Какъв слънце защитен крем?!

  • 2 375
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Ето това е темата,която пуснах скоро

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93484.msg1672446#msg1672446

# 16
  • Мнения: 4 621
" Клоран " - 30 фактор.

# 17
  • Мнения: 922
Мами, дано съм ви полезна със следната информация:
какво означава номера на слънцезащитния фактор?:
Номера, умножен по 10 е равно на минутите, през които действа крема на пряка сълнчева светлина.
Например, при SPF 15 - 15х10 = 150минути (т.е. 2 часa и половина) - може спокойно вие или вашето дете да стоите на слънце. Ако например, стоите 15 минути на слънце и след това се скриете на сянка за 3 часа, това не означава, че крема вече е престанал да действа... Не. На вас си ви остават още 135минути. Но ако седите 165 минути на слънце, последните 15 сте били незащитени...

Ах, дано съм била достатъчно ясна Blush Grinning

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 13:09 от daisy_g

# 18
  • Мнения: 949
Слънцезащитен лосион на Бюбхен-ако не се лъжа, 30 фактор.
По принцип сме фенове на тази козметика и проблеми досега-никакви.

# 19
  • Мнения: 664
Аз бих препоръчала една марка органична козметика, изцяло с биопродукти, но щом не я споменавате, сигурно я няма в БГ - WELEDA, с еделвайс, мисля че 30 фактор беше бебешката.

# 20
  • Мнения: 356
           От миналата година ползвам на Нивея слънцезащитното мляко с 50+ фактор.

# 21
  • Мнения: 670
Слънцезащитните продукти на Mustela са без аромат, комбинират 100 процента минерални и органични слънчеви екрани и осигуряват двойна клетъчна защита. Адаптирани са за бебета и деца.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=87900.msg1528257#msg1528257
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31015.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32608.0

# 22
  • София
  • Мнения: 2 901
Ползваме Чико фактор 50. Единствено не ми харесва, че е по-гъст и известно време след намазване кожата е по-бяла, но за 5 минути попива най-много. На лекцията на сп. Моето бебе и аз козметичката каза, че
- е нормално по-високият фактор да е с по-гъста консистенция, той е с по-висока концентрация
- за деца - не по-малко от 40ти фактор. Бебешката кожа е 4 пъти по-тънка, тя е по-нежна и уязвима. Трябва да е пази.

С Чико 50 фактор миналата година за 40 дни на морето (само 2 пъти на плаж обаче) с поне 6 часови разходки дневно, дъщеря ми хвана толкова лек тен, че никой не вярваше, че е била "на море", което мен въобще не ме притеснява - мисля, че мога само да бъда доволна от този резултат.

# 23
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
а някой пробвал ли е спрея от последният каталог на avon?пише че е за деца и е с фактор 30.а и цената му е много добра 14лв за 250мл.

# 24
  • Мнения: 1 949
Слънцезащитен лосион на Бюбхен-ако не се лъжа, 30 фактор.
По принцип сме фенове на тази козметика и проблеми досега-никакви.

И ние само такава козметика ползваме, но дали е подходящ слънцезащитният лосион за нас?  newsm78

# 25
  • Мнения: 922
а някой пробвал ли е спрея от последният каталог на avon?пише че е за деца и е с фактор 30.а и цената му е много добра 14лв за 250мл.
Аз съм си поръчала такъв. Чух много добри отзиви за него от други майки Grinning

# 26
  • Мнения: 817
Слънцезащитен лосион на Бюбхен-ако не се лъжа, 30 фактор.
По принцип сме фенове на тази козметика и проблеми досега-никакви.
И ние сме с такъв,но е 25 фактор Wink

# 27
  • Мнения: 8 505
Аз ползвах Дейлонг,фактора не помня.Много съм доволна от него,ползвахме го тримата.

# 28
  • Мнения: 492
           От миналата година ползвам на Нивея слънцезащитното мляко с 50+ фактор.
и аз и съм много доволна, децата ми са бели като сирене и не съм имала проблеми !

# 29
  • Мнения: 481
Аз ползвах в началото на Нивея за деца - 30 фактор, но не ми харесваше това, че трудно се размазва по кожата, а моите девойки и без това не обичат да ги мажат и плачат много .....
Сега си взех на Орифлейм пак 30-ти фактор и съм много доволна! Много лесно се размазва и наистина предпазва. След около 6 - 7 часова разходка въобще нямаха зачервяване или какъвто и да било признак, че ръчички и крачета са били на слънце.
Но моите девойки са си мургави по рождение. За по-белите дечица и малките бебета препоръчвам 40-ти, 50-ти фактор. Бебешката кожа няма изградена защита, като нашата и много лесно изгаря, а това води до тежки последици в по-късна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт