Psoriazis Vulgaris - kak se lekuva?

  • 67 403
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 498
Buba,

Neo Ceuticals продава ли се тук? и е безвредно за бременни , така ли? Много ти благодаря за инфото!  Hug Веднага ще опитам!  Laughing

# 76
zdraveite az sa6to imam psoriazis no nikoq bolest kolkoto i tejka da e tq ne bi mogla da me nakara da zagubq vqra 4ovek trqbva da otkriva 6tastieto vseki den ot jivota si trqbva da se radva na malkite radosti koito mu podnasq jivota koito sa mehlem za negovata du6a da priema vsi4ki uroci i ako psoriazisa e izpitanie na negoviq duh i tqlo da go prieme i da se bori 4ovek polu4ava tova ot koeto se nujdae, ako ne go razbira to ne trqbva da se otkazva a da napravi kakvoto e neobhodimo za da go razbere, ako se zamislq psoriazisa ne bi mi otnel ni6to za6toto az ne sam zamo koja i tqlo az sam predi vsi4ko 4ovek sas saznanie i tazi bolest ne bi mogla da me napravi ne6tastna pri polojenie 4e ve4e sam 6tastliva. na vsi4ki iskam da kaja psoriazisa e kozmeti4en problem i toi ne tqbva i za sekunda da vi otklonqva ot delata vi ili da pomra4ava radosta ot jivota vi. na vsi4ki pojelavam jivot i zdrave i radosta i bog da e s vas Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 77
Zdraveite 4etoh publikuvaniqta v tozi sait i nasitina mi stana mn intereseno i reshih i az da spodelq neshto ot sobstven opit pravilniq nachin na lekuvane.Tova 6te re4e da se otkajem ot nqkoi vredni navici to est striktna dieta ( zdravoslovno hranene) .I estestveno s lekarsva neshtata se uskorovqt mn po barzo ro est izlekuvaneto az bqh na lechenie v Sf i mi pomogna ...Lekarstavata koito mi izpisaha bqha samo vitamini ..Sashto taka kato bqh na lechenie vidqh hora s nai razlichna forma na bolestta na Psoriazisa i efekta sled lechenieto im .. Mazilata ne pomagat na bolestta da go znaete zashtoto tazi bolest e vatreshna to est hormonalen disbalans, kadeto nikoi ne moje da obesni realnata prichina za poqwqwane.... jelaq uspeh na vsi4ki pri lekuvaneto si ... Simple Smile

# 78
Здравей те , всички участници във форума . Болна съм от псориазис от 4 годишна, сега съм на 42.
  лечение няма той си идва и отива когато си иска. Моят псориазис е наследствен от майка ми но при нея като навърши 40 години изчезна и вече 22 години не се е появил- изчезна както се беше и появил. Но при мен не е така изчезне за година и пак отново.Ходих в София при д-р Димитрова и бях много разочарована от поведението и към поциентите . Неискам да си спомням изобщо тази среща но мога да кажа едно -машина за пари.Има неща който само човек с нашата участ може да разбере какво е да живеш с псориазис и какво правиш да го овладееш. Мехлемите на д-р Порязов
ползвам от 2 години ефекта е бърз но после не ми се говори.Но какво да се прави дойде ли лятото пак съм с него.Сега е доста скъп - 20 лв/ 50 гр. Имам  2 деца  на едното му се появяват на 2-3 години по 1/2 пъчици и това  ме побърква не искам да изживее целия кошмар който преживях аз
вече не зная на кой господ да се моля. От извесно време ровя в нета иникаде не намирам да има асоциация на болни от псориазис  в България са над 30000.

