Горда съм, че съм българка!

  • 1 732
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 292
Mama Vessi много хубаво  Wink
сега остава всички българи да изпитат същото чувство на гордост че са българи, че София е заприличала на непрестанно бомбандирана от дълги години - не знам как изглежда Багдад сега но сигурно е като в София.

# 16
  • Мнения: 1 502
 HugБлагодаря ви, че ме разбирате! Hug

От все сърце ви пожелавам да изпитате, това което изпитах аз вчера.
Може и да ми се смеете, но не можах да мигна до 3ч посред нощите, макар, че бях изморена. И на всичко отгоре, сънувах, че аз изнасям концерт. Направо съм КУ-КУ.

А каква музика изпълняват?

Ето тук има информация за този хор http://bulgaria.is/2006/03/x.html

Аз години наред съм била подвластна на подобни емоции.   bouquet
   Пяла съм години в Детския радиохор и сме изнасяли концерти в много страни по света.И наистина съм се чувствала много горда от това,че съм българка!  Peace

Малко извън темата, но кои години си пяла в радиохора, нашия хор - Детски хор на Захари Медникаров (сигурно си чувала за него), ходихме заедно с Радиохора на турне във Франция, и един мъжки хор от Габрово май беше също там. Трита хора изнесохме заедно концерти.

# 17
  • Мнения: 5 183
Ех, Мамо Веси, така хубаво си го разказала, та 4ак се просълзих.  Hug

# 18
  • Мнения: 5 475
Малко извън темата, но кои години си пяла в радиохора, нашия хор - Детски хор на Захари Медникаров (сигурно си чувала за него), ходихме заедно с Радиохора на турне във Франция, и един мъжки хор от Габрово май беше също там. Трита хора изнесохме заедно концерти.

 newsm78 Аз съм била в хора до 1985.Мисля,че не сме се засичали..
 А иначе и на мен хоровата музика ми остана като голяма страст и любов завинаги !

Peace

# 19
  • Мнения: 368
Мамо Веси,
Много приятно преживяване си имала, но няма по-приятно от това да го споделиш с някого, нали? Hug А това събитие определено си е Събитие, защото родното и хубавото никога не се забравят и топлят душата както рядко неща могат да я стоплят.
Гордея се с културното ни наследство и ценности! Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 502
Мамо Веси,
Много приятно преживяване си имала, но няма по-приятно от това да го споделиш с някого, нали? Hug А това събитие определено си е Събитие, защото родното и хубавото никога не се забравят и топлят душата както рядко неща могат да я стоплят.
Гордея се с културното ни наследство и ценности! Heart Eyes

Наистина е така, както казваш. Знам, че родното е още по-свидно, когато си далеч от родината, но въпреки това нашата си музика с нищо не може да се сравни. И особено ако си имал добри учители, които са те научили как да я слушаш и  как да я цениш още повече се увеличават емоциите на такива концерти.

Малко извън темата, но кои години си пяла в радиохора, нашия хор - Детски хор на Захари Медникаров (сигурно си чувала за него), ходихме заедно с Радиохора на турне във Франция, и един мъжки хор от Габрово май беше също там. Трита хора изнесохме заедно концерти.

 newsm78 Аз съм била в хора до 1985.Мисля,че не сме се засичали..
 А иначе и на мен хоровата музика ми остана като голяма страст и любов завинаги !

Peace
Оределено не сме се засекли, аз 1981 запчнах да пея.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 368
Определено ми липсва това, че не съм се занимавала професионално с музика... А толкова имам желание( и талант Wink), но нищо - никога не е късно...поне така се успокоявам Grinning

# 22
  • Мнения: 3 932
Тук все още не съм присъствала на такъв концерт, но няма да го пропусна...иначе съм била във Франция на концерт на ''Мистерията на бг гласове", наистина беше голяма еуфория и с огромно удоволствие припявахме, а публиката беше меко казано в захлас...

# 23
  • Мнения: 2 959
...Всички исландци бяха онемели, нямаше едно свободно място (така е било и предния ден), 2 пъти пяха бис, публиката не ги пусна да си тръгнат, всички им станаха на крака. Страхотно чувство, ... и сълзите ми не спираха да се стичат от очите ми...
Мамо Веси, благодаря Ти за твоето емоционално споделяне. Така и аз почувствах твоето вълнение и тръпка! Hug Дано вече има много повече поводи да се гордеем че сме Българи- а има за какво. Страната ни е страхотна и богата- култура, изкуство, и неоткрити таланти.  Hug И дано все повече бележити хора, като бъдещият БГ консул в Исландия да обърнат поглед към нашата родина. Praynig

А някое от дечицата Ти наследило ли е музикалната Ти дарба? newsm78

# 24
  • Мнения: 1 366
Споделям с радост емоцията ти. И аз сьм пяла в "Бодра смяна" 10 години и това е най-хубавата част от детската ми биография. Истината е, че ние тук сме богопомазани в това отношение (макар винаги да ни се иска и още). Почти всяка година има по нещо. Дори Нешка Робева беше тук преди няколко години със спектакъла си. Има концерти на много високо ниво, а има и фирма, която кани по някой и друг камерен спекткъл. Да не говорим, че си имаме представител от българите-емигранти в културните среди - Митко Бузаглов емигрира заедно с мен, а днес е преуспяващ режисьор.
Гордост, това е думата!

# 25
  • Мнения: 1 502
А някое от дечицата Ти наследило ли е музикалната Ти дарба? newsm78

За моя радост и двамата май ще са музикални. Баткото определено обича да пее и не пее фалшиво. Иска да му купим синтезатор, да свири (аз също съм свирела на пиано 3г.), но изчакваме да видим, дали не е нещо моментно. Много се смяхме с баща му един ден, той се хвана за главата де. Бях му купила федербал, но човека не иска да играе с него ами го ползва за китара.  Joy Правихме опити да го запалим в спорта (таткото е професионален спортист) - първо на гимнастика, след това хамбал, но много неуспешно.
Малкия не спира пък да танцува, чуе ли музика и започва такива друсания, че се попикаваме от смях, а ако сме в колата и пусна някоя посен, която батко му знае, той започва да мънка в такт и да танцува както е вързан на столчето.
А таткото само въздиша и вика "А, аз който ме знае спортисти ще ги правя..."  hahaha

# 26
  • Мнения: 2 959
....За моя радост и двамата май ще са музикални. ...
Мамо Веси, явно твоите гени са били по силни!  HugНо това не пречи, спорта е винаги една добра алтернатива за свободно време, но музикалната дарба е нещо което неможе да се придобие. Дечицата Ти след време ще са Ти много благодарни! Heart Eyes Стягате ли се за БГ? То никакво време не ви е останало- 1.06. е след броени дни, колко ще бъдете там? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт