Кърмене и море?

  • 3 068
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, дойдоха жегите и се замислих за море, миналата година пропуснах заради бременността Cry
Алекс живот и здраве ще е на около 7 месеца,ако решим  да идем на море. Аз имам намерение да си го кърмя без заместване на хранене до годинка (дай Боже Praynig)
Според вас дали е възможно съчетаването на море и кърмене, първо въобще не знам толкова малко дете колко време може да седи на плаж newsm78
А и не знам според вас мога ли да го кърмя по някакъв що годе дискретен начин на плажа, че ако за всяко кърмене трябва да си прибирам в хотела ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 567
Не виждам никакъв проблем нито от гл.т. на кърменето на плажа, нито заради възрастта на бебето.  Peace Диана беше на 8месеца и мога да кажа, че й се отрази добре. На плаж беше откъм 9 до 11ч. после баба й я прибираше и даваше обяд- зеленчуково пюре. На плажа си спеше в количката под чадър, естествено намазана със слънцезащитен крем.  Simple Smile
Не мисля, че някой ще се вторачи във вас, докато се кърмите, давай смело!
Ако можете и искате вземете помощници (баба)  Sunglasses

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ели беше на същата възраст,когато бяхме на море.Нямаше никакъв проблем.Спокойно си я кърмих на плажа,като се загръщах с кърпа и тя спокойно си сучеше.Но трябва да ти е ясно,че ако няма на кой да оставаш детето,ти няма да видиш ни плаж,ни море.Предполагам,че ти е ясно,че не бива дребосъчето да е изложено на слънчеви лъчи било то и под чадър и намазано с дебел слой крем против изгаряне,след 11 часа и до 4-5 часа,в зависмост от силата на слънцето.Ние ходихме с нея на плаж,като я оставях на кърпата да си лежи и и беше много приятно.Също и топях крачетата и тя пак много се радваше.Редовно като се скриеше слънцето и като се разотиваха хората,си правихме с нея разходки по плажната ивица,като я носих в кенгуруто.Трябва и да имаш или място където да правиш бебешките манжички или готови пюренца,които да даваш след кърмене.След като ще сте в хотел ,явно ще са готови,но пък е хубаво захранването да е вече факт или пък ,ако няма да сте задълго на море,го остави след морето.Нищо няма да му стане на бебчо,ако го захраниш след 7-ия месец.Успех и смело си отидете на море,със сигурност добре ще му се отрази морският въздух.Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 181
Момичета мерси за съветите, ще размишлявам по въпроса, защото ние с него поне засега спим до късно, тоест сутрин едва ли ще ходим на плаж, а се чудя до 4 саса в хотела дали няма да ни е много тъпо Rolling Eyes В крайна сметка знаете колко пари отиват за море, пък да си го изкараме в стаята.
А ако започна захранване и го спра за една седмица?

# 4
  • Мнения: 1 586
И ние ходихме със 7 месечно бебе на море. С тоя си акъл сега въобще не бих се занимавала с манджи за бебето - минавам си директно на кърмене изцяло за едната седмица море (че повече не издържаме от скука Simple Smile ) и си живеем спокойно Simple Smile. Тогава мъкнех купешки пюрета - предимно плодови, че зеленчуци тя още не беше прояла на тая възраст -  чак на 8 месеца се съгласи на домашен картоф Simple Smile.

И ние сме от поспаливите и ходехме късно на плажа - към обяд. Но не беше проблем под чадъра. Все пак си е подтискащо кисненето в квартирата по големите жеги с малко бебе, добре че бяхме в къща с двор, та имахме някакво занимание в тези периоди. Както и да е, ние ходим на море предимно за здраве и повече от седмица не издържаме просто - голяма скука Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 3 760
И ние ще ходим тази година, така че събирам инфо.
Също сме от поспаливите, но ще ставаме рано, тъй като за дребното е най-добре да плажува до 10:30-11:00 часа. Ние смятаме и да плуваме с нея, така че не може само под чадъра. След обед пак ще ходим - след 17:00. Най-добре е да седи под два чадъра  Laughing, по възможност и под сенника на количката. Количката се слага с гръб към морето - отблясъците от водата могат да предизвикат сериозни изгаряния!
Аз съм противник на слънцезащитната козметика - особено за бебе, тъй като УВ-филтрите са бая канцерогенни, така че ще разчитам на механични прегради  Wink
За кърменето - едва ли ще има същинска хранене на плажа - за 2-3 часа няма да е огладняла. Ако е жадна ще й давам да си цокне под някоя пелена...
Отиваме на вилата си, така че с пюретата няма да е проблем, но като нищо ще спра захранването  (ако въобще съм го започнала  Mr. Green)

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма да имаш никакви грижи на морето с кърменето.А на плажа хич никой не те гледа кърмиш ли, кво прайш...Но идете сега юни или по-късно - септември.Така ще можете да седите на плажа по цял ден - не е толкова горещо.Иначе от 12 до 4 е абсурд да държиш бебето навън SadЗа захранването - не е проблем да го спреш.

# 7
  • Мнения: 1 559
  Море и кърмене - неочаквано добра комбинация Laughing Това лято ще отидем в любимата ми Варничка и ще ходим на море (аз не обичам да се пека,но пък е добре за дребното да покиснем до морето). Тоди ще е на 10 - 10 1/2 месеца (дано да не е проходил още,че в чудо ще се видя). Сутрин до 10:30-11ч и следобед след 16-16:30 няма да има проблем да ходите на плаж,стига постепенно да увеличавате продължителността на слънцепеченето (печенето на слънце Laughing) и бебо да е евентуално под чадър,а в късния следобед ще са много приятни разходки по пясъка и топването на малките краченца във водата,особено ако си намерите спокойно плажче.  Допълнителен бонус от кърменето е това,че няма да имаш грижи с приготвянето на адапте (стерилност, Т) и млекцето си е винаги под ръка с вас на плажа Mr. Green Дискретността се тренира (въпреки че Тоди напоследък е достааа далеч от нея като папаме навън), пък и то толкова разголени има на плажа,че не вярвам някой да се впечатли,че си храниш бебето Wink

# 8
  • Мнения: 1 547
Аз съм противник на слънцезащитната козметика - особено за бебе, тъй като УВ-филтрите са бая канцерогенни, така че ще разчитам на механични прегради  Wink

 #Shocked Ще си поставя само тази муцунка, за да не се изкажа какво мисля по тази точка конкретно. Няма механична преграда, освен таван на къща, която да опази бебе от слънчево изгаряне на море.

# 9
  • Торонто
  • Мнения: 837
ed!: Ще си поставя само тази муцунка, за да не се изкажа какво мисля по тази точка конкретно. Няма механична преграда, освен таван на къща, която да опази бебе от слънчево изгаряне на море.
[/quote]
Но е абсолютно вярно, че SPF са канцерогенни.

# 10
  • Мнения: 1 547

Но е абсолютно вярно, че SPF са канцерогенни.

А на мен не ми се влиза в безмислени спорове. Който иска да маже себе си и детето си със слънцепредпазни продукти, който иска да не употребява. Личен избор. 

# 11
  • Мнения: 4 181
мерси момичета Hug
А според вас бебо мога ли да го топна в морето , той е тренирн в голямата вана вкъщи Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 559
   Морето е доста мръсничко,аз по тази причина бих се въздържала. Пък и не знам солената вода как би се отразила на нежната бебешка кожичка Иначе може да напълните надуваемо басейнче с чиста вода и бебо там да се плацика - няма да го лишавате от морския въздух,но пък няма и директно да цамбурка в морето Wink Аз сигурно ще потопя малките краченца, но иначе цялото човече - не смея Naughty

# 13
  • Мнения: 1 586
   Морето е доста мръсничко,аз по тази причина бих се въздържала. Пък и не знам солената вода как би се отразила на нежната бебешка кожичка

Морската вода има толкова и такива соли, че доста мърсотия може да понесе и неутрализира и пак да е изключително полезна  Peace Аз й топнах на първото море само крачетата на малката, понеже очевидно я беше страх. Но пък аз самата почти не се къпах - някак ме беше гнус да си топя гърдите в морската вода и после да кърмя на плажа Simple Smile (миех ги естествено, но...). Но въпреки гнусливостта ми тогава, качествата на морската вода са си факт  Peace

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
  Море и кърмене - неочаквано добра комбинация Laughing
Grinning Пцолютно!
Мая беше по-голяма - на 1г 1м, когато отидохме на море. Под чадъра намазана с филтри, и нещо по-важно - облечена с дрехи. Малките деца (то и големите, ама хайде) нямат нужда от повече слънчеви лъчи, освен тези, които минават все пак през чадъри, филтри и дрехи. Тънки летни дрешки (ако може - с ръкав и крачол дълъг) + шапка. Баби не сме си носили, вече две морета се оправяме сами нелошо.
Кърмех си на плажа - колко му е да запретнеш едната чашка на банския.

Други идеи за по-удобно прекарване:

- ако не ви се прибира по обяд - палатка на плажа под чадъра, стига жегата да позволява. Катур бебето вътре да спи на обяд и готово  Grinning Хубаво е палатката да има прозорчета, да става проветрение през тях и 'вратата'. През останалото време може да се търкаля вътре с играчки.

- малък надуваем басейн. Пълни се с морска вода под чадъра (или даже във въпросната палатка) и се топи бебето. Да се предвидят празни 3-5 литрови бутилки за пълнене на въпросния басейн, че с кофички е много трудно да се пренесат десет литра морска вода  Crazy

- пояс за бебета с преграда за сядане (продават се на морето). Така може по-безопасно да се вкарва бебето в морето и да влезнат и двамата родители (иначе е ясно, че се влиза на смени, ако няма кой да занимава бебето на пясъка).

- литър вода (поне!) за миене на пълното с пясък бебешко дупе в края на плажа. Учудващо количество пясък минава през дрехите и памперсите.

Общи условия

Активация на акаунт