# 79
zdraveite,pi6e vi edna od4aena maika na 3god.i6mes.mom4ence.kazvam se Bili.pro4etoh tyk va6ite problemi i re6ih da spodelia i moia.ot okolo 3 sedmici po ra4i4kite na detenceto mi my izleznaha pap4ici otdeleni edna ot dryga zavedoh go na kojen lekar kaza 4e ne e ni6to seriozno izpisa mazilo mazah go posle drygo i treto no taka i ni6to ne pomogna a papkite stanoha golemi sliaho se i stana ekzema po dvete race.predstoe6e my operaciia izvadih me my trite slivici dnes e 18 den ve4e.no tezi petna nabrazdeni ne si otivat po moi vijdaniia tova e psoriaziz popitah li4nata my doktorka tia kazva 4e bil mnogo malak za takova ne6to.moli vi pomognete mi naso4ete me mili hora kam kogo da se obarna za yto4niavane na diagnozata i ako e tova zaboliavane kak da si go izlekyvam detenceto.Bliana Vasileva gr.Varna

# 80
zdraveite na vsichki,
az sushto stradam ot psoriazis ot 9-godishna, sega sum na 32. Probvala sum kakvo li ne. Sega sum pri d-r Dimitrova, veche 20-ti den. Nyakoi ako se e lekuval pri neya, mnogo go molya da mi kaje pri polojenie, che e spazval vsichki neini ukazania i e spazval dietata, dali se e izlekuval.

A specialno iskam da popitam Sruchka - ako moje da mi kajesh koi e muja ti, poneje e lekar-homeopat. Sushto kak moga da go namerya, az sum golyama privurjenichka na homeopatiata i dori smqtam da karam 2-godishnia kurs.
Blagodarya predvaritelno

# 81
Има ли разлика между псориазис и невродерматит (невродермит)?
Докторката ми беше казала, че е невродермит и ми предписа кортизонов крем...

Имам петна по гърба от близо 15 години, но не съм ходила специално на кожен заради тези петна, използвах друг случй и попитах дерматолог. На майка ми и се появиха същите петна преди около 5 години, а дъщеря ми има от миналата година а ес амо на 5 годинки... Интересното е, че петната ни са на едно и  сщо място - на гърба. Също друго, което ми се струва интересно е, че първоначално такива петна ми се появиха за няколко месеца на хълбоците, но изчезнаха още същия сезон и не помня изобщо как  Sad, може и да са изчезнали от самосебе си, бях ученичка, другите на гърба ми се появиха една зимна сесия, спомням си как почнах да се дера точно по време на изпита Embarassed професора си помисли че преписвам .... Rolling Eyes
Понякога преминава нещо като спазъм по кожата където е петното, като пипам кожата там все едно я докосвам през дреха. Водата ме подлудява от сърбеж...
Дайте идеи какво да правя с дъщеря ми - тя се дере като се чеше, но не hо прави прд мен - виждам само надраното гръбче... Sad

# 82
zdraveite,pi6e vi edna od4aena maika na 3god.i6mes.mom4ence.kazvam se Bili.pro4etoh tyk va6ite problemi i re6ih da spodelia i moia.ot okolo 3 sedmici po ra4i4kite na detenceto mi my izleznaha pap4ici otdeleni edna ot dryga zavedoh go na kojen lekar kaza 4e ne e ni6to seriozno izpisa mazilo mazah go posle drygo i treto no taka i ni6to ne pomogna a papkite stanoha golemi sliaho se i stana ekzema po dvete race.predstoe6e my operaciia izvadih me my trite slivici dnes e 18 den ve4e.no tezi petna nabrazdeni ne si otivat po moi vijdaniia tova e psoriaziz popitah li4nata my doktorka tia kazva 4e bil mnogo malak za takova ne6to.moli vi pomognete mi naso4ete me mili hora kam kogo da se obarna za yto4niavane na diagnozata i ako e tova zaboliavane kak da si go izlekyvam detenceto.Bliana Vasileva gr.Varna

