Кърмене на поспаливо бебе?Не наддава

  • 662
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета, моля ви помагайте че съм притеснена Praynig
Кумата ми роди на 29.04. Малкия се роди 3950гр. а сега е 3500.Бил много поспалив и явно не поема достатъчно кърма, будят го да го хранят на всеки 3 часа, но много бързо заспивал.Били са на консултация в петък и не е качил нищо за една седмица, педиатърката е казала да го дохранва и сега се изцежда, каза че изцежда общо от 2-те гърди по 40 мл и дохранва с още 20-30.
Нали се сещате че малкия много бързо ще свикне с биберона и ще откаже да суче CryАя много иска да го кърми, дайте съвет какво да правим, а иначе каза че си мокрел памперсите, тя не дава вода, не знам защо не наддава Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 760
Обясни й, че трябва да го буди по-често - ако ще и на всеки час, но да го кърми до пръсване! Там да щипка, гъделичка и т.н.
Това колко изцежда не е никакъв критерий. Аз с триста зора съм стигала (веднъж) до 20 мл.
Доколкото разбирам бебчо все пак суче. Да се възползва от това и да го ръчка да й стимулира лактацията  Laughing Пък ако толкова се притеснява след няколко дневно форсирано кърмене да го занесе на консултация (макар, че за няколко дена едва ли ще има чак видим резултат...  Thinking)
Успех! И пиши как вървят нещата! И я окуражи!!!

# 2
  • Мнения: 4 181
Ами гледам да я успокоя малко, дано всичко се оправи. Ако случйно някоя от вас има везна с радост бихме я наели за известно време, за да престане да го храни от шише, а да го кърми и да гледа колко изяжда Rolling Eyes

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ние бяхме така в болницата - иска да яде настървява се и после заспива на гърдата....
Кърмех с часове - зарповивах от "щипане" и веднъж сле кърмене беше 5 гпо-малко!
Оказа се че са ми твърди гърдите и муъ е трудно. Цедене преди и след сукане и малко практика оправиха нещата.
Важно е да се чува характерния звук когато детео съче, то не може да глъне1/2 или 3/4 глътка кърма.
Да слуша внимателно и ако се чува, и без кантар ще надебелее бебо.
Стскам палци да издържи емоционално и да не дава шише! Няма начин да не стане!

# 4
  • Мнения: 4 181
Ще й кажа и това, каквото се сетите пък все нещо трябва да помогне Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 760
kleo_80, най-важното е да я успокоиш. Знаеш, че контролните кърмения само водят до объркване. Съжалявам, че нямам везна да й дам. На нас педката ни беше заела за два-три дни. Питайте нейната или твоята педка дали няма да ви услужат.
Все пак си мисля, че щом си мокри памперсите няма нищо тревожно. Вероятно си кара жълтеничка човекът. При някои бебета тя минава за месец и повече... Ще започне и да наддава, стига майка му до тогава да не е рухнала от физическо и психическо изтощение!
Непременно й окажи морална подкрепа!!!   bouquet
И пиши как се развиват нещата!

Общи условия

Активация на акаунт