# 12
  • Мнения: 1 217
като чета и препрочитам,май изводът си е един ...всичко си е до късмет май,щот излиза ,че и да си платиш(аз лично съм го изпитала на гърба си-първото раждане ми коства 300лв.),пак няма гаранция,че ще получиш,ако не специално,то поне нормално отношение Thinkingскоро една приятелка ми каза добри думи за "Св.София",имало и училище за родители там,и добра апаратура...някой чувал ли е за добър и внимателен специалист там,още се чудя към кого и къде да се обърна.приемам съвети всякакви...с обич-катюнгелче,термин-22.01.06год. Hug

# 13
  • Мнения: 5 393
Animimi-нещо не ми стана ясно-искаш да кажеш че Пасков те е следил последните 45 дни от бременността ти,а после не те е оперирал,така ли newsm78
Аз родих там Август 2005та,виждам,че Деситка е споменала вече-моята наблюдаваща лекарка през цялата бременност беше Христова.Оперира ме в екип с Пасков-не знам,на мен ми се стори много приятен човек,само ми се усмихваше и бърбореше през цялата операция.Бях със спинална упойка.А анестезиолога който ми се падна на мен-не знам всъшност колко са-беше върхът.Въобще не усетих вкарването на упойката-само местната ме бодна леко.

# 14
  • Мнения: 46 508
... имало и училище за родители там ...

Това училище е всъщност една разходка из отделенията на болницата и преглед на 3D ехограф. Аз ходих, когато бях в 7 месец, но се разочаровах, а и финансово не ме устройваше, за същите условия като в Правителствена, щеше да ми излезе към 1000 лв.

# 15
  • София
  • Мнения: 561
Родих там през февруари. Беше нормално раждане. Цялата ми бременост проследи д-р Христова и раждах при нея. Тя е невероятен специалист, малко цапната в устата, но много готина. Много съм доволна от условията, от педиатрите, от акушерките. Мога да кажа само хубави неща за болницата.

# 16
  • Мнения: 1 217
a kolko ti izleznaha izsledvaniqta?zashtoto na men mi kazaha,che e mnogo otnositelno-mojelo i 200,mojelo i 600,a garanciq,nakraq moje da stignat i 1000...8->

# 17
  • Мнения: 195
В болницата ,вече изискват да ти следят бременоста там,за да родиш.Върнаха едно момиче,което беше в осмия месец.Имали много жени и не могат.Бях там,за да си правя цитонамазка и го разбрах.

# 18
  • Мнения: 195
a kolko ti izleznaha izsledvaniqta?zashtoto na men mi kazaha,che e mnogo otnositelno-mojelo i 200,mojelo i 600,a garanciq,nakraq moje da stignat i 1000...8->

Зависи колко ефографа ти правят,колко записа на тонове.Ще ти правят ли тестуване за алергии-80лв.При нормално раждане ти го спестяват.Кръв и урина се пуска всеки месец мисля че ПЪЛНА КРЪВНА КАРТИНА И УРИНА БЯХА 30ЛВ.ЖК е 20лв.Това е всеки месец до 9 тия.В деветия всяка седмица си там.Запис на тонове като влезнеш в деветия месец са правят. Всяка седмица.Прявят гору- долу до 3 ефографа.Аз имах 9 и само те бяха 450лв.

