За бебетата и кошчетата за кола

  • 1 909
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Преди време купих скъпа кошница за кола, модел Кабрио на Макси-кози, която ми изглеждаше съвсем ергономична, удобна и практична, тъй като се монтира върху рамката на количката и така, мислех си, ще избегна купуването и на бебешки кош. Когато родих обаче и сложих за пръв път детето си в нея, въпреки надписите в брошурите 0+, според мен, детето е твърде малко за тази кошница - вратът му се пада на някаква лека изпъкналост и изглежда като "прекършен". Освен това прочетох, че не се препоръчва детето да седи повече от 2-3 часа дневно в нея  #Crazy Същевременно по улиците непрекъснато гледам майки, които си возят децата в същите тези кошници в количките на Quinny и досега не ми е направило впечатление на някое дете да не му е удобно - изглеждат си съвсем комфортно вътре.

Та, чудя се, дали бебе Ани е просто твърде мъничка за тази кошница? Въпреки че в брошурата не споменават минимални килограми... А тя в момента трябва да е между 3 и 3,500 кг.

Моля, споделете опит! Благодаря
 Hug

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Моя син го слагам откакто се е родил в кошницата.И моята количка само така вози в такава кошница за новородени.Не му  се изкривява вртлето и мисля,че няма проблем да го слагаш там.Возя го повече от 3-4 часа.

# 2
  • Мнения: 169
Но вратлето на бебка е видимо изкривено... чудя се какво да правя  #Crazy  Освен това летният вариант на количката няма напълно легнало положение, луда станах вече! Дайте акъл, да купувам ли и бебешки кош??

# 3
  • Мнения: 200
Лале, и ние сме с такава кошница. Според мен няма проблем да седи в нея, но ако се притесняваш говори с педиатъра - той ще ти каже най-добре дали на бебка й е изкривен врата или не. На наш Димитър главата му клюмва и също изглежда, че му е неудобно, но всъщност мисля, че ние само се притесняваме за това. Ще следя твоята тема, че и аз се притеснявам

# 4
  • Мнения: 46 438
Ние бяхме с Чиполино, слагах я по-наклонена в началото и така тялото беше напълно изправено, а крачетата вирнати.

# 5
  • Мнения: 3 116
Мамчета, ние имаме кошче за кола, което го ползвахме още от родилия дом в колата и вкъщи като шезлонг. Говорихме с ортопеда за кошчето и той ми каза следното: в дупката която се формира на дъното кошчето трябва да се слага възглавничка, която да изравнява дъното, на навършени 3 месеца тази възглавничка излиза от употреба Simple Smile Ако това се спазва столчето е напълно безопасно Simple Smile

Дано да съм ви била полезна  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 8 917
Мамчета, ние имаме кошче за кола, което го ползвахме още от родилия дом в колата и вкъщи като шезлонг. Говорихме с ортопеда за кошчето и той ми каза следното: в дупката която се формира на дъното кошчето трябва да се слага възглавничка, която да изравнява дъното, на навършени 3 месеца тази възглавничка излиза от употреба Simple Smile Ако това се спазва столчето е напълно безопасно Simple Smile

Дано да съм ви била полезна  Heart Eyes
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 360
Лаленце, аз имам същата кошница, а отделно и столче за кола, отидох с тях при ортопеда, за да попитам, защото и мен ме беше страх, да не направя някоя беля с дъщеря ми, той ми обясни, че мога и да сложа одеалце и т.н., но независимо, че и двете се водят и за новородени ме посъветва да почакам малко  newsm78 и аз да ти кажа- чакам, вече Бояна е на два месеца и десет дни, ама аз още не съм се престрашила- таман я сложа и тръна- и като я видя как стои вътре... и се връщам. Нали купувахме специални твърди матраци и т.н., не ми се иска да рискувам.
P.S. Много хубаво име си дала на дъщеря си  Hug Знаеш ли какво означава?

# 8
  • Мнения: 680
откакто се е родил вили е в кошница(и нашата количка е с кошница)няма никакъв проблем даже дтудно го свикнах да е само в количката искаше си кошчето! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 169
Много хубаво име си дала на дъщеря си  Hug Знаеш ли какво означава?

Божия благодат
 Hug

# 10
  • Мнения: 2 663
Аз ползвам същата кошница,малко след като се роди Константин (на 2 седмици беше май) започнах да го слагам в нея,а когато сме на разходка прекарва доста време там,а и не мисля че има проблем

# 11
  • Мнения: 919
И аз ползвах от новородено тази кошница. Дъщеря ми се роди 2800 и ни изписаха на 2700. Малко се губеше вътре, но не мисля, че иамше проблем позицията Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 129
Ние нямаме такава кошница, но седалката на люлката е в същата позиция. Най-легналото й положение е около 30 или 45 градуса. Води се, че може да се ползва от 0 до 18 месеца. Мен ме е страх да държа бебето полуседнало. Слагам малка възглавничка.

# 13
  • Мнения: 4 621
Докато беше малка слагахме възглавничка, която изравняваше вдлъбнатината на кошницата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз слагах възгавница докъм средата на третия месец. Но педиатърката каза, че няма опатност. Тази кошници за бебета са направени. Peace

Общи условия

Активация на акаунт