Яхнийка от картофи?

  • 9 618
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 486
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99346.msg1748865#msg1748865

това е моята суперска картофена яхния за микровълнова горещо я препоръчвам

# 16
  • Мнения: 5 140
Вегетата ми е правена, в нея има магданоз, чушки, домати, моркови, и много сол.
Всичките продукти са смляни. Свеки ми я прави. А когато нямам от нея слагам от готовата вегета.
Тези неща замразяваш ли ги или са в малки бурканчета, майка ми преди години беше правила и  ми беше много удобно. И за това лято съм решила да си правя.

Тя свеки я прави, слага я в малки бурканчета и е супер удобно, ако се замрази, незнам какво ще стане.

# 17
  • Мнения: 2 550
Изивнявам се за глупавия върпос, но какво е яхния?  newsm78
Нещо като супа ли е?

# 18
  • Мнения: 5 577
Изивнявам се за глупавия върпос, но какво е яхния?  newsm78
Нещо като супа ли е?


Манджа със сос. Супата е течна, а това е по-гъсто.

# 19
  • Мнения: 5 299
Изивнявам се за глупавия върпос, но какво е яхния?  newsm78
Нещо като супа ли е?

кикики, готвачката ми тя Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 550
Изивнявам се за глупавия върпос, но какво е яхния?  newsm78
Нещо като супа ли е?

кикики, готвачката ми тя Mr. Green

Смей се ти  Blush


Държа да отбележа, че направих рецептата за Яхния на Сладурката. Стана невероятно вкусно и бързо. За пръв път готвя манджа в микровелето  Mr. Green За да е още по.-вкусна добавих и четири червени чушки. Сигурно щеше да е супер и с гъби, но това вече изискваше ходене до магазина Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 195
Интересува ме как я правите?  chef
Аз запържвам лук.Прибавям картофите,червения пипер,лук,сол,дом.сок,дафиноф лист.И слагам водичка която да покрие картофите.


и аз така само че пропускам дафиновия лист и после като е готова и съм я махнала от кутлона слагам и нарязан на ситно магданоз........ух огладняххххххххххххххх

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз я правя с паприкаш, става толкова бързо и лесно  Grinning

Нарязвам картофите на кубчета, сварявам ги в подсолена вода, добавям паприкаша/това е стерлизирани домати, чушки, морков, магданоз/, добавям черен пипер. Може и на фурна да се направи  Grinning

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Любимата ни манджа в къщи - аз запържвам (по-точно задушавам)лука и морковите, добавям червен пипер и сол. Слагам стерилизирани домати (може и пресни с малко захар) и доливам вода. Добавям картифите. Като станат готови слагам патладжан (печен в буркани). Сгъстявам с малко брашънце размито във вода. Накрая ронена чубрица и магданоз.
Ако я правя с месо запържвам месото заедно с лука и морковите. Никога не го варя предварително, но картофите добавям по-късно.

# 24
  • Мнения: 966
       Първо запържвам картофките и като се позапържар малко добавям лука, след което слагам малко доматки. Наливам водичка и започвам с мерудиите - чубричка, червен пипер, вегета. Ако картофките не пуснат много нишесте добавям малко брашенце. Когато яхнийката е почти готова,особено през този сезон слагам пресен джоджан.
  и аз така ,но без лук,че хич не го обичам..

# 25
  • Мнения: 5 140
Любимата ни манджа в къщи - аз запържвам (по-точно задушавам)лука и морковите, добавям червен пипер и сол. Слагам стерилизирани домати (може и пресни с малко захар) и доливам вода. Добавям картифите. Като станат готови слагам патладжан (печен в буркани). Сгъстявам с малко брашънце размито във вода. Накрая ронена чубрица и магданоз.
Ако я правя с месо запържвам месото заедно с лука и морковите. Никога не го варя предварително, но картофите добавям по-късно.

Е това си е почти като гювеч, аз почти така го прави, но го запичам.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Любимата ни манджа в къщи - аз запържвам (по-точно задушавам)лука и морковите, добавям червен пипер и сол. Слагам стерилизирани домати (може и пресни с малко захар) и доливам вода. Добавям картифите. Като станат готови слагам патладжан (печен в буркани). Сгъстявам с малко брашънце размито във вода. Накрая ронена чубрица и магданоз.
Ако я правя с месо запържвам месото заедно с лука и морковите. Никога не го варя предварително, но картофите добавям по-късно.

Е това си е почти като гювеч, аз почти така го прави, но го запичам.

А аз слагам повечко водичка и на котлона.

# 27
  • Мнения: 962
Izvinqvam se no stana pravopisna ge6ka iskah da kaja 4e nqmah domati i slojih pove4e 4erven piper.  Blush

# 28
  • Мнения: 2 123
аз вчера правих картофена яхнийка без лук /не обичаме/ с пресни картофки /небелени/, малко грах, доматки и винаги мнооого магданоз!   chef

# 29
Devoiki,eto oste nesto ot starata generaziya:Zaparjete luka,ne mnogo,dobavete naryazana chushka,morkov,razburkaite 1-2 min,dobavete kartofite,naryazani,porazbarkaite 1-2 min.Dobavete 4-5 sup.l.domati ot konserva ili 2 sveji.Kogato promenyat zveta si dosta dobavete lajiza cherven piper razbarkaite energi4no i naleite voda vednaga.Posolete na vkus i varete do gotovnost kartofite.Ne slagaite brashno.Kogato se svari,s durvena lujiza nama4kaite 4ast ot kartofite za da se sgasti.Podpravkite sa spored vkusa,no ne gi smesvaite prekaleno.4ubrizata se kombinira dobre s magdanoz i byal rigan/oregano/,estragon-s magdanoz,a dafinoviya list s 4er piper i kopar...I mnogo dobro nastroenie

Общи условия

Активация на акаунт