# 19
  • Мнения: 145
МЕЧО ПУХ,правилно си ме разбрала.И моето впечатление за 45 дни беше същото поне в началото-симпатичен мъж!Нищо против Пасков нямам,но смятам че просто не му се занимаваше с мене. Нямам идея как и защо се е получило, но не съм доволна от ситуацията смятам, че не беше нормална и надявам се с това ще се съгласиш.Не ми харесаха още две неща едното ,че на входа не пуснаха мъжа ми макар да имаше пропуск.
Точно последния ден събота преди да ме изпишат и-точно с тази уговорка, че вероятно утре ще ме изпишат, и той не можа да ми донесе нито памук, нито вода нито превръзки. Изобщо трябваше да се обслужвам чрез съседката ми по легло,която макар и снаха на шефа на поликлиниката се оказа много свястно, народно човече.Звъняхме на дежурен лекар на кабинет обаче -не,не можело иначе приятелите и роднините на същата жена, която ми услужи направиха пътека-влизаха и излизаха без проблем, и как иначе нали е рода на големия шеф.Нямам нищо против.НЕ РАЗБИРАМ КАК МЪЖА МИ ЩЕШЕ ДА ЗАСТРАШИ БОЛНИЦАТА ИЛИ ОТДЕЛЕНИЕТО С ГОЛИ РЪЦЕ И ПАКЕТ ПРЕВРЪЗКИ И ПАМУК, И МИНЕРАЛНА ВОДА,ОТ КОИТО ИМАХ ОГРОМНА НУЖДА!!!О,ЗАБРАВИХ НОСЕШЕ МИ ИДОЛНО БЕЛЬО ЩОТО БЯХ ОСТАНАЛА БЕЗ ВСЯКАКВО ТАКОВА .И ОТ НЕГО СЪЩО СЕ НУЖДАЕХ!
И второто нещо,че въпреки нашите непрекъснати питания кога ще ме изписват- до три часа преди самото изписване ме въртяха с уклончиви несигурни отговори.
Дни преди това старшата ми обеща, че специално ще ме предупреди.
Беше изключително невнимателно,неучтиво,некоректно и невротизиращо за мен за близките ми и за бебето в крайна сметка.Понеже всички очакваха, че ще ме изписват понеделник.Нямаше дори кола с която да се приберем.Мъжа ми беше взел такси, което от болницата до бул. Стамболийски и Одрин ни поиска 50лв.За сравнение иначе съм плащала максимум 5лв.
Третото вече го казах -относно операцията ми напълно непознат лекар, който нито аз съм виждала нито той мен се захваща да ме оперира. Пак казвам добре, че Христова присъства задължително!Подчертавам в интерес на истината операцият мина перфектно,следродилното възстановяване също,условията бяха луксозни на европейско ниво
персонала е добър и опитен макар и леко разглезен от контакта с ВИП-персоните...всичко беше добре с изключение на тези три травмиращи за мен неща!Това е!Благодарна съм на
д-рХристова и на всички, които се грижиха за мен!Все пак това са колеги на баща ми!
Относно анестезиолога мисля че беше Мутафов.Честно, след спиналната имам влошаване и обостряне на дископатията си.Нощем просто се вдървявам и не мога да мръдна, да стана да дам вода на бебето,имам проблеми и с навеждането и изправянето в определени пози...изобщо радости.

# 20
  • Мнения: 46 508
Още, когато раждах имаха проблем с наплив от желаещи, явно затова са въвели ограничението за следене на цялата бременност ...

animimi, по принцип практиката е да раждаш при дежурния екип, ако имаш уговорка с лекар - плащаш на него и идва.
Въпреки, че аз имах късмет и моят лекар дойде, нищо, че беше в отпуск и присъства на раждането, без да ми иска стотинка, но не всички са такива  Simple Smile

За влизането при мен не е имало никакъв проблем, нито веднъж (за хората, фихуриращи в пропуска), не знам защо така се е получило  newsm78

# 21
  • Мнения: 739
Родих там септември, нормално, без упойки, при д-р Папазов /шефа на отделението/ и д-р Пасков. Д-р Дамянов също присъстваше накрая, но не участваше. Д-р Пасков много често е држурен в родилното, рядко е в кабинета. Когато започна раждането, той беше на смяна, но имах уговорка с д-р Папазов /той следи цялата ми бременност/, обадиха му се и дойде. Д-р Пасков ме ши накрая, половин час си игра за 2-3 шева, но се справи отлично.
Не останах с добри впечатления за жените д-ри там, по поведение, за професионализма им нямам наблюдения. Определено не ми допаднаха Асенова и Христова, мъжете ми се сториха много по-отзивчиви и внимателни.
В 9тия м. д-р Папазов беше отпуск и се притеснявах, че може да родя, отидох да се уговоря с Христова за евентуална подобна ситуация. Тя едва ли не ми се подигра "да съм си чакала моя си лекар, какво съм била отишла при нея сега" - щях да се разрева в кабинета, така ми докривя. Държа се нагло и изобщо не ми обърна внимание. Добре, че бебка дойде навреме.
Като цяло съм много доволна, не бих отишла другаде за това. Ако имаш въпроси можеш да ми пишеш и на ЛС.
И аз така разпитвах като бременна. Ще се радвам да помогна.

# 22
  • Мнения: 5 393
В събота не пускат никого в Правителствена,освен явно свои много близки познати.Мен ме предупредиха още като влизах.Иначе за другите дни няма проблем.

# 23
  • Мнения: 1 217
Предлагам всеки,който е доволен от раждането си -в смисъл като компетентна мед.помощ и внимателно отношение да напише имената на лекарите от екипа за да могат бъдещите мами по-лесно да изберат подходящото място,какво ще кажете?майки за майки Hug

# 24
  • Мнения: 46 508
В събота не пускат никого в Правителствена,освен явно свои много близки познати.Мен ме предупредиха още като влизах.Иначе за другите дни няма проблем.


Май зависи от тия на портала newsm78 аз никой не съм познавала, но мъжа ми си влезе спокойно в събота, помня деня, защото ме изписваха в неделя и предния ден той ми денесе разни неща.

катюнгелче, аз ходех при д-р Илиев, а в екипа на секциото ми бяха освен него и д-р Христова и д-р Станев. Доволна съм от всички  Peace

# 25
  • Мнения: 5 393
Никол права си-акушерките всъшност ми казаха,че ако на входа го пуснат мъжа ми,те няма да го спрат като дойде в отделението.
Моята лекарка е Христова,оперира ме в екип с Пасков-доволна съм.Христова наистина е цапната в устата и на моменти безцеремонна но въпреки това готина и добър специалист

# 26
  • Мнения: 114
И при мен влизаха в събота.
 Оперираха ме д-р Папазов и д-р Станев. Нямах предварителна уговорка те бяха на смяна и съм много доволна, а д-р Пасков наистина има много дежурства, но винаги беше усмнихнат и любезен.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 348
Аз съм доволна от болницата и от д-р Христова. Цапната е верно, ама аз не исках да пия кафе с нея на сладка раздумка, ами да си разбира от работата и да извади бебо жив и здрав. Аз лично от Асенова съм ужасена, толкова е груба и невнимателна, че май заради един неин преглед почнах да кървя и родих 6 дена преди термин.

# 28
  • Мнения: 1 217
e iavno i tam kato navsiakade si ima hora,i hora....men maj s parvoto ne me beshe tolkova strah,sega vsi4ko mi se e svilo na topka.shte karam da varvi,pak,kakvoto sabq pokaje nakraq:)

# 29
  • Мнения: 1 029
Родих там през февруари. Беше нормално раждане. Цялата ми бременост проследи д-р Христова и раждах при нея. Тя е невероятен специалист, малко цапната в устата, но много готина. Много съм доволна от условията, от педиатрите, от акушерките. Мога да кажа само хубави неща за болницата.
c-mira, имаше ли предварителна уговорка с д-р Христова за самото раждане и за каква сума ставаше въпрос? И на мен тя ми проследява бременността от самото начало, но за сега не съм повдигала въпрос за самото раждане и все още се колебая какво да правя.

# 30
  • Мнения: 739
Belisima - не взимат пари за уговорка. Само 1 доктор взима, ако ви интересува кой е той, може да ми пишете на ЛС. Шефа 10 пъти повтори "родилката не плаща нищо", дори упойка (е, не ми сложиха, но и не беше нужно  Wink).

# 31
  • Мнения: 195
Родих там през февруари. Беше нормално раждане. Цялата ми бременост проследи д-р Христова и раждах при нея. Тя е невероятен специалист, малко цапната в устата, но много готина. Много съм доволна от условията, от педиатрите, от акушерките. Мога да кажа само хубави неща за болницата.
c-mira, имаше ли предварителна уговорка с д-р Христова за самото раждане и за каква сума ставаше въпрос? И на мен тя ми проследява бременността от самото начало, но за сега не съм повдигала въпрос за самото раждане и все още се колебая какво да правя.


Попитай за самото раждане,но не повдигай тема за пари. no
Успех и леко раждане.  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 029
Попитай за самото раждане,но не повдигай тема за пари. no
Успех и леко раждане.  bouquet
[/quote]

Благодаря за съвета! Може би точно така и ще направя, пък да видим дали тя самата няма да повдигне въпроса за пари. Стискайте ми палци, другата седмица съм на преглед и ще проуча как стоят нещата.
 Hug

# 33
  • Мнения: 698
Тя едва ли не ми се подигра "да съм си чакала моя си лекар, какво съм била отишла при нея сега"

Да, тя има много особено отношение към синдрома "пациент на д-р...", и аз го усетих, докато ходех там. Мнението ми е, че в тази болница работят екипно, следят си отблизо бременните и родилките и можеш спокойно да отидеш да раждаш при който е на смяна. Само за един знам, че "поема ангажимент за лично отношение" срещу определена сума. Но това са клюки - на мен не ми е искал пари този лекар, така че не мога да трърдя, че е факт; държанието му беше леко резервирано - единствен сред всички останали, които са доста отзивчиви и приветливи.

# 34
  • Мнения: 391
Аз родих при д-р Асенова - планово секцио и съм много доволна от нея. Ходех на прегледи само при нея от 2 месец до края на бременността. Планира секциото за понеделник сутринта, защото трябваше да бъде нощна смяна, а държеше да е там първата ми нощ след секциото, защото е най-тежка. Сутринта дойде само за моята операция. Единственото, което не ми хареса в нея е, че наистина пипа малко по-грубо от останалите. Доста ме болеше, когато ми натискаше раната.
От Станков и Христова също имам добри впечатления.
Мъжът ми си беше оставил телефона на акушерката и веднага след операцията му звъннаха. Не е имал никакви проблеми с посещенията, идваше всеки ден с изключение на неделя, мисля че само тогава не пускаха.
От акушерките също съм много доволна, особено от тази едричката, която беше спомената. Тя трябваше да ме раздвижва и ме остави да се хвана за нея като някоя панда и добре, че беше едричка, защото в коридора ми прилоша и тя ме пренесе. Първите дни и акушерките и санитарките ми предлагаха да ми услужат с монети за ТВ, докато ми беше трудно ставането.
Не мисля, че е луксозно, както може да се каже за останалата част от болницата, но е прилично и е чисто, което за мен е важно. Храната също беше добра.
Засега за това се сещам, успех и леко раждане!

# 35
  • Мнения: 46 508
Тя едва ли не ми се подигра "да съм си чакала моя си лекар, какво съм била отишла при нея сега"

Да, тя има много особено отношение към синдрома "пациент на д-р...", и аз го усетих, докато ходех там. Мнението ми е, че в тази болница работят екипно, следят си отблизо бременните и родилките и можеш спокойно да отидеш да раждаш при който е на смяна. Само за един знам, че "поема ангажимент за лично отношение" срещу определена сума. Но това са клюки - на мен не ми е искал пари този лекар, така че не мога да трърдя, че е факт; държанието му беше леко резервирано - единствен сред всички останали, които са доста отзивчиви и приветливи.

Същото мога да кажа и аз, може би говорим за един и същ лекар  Laughing

Мишленце, за натискането по корема- Асенова беше рай пред Христова, само като я мернех, че влиза в стаята и ми излизаха искри от очите  Joy

# 36
  • Мнения: 391

Мишленце, за натискането по корема- Асенова беше рай пред Христова, само като я мернех, че влиза в стаята и ми излизаха искри от очите  Joy
[/quote]
Точно така се чувствах като влезне Асенова Joy, а за Христова нещо нямам спомен да ме е боляло, но със сигурност при Станков почти нищо не усещах, също така и като ми махна конците. Аз се бях настроила, че ще е ужасно, защото на моята кума й ги махна Асенова и я е боляло доста, а аз не разбрах кога ги е махнал.

И аз разбрах, че вече се плащали 800лв. като депозит за изследванията и прегледите и накрая доплащаш, или ти връщат/но първото е по-вероятно/

# 37
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Аз родих в Правителствена болница на 04.08.2005, при дежурния екип тогава - Дамянов и Христова. Влязох за нормално раждане, но в последствие родих секцио. За първи път отидох в болницата един месец преди раждане. Направих си изследванията, които трябваше и 2-3 пъти съм ходила на запис на тонове. Както някой беше споменал - явно работят екипно, защото мен ме пое една млада лекарка..(не се сещам името) Blush, а след това всеки път като ходех попадах на различни лекари и никой не е казвал" Ааа ма вас ви е поела еди коя си докторка, тя ще ви следи.." или нещо от сорта. Като цяло съм доволна. Христова си пипа малко грубо, мъжете като цяло са по-внимателни:))..Предполагам, че при мен Дамянов е бил водещ, защото той се е разписал в епикризата ми. Всичко мина добре, доволна съм с изключение на факта, че докато са ме шиели са си оставили малко ръцете.. Tired..На две места по дължината на разреза имам изпъкналини(така да се каже)..при зашиването са прищипали малко кожа...и така и ще си остане Crazy

# 38
  • Мнения: 1 217
Здравейте:)Да ви питам нещо,като вече минали по този път.Значи,всеки път като ходя на консултация в правителствена,все по един и същ начин минава:"лягай да те видя",сиреч,на видеозона.Сега,аз първо не смятам,че се налага всеки месец да ме гледа на видеозон,второ,добре,че се сетих да попитам"ами някакви други изследвания-кръв,урина...",та госпожата се присети,че не са ми взимали кръв и ме прати на биохимичен скрининг в Майчин дом,пък после щяла да ми пусне"по-нататък" и при тях една кръвна картина.Малко несериозно ми изглежда,де да знам,пък иначе се надявам,да не съм сбъркала,и поне като си плащам,да получа по-качествено обслужване. Изида,при теб как и кога се решиха на секцио?Аз при първото раждане направо се измъчих,незнам защо толкова трудно се решиха,имах болки от 6 часа като отидох в болницата( цяла нощ),и там ме държаха на системи около 3-4 часа,направо изкризих.Чак към 2 следобед се решиха на секцио(нямах почти никакво разкритие,а и тоновете на бебо се чуваха по-глухо).Надявам се този път да мине по-леко,ама знам ли,какъв ще ми е късмета..?!

# 39
  • Мнения: 1 029
Здравейте:)Да ви питам нещо,като вече минали по този път.Значи,всеки път като ходя на консултация в правителствена,все по един и същ начин минава:"лягай да те видя",сиреч,на видеозона...

катюнгелче , Ти при кой лекар ходиш на консултации?
И мен всеки месец ме гледаха на видеозон (което много ме радваше  Laughing), само веднъж или два пъти са ми мерили корема и теглото, но пък редовно си давах урина и кръв за изследване и няколко пъти влагалищен секрет. Даже ме пратиха на консултация за сърцето, правиха ми електрокардиограма и ехография на бъбреците, а последния месец ми правиха тест за алергиите. Някъде около 16-18 г.с. също ме пратиха за биохимичен скрининг в Майчин дом.

# 40
  • Мнения: 1 217
Ами досега винаги при Асенова съм ходила,не че изрично съм искала само тя да е,а просто тя се случи първият път и така...Изглежда любезна засега,ама да видим..Ами аз по принцип,не че сум голям любител на другите изследвания,напротив,даже ги мразя,ама викам нещо тегло да ми погледне,обиколка,тонове,а не всеки път единствено и само видеозон.Ти при кой лекар ражда?

# 41
  • Мнения: 1 029
Ами досега винаги при Асенова съм ходила,не че изрично съм искала само тя да е,а просто тя се случи първият път и така...Изглежда любезна засега,ама да видим..Ами аз по принцип,не че сум голям любител на другите изследвания,напротив,даже ги мразя,ама викам нещо тегло да ми погледне,обиколка,тонове,а не всеки път единствено и само видеозон.Ти при кой лекар ражда?

Раждах при Христова. Ще ти пиша на лични след малко.  Simple Smile

# 42
Здравейте! Сега съм бременна в 4-ти месец и се насочих към правителствена. Онзи ден бях на консултация там за първи път при д-р Христова. Държа се наистина странно, но нали е била най- добрата ще се търпи. Моля ви кажете ми по-вече за това какво мога да очаквам от нея. Ако си правя всеки месец консултациите при нея, това означава ли, че ще раждам при Христова, или е нужна уговорка. И при нея ражда ли се ли или само секцио? Ще ви бъда много задължена за всяка информация. Благодаря предварително!

# 43
  • Мнения: 5 393
Mocunka- какво имаш предвид под" странно". За Христова мога да ти кажа, че си пада малко чешит, от време на време се поддава на лошото настроение и да не и се говори много-много.Тя по принцип не е от хората, които обясняват на дълго и на широко, но на мен ми допада. Определено е малко цинична за жена, но повечето лекари са такива. Не мисля, че прави само секцио.Общо взето, не очаквай да те дундурка и да те глези. Определено е една от най-добрите обаче PeaceТя ми следи цялата бременност, оперира ме, никакви пари не ми е искала. Ако имаш още въпроси, питай HugЛеко бременеене.  bouquet

# 44
  • Мнения: 5 370
Само една вметка да направя -СТАНЕВ-а не СТАНКОВ.
Благодарение на него си имам жив и здрав Станислав.
Следил ме е от самото начало на бременността до края.
Ходех горе и си плащах 20 лева за ЖК, за да мога да взимам болничен, че не бях твърде у ред-имах контракции. Отделно ходех в частния му кабинет всеки месец. Нямам оплаквания нито от сестри, нито от акушерки, нито от никого....с изключение на христова и грубото и отношение.В деня на изписването лично Папазов се занима с мене и ми сложи някаква специална лепенка на раната....всъщност, аз съм непланово секцио. Изтекоха ми водите, не се получи нищо със система, добре, че Станев реагира светкавично за екип за секцио и то в ден неделя след 4 дена празници-3,4,5 и 6 март.
Скоро ходих при докито в кабинета за цитонамазка....и с носталгия си спомних седмицата след раждането.
Ако някой иска още инфо-да свирка на лични. Heart Eyes

# 45
  • Мнения: 1 029
Здравейте! Сега съм бременна в 4-ти месец и се насочих към правителствена. Онзи ден бях на консултация там за първи път при д-р Христова. Държа се наистина странно, но нали е била най- добрата ще се търпи. Моля ви кажете ми по-вече за това какво мога да очаквам от нея. Ако си правя всеки месец консултациите при нея, това означава ли, че ще раждам при Христова, или е нужна уговорка. И при нея ражда ли се ли или само секцио? Ще ви бъда много задължена за всяка информация. Благодаря предварително!

Действително е малко на настроения и може да бъде малко остра и груба, на моменти но също така може да бъде и много усмихната и забавна. Към мен специално почти винаги е била много мила и внимателна. В крайна сметка по-важно е, че си върши работата добре и наистина е добър специалист. Аз нямах конкретна уговорка с нея, но тя самата се ангажира с мен и ми направи секциото, макар че не беше на смяна. Струва ми се, че така постъпва с всички свои пациентки и се ангажира лично, стига да види по някакъв начин, че държите именно тя да бъде на раждането. Все пак е важно и вие да се чувствате комфортно при консултациите и да ви допада подхода й, защото в противен случай може да останете разочаровани...
Ако мога да помогна с още информация на разположение съм!  Grinning 

# 46
  • Мнения: 1 029
И при нея ражда ли се ли или само секцио?

Разбира се, че не прави само секцио, а и води нормални раждания. Аз също трябваше да раждам по естествен път по нейно настояване, но така се случи, че трябваше бебето да се извади по-рано, за което съм й много благодарна! Ако нямаш някакви медицински показания за секцио ще си родиш нормално, но най-добре това да се обсъди с нея като напредне бременността ти. Успех!  Hug

# 47
  • Мнения: 1 217
Здравейте:)Вчера ходих на консултация в правителствена,беше д-р Христова на смяна и след като казах,че нямам претенции кой ще ми я проведе,тя ме прие.Каза ми обаче,че било хубаво един лекар като си ме поеме,той да ме следи,а пък аз досега винаги съм ходила при Асенова.Също ми препоръча да отида след 2седмици отново при нея,за да ми определи термина,а аз не виждам смисъл да ходя толкова често честно казано.Мислите ли,че ако не е следила изцяло нечия бременност,ще се отнася различно по време на раждането,ако е на смяна?Защото аз доколкото разбрах от мои приятелки,ако си си следил там бременността,няма значение кой е на смяна,когато настъпи моментът,тоест,работят екипно и безпристрастно.