# 83
здравейте, доколкото разбрах никой от вас не е пробвал хомеопатично лечение , а знам /от жена която се е излекувала и продължава да се лекува,тъй като пълното оздравяване става бавно и с натрупване / че псориазиса се поддава добре на такова лечение макар това да става бавно, така че Биляна не се отчайвай, но е добре първо да разбереш дали наистина е това или нещо друго, въпреки че общо взето за хомеопата е важно не дали е псориазис или не , а това какво изпитва и как се чувства човека, който е болен, а и при деца излекуването став много много по-лесно отколкото при възрастни .Във Варна има добри хомеопати-д-р Михаил Костадинов, Кремена Хаджиева и това все пак е една алтернатива и то безвредна
Успех на всички

# 84
  • Мнения: 29
аз имам псориазис от около 5 години
дъщеря ми също...от около 10години ве4е
брат ми...от 15
зна4и наследствен е
къде ли не сме минали....дурми6ев, цанков, транспортна болница
костико стериоиди не....
онази лекарка в лозенез......има6е форум кога мъй иска да удари йена
е......това е една от при4ините
онези измекяри....дет ги даваха по телевизията...и те са мо6еници

# 85
Цитат на: Liorena
ами за съжаление това не се лекува.
...

И аз така ЗНАМ  Close  Close  Close !
[/q
uote]

   Kak moga dase zapoznaq,onlain sas hora bolni ,prosto nqmam predstava a i az sam ot tozi otbor Sad

# 86
Цитат на: Liorena
ами за съжаление това не се лекува.
...

И аз така ЗНАМ  Close  Close  Close !
[/q
uote]

   Kak moga dase zapoznaq,onlain sas hora bolni ,prosto nqmam predstava a i az sam ot tozi otbor Sad
Az sam na 24 godini a ot poslednite 2 givotatmi okon4atelno se preobarna, zarqzame i priatelkatami ,sas toq psoriazis ......ve4e neznaq nakade. sega nesam vav Balgariq giveqvav Ispaniq,no........tova neme opravdava pred ob6testvoto ot tazi gadost spasenie nqma, giveq no neznaq za kakvo
     tova nee spravedlivo ,kakvo da napravq prosto iskam edin savet Sad  

# 87
Като ви чета се отчайвам.Откриха ми начална форма на  псориазис преди три месеца.Имах петна по цялото тяло,които нарастваха много бързо (напр.от големина на пъпка за един ден ставаха с големина на монета от 2ст).Доста плашешто беше.Личният ми лекар  изписа таблетки (на които не помня името),които пих в продължение на месец+ крем за мазане на участъците-Nérison.Имаше ефект,след едномесечно лечение изчезна всичко.Няма и следа.Той обаче ми обясни,че е неизличимо.
Аз тая надежди,че след като 2-месеца няма и помен псориазиса,може да продължи така.
При нито един-а обаче не прочетох да е изчезнал доживотно. 

# 88
  • Мнения: 498
Ами какво да ви кажа  Sad Откакто забременях и родих положението ми много се влоши. Явно при всеки е различно. Така се надявах точно покрай това ПС да изчезне... newsm78 Никога не съм била толкова зле. Започнах отскоро лечение с В12, алое и кварц при дерматолог за да видим дали ще има резултат. Искам да пробвам с хомеопатия, но засега искам по-бързи резултати. Ужасно се измъчвам, че е лято, а кожата ми не прилича на нищо...

Ще пиша, ако при мен има резултат лечението. Препоръчаха ми NODE K - емулсия и шампоан на Биодерма, както и PSORIANE за тялото на друга фирма. Освен това и Лоринден А. А дали ще има ефект,  Sick

Успех на всички и идвайте на море, ако можете. Аз си влача и слънчева алергия отгоре на всичко  Mr. Green

# 89
Здравейте!Аз също имам Psoriazis от14 годишна сега съм на 37години,имам две прекрасни момиченца и много се притеснявам да не са взели като наследство този ужас от мен.Повечето ми приятели не знаят за това заболяване нищо,а аз успявам да се подържам с плаж и много добра хигиена.Понякога ме питат за някой обрив по лицето от какво ми е,но никой не се сеща,че това е psoriazis.Moже би живота ми би бил друг,ако бях здрава...моля ако някой знае нещо което наистина е дало резултат да напише ще бъда много благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт