С епидурална или без упойка?

  • 13 568
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 186
По принцип не съм фен на епидуралната и спиналната анестезия, но ако трябваше да раждам нормално щеше да е с епидурал. Има ли вариант да си спестиш болката- направи го. Peace

# 46
# 47
  • Мнения: 766
Родих без упойка, бързо  - общо 50 мин предродилна и родилна, като 30 мин от тях болката беше такава, че ми се искаше да имам упойка.
Ами тези 30 мин силна болка са нищо в сравнение с 4-те дни ужасно главоболие, което не минаваше от нищо на мойта съседка по легло. Вярно докторите казаха, че се получава изключително рядко - но това ме кара да кажа - БЕЗ.

Моя съвет -  уговори се предварително с доктора да има готовност да ти сложат, и  преценете в процеса на раждане.

# 48
  • Мнения: 16
Задължително с упойка.  Аз родих за 2-3 часа. На всички мой познати и приятелки им препоръчвам  да родят с упойка.

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
С упойка, НО! да ти я сложи свестен анестезиолог!!!

# 50
  • Мнения: 8 505
С упойка Peace

# 51
  • Мнения: 2 818
Аз раждах с епудурална и общо взето съжалявам. При мен контракциите не ме боляха особено и всичко беше много леко, но лекарите решиха да ми ускорят раждането и аз се панирах и си поисках. И да си кажа да не ме болеше толкова, обаче бях толкова замаяна и въобще не си усещах контракциите и не разбирах кога да напъвам и единия доктор поради неефективните напъни ми скачаше на корема, което ме допаникьоса, освен че се губеха тоновете на бебето....
После ме болеше там където бяха слагали упойката и ребрата, където ме беше натискал доктора, главата не ме е боляла.
Ако/като раждам втори път ще е без епидурална упойка и ще настоявам да ми оставят тялото само да се подготви и да си получи пълното разкритие. (Ако е и във вода......ех......)

# 52
  • Мнения: 1 237
Аз родих без упойка,в нашето родилно такива екстри няма.Болеше ме доста,но се издържа.

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
въобще не си усещах контракциите и не разбирах кога да напъвам и единия доктор поради неефективните напъни ми скачаше на корема, което ме допаникьоса, освен че се губеха тоновете на бебето....

Некадърни лекари..
На мен ми казваха точно кога и колко да напъвам, никой не ми скача на корема и общо взето мина доста леко..

Не точно така беше вторият път със спиналната упойка.. Ето това е нещо за което съжалявам.

# 54
  • Мнения: 106
родих с епидурална и нямах никакви няжелани реакции след това
съветвам те да я използваш

# 55
  • Мнения: 245
По рано ме хванаха тея неистови болки,и като ми сложиха планираната-епидурална упойка се родих и нямах търпение да родя,та да се наспя......Пей сърце... Peace

# 56
  • Мнения: 1 146
Аз без упойка родих, за 1 час мина всичко, нямаше време нито за упойка нито за нищо. Но  по принцип търпя на болка. Пък и исках да видя какво толкова му е страшното на раждането, нали всички казват, че това е най-силната болка от всички Confused Според мен когато дойде момента, тогава реши - ако много те боли - нека ти я сложат. Леко раждане Hug

# 57
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Без- това трябва да се изживее истински......Представи си ,че ти е единствено раждане и да не го усетиш....би било голям пропуск........

Това  може да го каже само жена, родила без епидурална...Ама как няма да го усетиш!?! Всичко си усетих, БЕЗ БОЛКАТА! Усещах си контракциите през цялото време, включително разграничавах по-леките от по-силните, усещах си напъните, усетих си и бебето как излиза от мен. Нито ме е боляла глава, нито, мястото на поставянето, нито нищо, ама нищо. Бях в страхотна кондиция още на същия ден.

След всичко казано - твърдо ЗА! Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 3 675
Раждах без упойка- но стига да исках щяха да ми сложат- просто като дойде времето и доктора ме попита искам ли - казах не знам- май не болеше чак толкова- а да си призная изпитвам страх от игли...
Ако се замисля сега - не ме е боляло чак толкова но сигурно ако съм отново в такава ситуация като теб бих се съгласила...
При мен се получи така че се наложи форцепс след падане на тоновете на бебето и къса пъпна връв- щеше да се задуши и колкото и да напъвах не излизаше- така че по-добре че не съм искала упойката- сложиха ми пълна и....проспах самото раждане-последните15мин. и гадното шиене след това.и не ме е боляло глава или нещо друго след упойката...
Ако питаш мен- реши на място- ако не понасяш болка- сложи си упойка и това е - в края на краищата защо да се мъчиш като може да не е така
Леко раждане

# 59

Общи условия

Активация на акаунт