# 48
  • Мнения: 46 508
катюнгелче, според мен няма значение  Thinking аз също не бях при нея, но не мога да кажа, че се е отнасяла по-различно Grinning   

# 49
  • Мнения: 1 321
Здравейте   Hug
Следя с интерес темата понеже и аз там смятам да раждам и вече ходя близо 2 месеца.До момента съм дала към 180лв като термина ми е за 30.10 много скоро.Мен ме гледат двамата лекари Станев и Асенова и от двамата съм много доволна понеже имам малко проблеми/изоставане на бебо с близо 3 седмици/ та те за сега ми обръщат огромно внимание.
Не знам ако продължават така нещата с бебчо може да се наложи и секцио Sick а аз не съм фен,но каквото дойде.
Искам да ви кажа че на мен ми признаха изследванията за васерман,спин и кръвна картина та не съм ги плащала тези изследвания. Laughing
Ами това е за сега от мен Party

# 50
Здравейте   Hug
Следя с интерес темата понеже и аз там смятам да раждам и вече ходя близо 2 месеца.До момента съм дала към 180лв като термина ми е за 30.10 много скоро.Мен ме гледат двамата лекари Станев и Асенова и от двамата съм много доволна понеже имам малко проблеми/изоставане на бебо с близо 3 седмици/ та те за сега ми обръщат огромно внимание.
Не знам ако продължават така нещата с бебчо може да се наложи и секцио Sick а аз не съм фен,но каквото дойде.
Искам да ви кажа че на мен ми признаха изследванията за васерман,спин и кръвна картина та не съм ги плащала тези изследвания. Laughing
Ами това е за сега от мен Party
Pojelavam ti mnogo uspeh i zdravo bebche, moi doki e d-r Stanev, mnogo sym dovolna ot bolnicata i ot nego v chastnost, ako iskash-pishi mi na lichni, az szm WhoCares, po-gore sym pisala s registraciata si, no sega ne moga da se logna. Pishi mi na LS, shte otgovoria!!!
Sorry za latinicata.

# 51
  • Мнения: 1 217
Mira,na teb dosega kakvi izsledvaniq sa ti pravili?Men vseki pat me gledat na videozon,a minaliq mi pusnaha krav i urina,ne sam si pravila podrobna smetka,ma pone 250lv.sam dala dosega.ti pri tiah li shte darjish da rajdash,ili pri kojto e na smiana?

# 52
  • Мнения: 1 321
Mira,na teb dosega kakvi izsledvaniq sa ti pravili?Men vseki pat me gledat na videozon,a minaliq mi pusnaha krav i urina,ne sam si pravila podrobna smetka,ma pone 250lv.sam dala dosega.ti pri tiah li shte darjish da rajdash,ili pri kojto e na smiana?
Здравейте
Ами мен също ме гледат набързо на видеозона за да видят  дали бебо е добре и за това давам по 20лв ,взимаха ми  за сега само вагинален и анален секрет освен това правих изследвания за кръв и урина ,ЕКГ имах и в началото пълен 2Д И 3Д видеозон и това май за сега.
Честно да ти кажа много ми се иска да съм при тях като екип за раждането, но ще видя как ще стане,не мисля да доплащам за това понеже съм здравно осигурена.Ще видим как ще протекат нещата.
Това мога да ти кажа за сега другата седмица пак съм на преглед Peace

# 53
  • Мнения: 1 217
Na men videozona vinagi mi kostva 50lv. i daje sledv. pat misleh da popitam dali e nalojitelen vseki pat.Te li ti kazaha,che ima i takava tarifa-20,ili po ustna dogovorka ste se razbrali taka?

# 54
  • Мнения: 1 321
Na men videozona vinagi mi kostva 50lv. i daje sledv. pat misleh da popitam dali e nalojitelen vseki pat.Te li ti kazaha,che ima i takava tarifa-20,ili po ustna dogovorka ste se razbrali taka?
Значи при мен има малко проблеми с бебо понеже е мъничък и изостава с около 3 седмици най-напред ме гледаха на 2д и 3д за което има дадох 50лв и в последствие около 2 или 3 пъти само на видеозона му мереха главичката и мисля че бедрото за да ми определят колко е пораснал и коя седмица се движим Thinking и за това ми пишат ЖК и давам толкова .
Не съм се разбирала нищо с тях допълнително. Sick
Може би теб те гледат всеки път много обстойно newsm78

Общи условия

Активация на акаунт