Въпрос за черешите

  • 1 184
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте,
  от един месец сме на сокчета, защото имахме размекване по края на фонтанелата и докторката каза да започваме със сокчетата, въпреки, че аз не мислех да му ги въвеждам още, но все пак пред този проблем се видях принудена да започна. Засега давам само от морков и ябълка, но ми се иска да въведа и някой друг, сега започват черешите и се чудя дали мога да му правя сок от череши и какви други мога да му правя?

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 18:43 от dididryankova

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте,
  от един месец сме на сокчета, защото имахме размекване по края на фунданелата и докторката каза да започваме със сокчетата, въпреки, че аз не мислех да му ги въвеждам още, но все пак пред този проблем се видях принудена да започна. Засега давам само от морков и ябълка, но ми се иска да въведа и някой друг, сега започват черешите и се чудя дали мога да му правя сок от череши и какви други мога да му правя?
Че по края на фОнТанелата винаги е меко newsm78 каква връзка имат сокчетата и това Shocked По-добре го извеждай навън и забави със сокчетата Peace

# 2
  • Мнения: 3 760
Съгласна съм с The Sun  - по края на фонтанелата си е мекичко до затварянето й (поне на годинка). А и ако на детето му липсва калций или витамин Д (,които са отговорните за здравината на костите) не виждам логиката да му даваш храни, които не ги съдържат, вместо кърма (, в която има високоусвоим калций)!
А за витамин Д - разходки, слънчице...
Сори за офф-а!
  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 503
Според мен това е спекулация на педито.И аз се  боя от подобна,защото тя ме кара да давам сок от 30тия ден newsm78

# 4
  • Мнения: 57
Възможно е  newsm78 , предната също ме караше от 40-тия ден да давам сокове, но аз не и се вързах и я не му давах, но тази звучеше по-убедително и се предадох  Sad

# 5
  • Мнения: 3 760
Тя да вземе да обясни какво в соковете ще спомогне за "втвърдяване на краищата на фонтанелата"!  Crazy Питай я и ще видиш как ще почне да мрънка за витамини или нехранителна кърма  #Cussing out
Аман от такива допотопни съвети!
Бих те посъветвала да спреш соковете и пак да сте само на кърма.

# 6
  • Мнения: 77
И аз мисля като Мъни.Спри соковете и си карай на кърма.

# 7
  • Мнения: 1 288
за черешите- ето какво намерих в едно бебешко списание:

черешите са великолепен плод за бебешката възраст, тъй като са лесно усвояеми и като пресен сок за най-малките бебенца (след 2-рия месец), и под формата на плодово пюре или добавка към кашата- след 6-тия. след навършване на 1 г. черешите могат да се дават цели, почистени от костилките. подобно на повечето плодове черешите имат ниска енергийна плътност, но внасят в организма на бебето лесноусвояеми захари- фруктоза и глюкоза. те са богати на витамин С. съдържат 20-40мг %. 150-200гр череши на ден задоволяват напълно дневните нужди на бебето от този витамин. същото се отнася и за витамин Р и останалите водоразтворими витамини.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
ОФФ: Ами моята педиатърка по повод на сокчетата ми намекваше няколко пъти за анемия, пък на 6 м. хемоглобинът му беше 133. А за фонтанелата не знам колко мека трябва да е, на на сина ми още не се е затворила нацяло и тов не е обезпокоително. Пък и като се замисля в кърмата има повече калций.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз само бих попитала, какво означава терминът "краища на фонтанелата"? Костите са му меки ли, що за глупост.

Иначе и аз съм с куп съмнения относно прилагането на сокове за лечение на, хм... меки краища на фонтанелата...

Не ме класифицирайте като фанатично захранила майка - соковете съм ги почнала от 4,5-месечна възраст, но подобни капацитетни изказвания са си направо за "бисерите" от Абсурдната тема!  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 422
Много интересно наистина какво общо имат соковете с фунтанелата.Нормално да не се затвори поне до 1година.
Дори доколкото знам ако се затвори мноро рано има някакъв риск от мозачно увреждане.Аз на сина си се наложи да му давам известно време Вигантол ..роди се много голям (4и100) и имаше опасност от рахит.Педиатърката ми каза да не го спирам... но го давах само около месец и сега откакто има слънце сме по няколко часа навън или на терасата и малкия си расте много добре Simple Smile

# 11
  • Мнения: 422
Малка корекция "фонтанела"  Embarassed

# 12
  • Мнения: 4 915
 
Цитат
черешите са великолепен плод за бебешката възраст, тъй като са лесно усвояеми и като пресен сок за най-малките бебенца (след 2-рия месец)...
Е, това си е чиста проба архаична схема на захранване.  Tired
Някои бебешки списания явно преписват от старите книги.

И аз да потвърдя - няма никаква връзка между мека фонтанела и нужда от сокове.  Naughty

# 13
  • Мнения: 10 514
и все пак - някой започвал ли е захранване със сок от череши? Доколкото съм осведомена-препоръчва се захранването/ако става със сокове/ да започне със сезонни плодове.

# 14
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
и все пак - някой започвал ли е захранване със сок от череши? Доколкото съм осведомена-препоръчва се захранването/ако става със сокове/ да започне със сезонни плодове.
Ами, честно да ти кажа, аз не бих започнала да захранвам точно с череши.На Мартин дадох череша към 10-11 мес. и като знам колко слабително му действаха, не бих рискувала.

Общи условия

Активация на акаунт