Кога проговориха дечицата ви?

  • 1 130
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Мдаа много ми е интересно, чакам с нетърпение Викториа да почне да си казва вече какво иска и какво не, че ми омръзна да гадая. Mr. Green КОга започнаха дечицата ви да казват думички(напълно съзнателно), не говоря за срчки като ма_ма, та_та и други от този род), и кога изречения. Предполагам съЩо, че е имало страхотни лафове. Разкажете моля, много Ще ми е интересно Laughing

# 1
  • Мнения: 8 917
Мдаа много ми е интересно, чакам с нетърпение Викториа да почне да си казва вече какво иска и какво не, че ми омръзна да гадая. Mr. Green КОга започнаха дечицата ви да казват думички(напълно съзнателно), не говоря за срчки като ма_ма, та_та и други от този род), и кога изречения. Предполагам съЩо, че е имало страхотни лафове. Разкажете моля, много Ще ми е интересно Laughing
Около вашата възраст долу - горе, на за сметка на това сега не спира- постоянно си говори нещо Mr. Green, а като не можем да я разбарем или иска по-бързо да стане - идва и хваща ръката ти да го правиш или да го подадеш Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 299
Мдаа много ми е интересно, чакам с нетърпение Викториа да почне да си казва вече какво иска и какво не, че ми омръзна да гадая. Mr. Green КОга започнаха дечицата ви да казват думички(напълно съзнателно), не говоря за срчки като ма_ма, та_та и други от този род), и кога изречения. Предполагам съЩо, че е имало страхотни лафове. Разкажете моля, много Ще ми е интересно Laughing
Около вашата възраст долу - горе, на за сметка на това сега не спира- постоянно си говори нещо Mr. Green, а като не можем да я разбарем или иска по-бързо да стане - идва и хваща ръката ти да го правиш или да го подадеш Mr. Green
Еее, много си скромна, кажи някой бисер де. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 8 917
мама, маме,мами  = мама
тан = трън
кааан = кран
кРРРРРак = крак
кака = кака
бака = бати
тата = тати
тао = чао
кука = куче
тай = чай
айдигууу = хайде
колА = кола/колело
кОла = кока кола
биба = бира
бабн = бавно.... Mr. Green

# 4
  • Мнения: 8 917
А отскоро се е научила да вика и на бавачката си " Мимееееееее" , но мото сладко Mr. Green Тя я учи да брои и "три" е "тлиииии", а "пет" е "пепе" Mr. Green

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Виктор чак около 1 година и 8 месеца започна да казва по- съществени неща...А сега напоследък и изречения...Когато сляза от колата и отида в магазина той казва на баща си че "Мама оди газина купи нещо Вити" и обикновено ме чака с нетърпение като веднага си търси "колада" тоест шоколада... и други разни, ще започна да си записвам, защото са ми доста забавни Mr. Green

# 6
  • Мнения: 8 917
Виктор чак около 1 година и 8 месеца започна да казва по- съществени неща...А сега напоследък и изречения...Когато сляза от колата и отида в магазина той казва на баща си че "Мама оди газина купи нещо Вити" и обикновено ме чака с нетърпение като веднага си търси "колада" тоест шоколада... и други разни, ще започна да си записвам, защото са ми доста забавни Mr. Green
При Гери шоколада е "колак" Mr. Green

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
Към година и 2-3 месеца. Вече към 1.5 години беше по-съзнателно, а сега само нещо си дърдори, амам на неговия си език ... Laughing
Ето и нашите интересни думички:
чопаи=чорапи
те-те=шише
понче=панталонче
кътика=къщичка
колото=колелото
ея=леля
 Joy

# 8
  • Мнения: 5 299
хихих, айде давайте оЩеее Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Не говори  Confused гадината.

По-точно говори, но на нейния си език и то много съсредоточено ми обяснява какво ли не... Тук таме чувам по някоя позната дума като "мама", "баба" или "тати".

За сметка на това може да ти разкаже случка само с мимики и жестове, винаги успява да покаже какво иска и как го иска, в повечето случаи постига желанията си.

От скоро ми вика "мила мамо" /от песничката го научи/, което от нея звучи като "мима мамо".

За статискита след седмица ще стане на 2 години.

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
В последно време моят син започна да повтаря след всеки думички, които са му станали интересни  hahaha
А онзи ден избягал на баба ми и вечерта най-щастливо обясняваше на мен и на татко си: "Коки бага базинга баба гони ..." - 'Коки избяга от магазина, а баба го гонеше"

а на бабите си още често вика вместо само бабо "баба ти"

и брои до три по следния начин: но / едно/, де /две / , баба ти .... Joy

# 11
  • Мнения: 545
Аз съм си записвала кога какво е правил, казвал и ето малко извадки:

На вашата възраст напълно съзнателно е казвал само единични думи, т.е. назоваване на познати неща - леля (ля-ля), чичо (ти-ти), чанта (тан-та), дай (да), там (тан), кола (куа) (освен мама, тати, баба, дядо, кака, бати).
Иначе имитираше почти всички животни - куче, котка, пате, пиле, крава, магаре и т.н.

На 1г. 4м. е използвал думи, съставени от различни срички с различни гласни и съгласни - буде, тъма, шише, тапа, ади, кап-кап, пу(ф)-па(ф) и др.

Н 1г. и 6 м. изведнъж е започнал да повтаря всички нови думи, които чува. След 2,5 месеца вече е знаел много думи и сме можели да си говорим с него за познати неща, говорил е по телефона с бабите и дядовците си, знаел е части от песнички и стихотворения - от "Тръгнал кос" е пеел "ходи, ходи" и "коли мухи изял"; пеел е "прела баба, прела баба"; казвал е "Аз съм българче, обича планини".

Спомням си, че познати с по-малки деца като са се интересували кога и техните ще проговорят, мъжа ми отговаряше: "Абе, хич не бързайте, защото сега ще го учите да говори, пък после ще се чудите как да го накарате да мълчи."  Laughing

Интересни думи:
дида = деца
бабук = вартбург (колата на дядо му)
пунканка = прахосмукачка
камон = камион
оини - новини
емето = времето

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 14:10 от stef_p

# 12
  • Мнения: 515
Вече мога да се похваля, че прави цели изречения (от около седмица). Иначе е на 1г.и близо 11 м.

"Дин тито упаа бойеъ" - Един чичо оправя бойлера

"Убу пай титини" newsm78 - всъщност СуперЛюбо лети(любим й е, не са я давали тази реклама отдавна, но и тя не я забравя) 

Днес, като й купувах панталонче:
 "Йоки ика поба патина" - Йоки иска да пробва панталона...

# 13
  • Мнения: 3 334
Индивидуално е.Хриси 1г. и 4м. правеше вече изречения.Сега неспира да говори,а даже и стихотворение за 1-ви юни учим в яслата.Детенцето на което сме кумове е с 1 седмица по-голямо от Хриси,но знае само баба и тата.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Иван използва последната сричка на думичките, явно му е трудно да произнася цяла дума, като на сокчИ вика чи; на муш вика шш;

А цели думички казва само тати; ам; бууу/за кола/; деди на дядо си; мама;  Rolling Eyes

Иначе разбира почти всичко като му говоря  Grinning и изпълнява, като му кажа донеси обувките ги носи, или къде са чорапите ми ги посочва, къде е тати /го поглежда/ и т.н

Общи условия

Активация на акаунт