Помощ-PAP 3D?!?!

  • 13 123
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,моми4ета!
Днес ходих да си взема поредните резултати от цитонамазка и за мой ужас оказах ПАП 3D  Cry.Порових из теми4ките,ама за такава "патология"като мойта много не намерих,та реших да си изкажа и аз мъката с надежда за съвети,поне....Описанието на находката е дисплазия I-II многослоен плосък епител,отчасти метапластичен(доколкото мога да го разчета). и отстани е драснато някаква ектопия.
А предиисторията ми е следната:
Имах си раничка на шийката от незнам кога,но от страх все бягах от горене.След раждането се престраших и реших,4е е време да ида да се погрижа за себе си и да я изгоря.Това стана преди година половина,преди горенето ми направиха биопсия от която резултатът е -плосък папилом.Добре изразен хроничен цервицит(това май си е някакво вирусче!).Цитонамазката ми от преди година беше ПАП 2...а сега за една година само 3Д...Това май е последната степен преди IV група Cry
чудя се дали да не ида някъде на друго място за още една цитонамазка,контролно да ми направят newsm78,пък тогава да повярвам в тези резултати....или да тръпна в очакване до следващата цитонамазка,която ще е само след 3 месеца ,да видя тогава резлутата newsm78
Ако имате повече инфо по въпроса,ще се раздвам да изчета мненията ви(и инфото!!) Joy


# 1
  • Мнения: 4 150
Цитат
чудя се дали да не ида някъде на друго място за още една цитонамазка,контролно да ми направят


Това е просто zадьлжително.И при това не каzвай какьв е бил последният ти реzултат от другата лаборатория.Кажи,че идваШ на контролен преглед zа прьв пьт.
ПАП 3Д оЩе ниЩо не оzна4ава.А ако и микроскопа и о4ите на патолога са стари и иzхабени,реалният реzултат може да е сьвсем друг.
Успех и много zдраве  bouquet

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Преди година и половина обгориха ли ти я?
Аз също имам обгорена раничка след биопсия /резултата беше левкоплакия/. Обгаряха ми я на два пъти. След 6 месеца ходих на проверка и лекарката ми каза ,ч е добре е зараснала и не си личи. Взе ми цитонамазка, но аз и така вече 6 месеца  не съм отишла да си взема резултатите  Embarassed, защото се бях успокоила. Ама съм чувала, че ако е лош резултатът , се обаждат.

# 3
Преди година и половина обгориха ли ти я?

Да,обгориха я с лазер и 6м.след това(демек преди година) ПАП-а беше 2.

Цитат
чудя се дали да не ида някъде на друго място за още една цитонамазка,контролно да ми направят


И при това не каzвай какьв е бил последният ти реzултат от другата лаборатория.Кажи,че идваШ на контролен преглед zа прьв пьт.

Точно това ми мина и на мен през акъла,да ида и да кажа,че идвам за контролен предглед и да си поискам и цитонамазка.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 599
Освен още една цитонамазка задължително трябва колпоскопия  Peace А добрият гинеколог ще прецени какво по-нататък се иска още.

# 5
Недей да се притесняваш преди да посетиш квалифициран гинеколог. Най-добре да отидеш при специалист. Препоръчвам ти доктор Иванов от ракова болница.
Знам че в такива случаи е добре да си направиш и ДНК изследване за да се определи дали има някакъв риск да се развие нещо лошо. Правят ги в лаборатория Геника, която се намира на Бузлуджа 53А (близо е до НДК) .
Стискам палци всичко да е ОК.

# 6
  • Мнения: 814
Най добре отиди на гинеколог-онколог Peace.

# 7
А за цитонамазката има ли значение,по кое време според М.се прави.Незнам защо съм останала с убеждение,4е беше най-добре веднага след М.-то и затова изчаквам още малко(и събирайки мнения по въпроса),4е в момента съм пред М.
Дими,идята ти е много добра Peace,а малко пове4е инфо(телефони,цени) за този доктор можеш ли да дадеш,да не се лутам из ракова болница да го издирвам:)))
И задължнително ще ви информирам за резултата,след повторни изследвания.Надявам се да съм по  Laughing



# 8
ракова болница етаж 2 ,АГ отделение

Частният му кабинет е Мусагеница бл104 вхА ет 1

Успех!

# 9
ракова болница етаж 2 ,АГ отделение

Частният му кабинет е Мусагеница бл104 вхА ет 1

Успех!

Мерси за инфото Simple Smile

# 10
Ето ме пак с резултати,още по объркана. newsm78
Отидох пак на гинеколог,поисках си цитонамазка,като за последната(3Д)не споменах изобщо,показах само миналогодишната,според която съм 2-ра група.Докторът беше адски любезен и из4ерпателен,пусна ми цитонамазка и микробиология......И изненададта беше,ама пове4е от голяма-4удесни резултати от цитонамазката ПАП2,оба4е микробиологията....какво ли нямаше хламидии,гъби4ки...и ми изписа една рецепта от АБ и крем4ета за около 100лв.И сега пак се 4удя...дали да повярвам на тези изследвания newsm78,да си купувам лекарствата и да се по4вам...или да "инвестирам"в още едни изследвания..белким вземат да съвпаднат с някои от предишните....
Пък и за тези хламидии малко съм озада4ена  Rolling Eyes..те само по полов път ли се предават или е възможно при раждането да са ми ги "лепнали".Най странното е оба4е,4е нямам никакви симптоми,нито на гъби,нито на хламидии...вси4ко толкова безсимптомно да проти4а при мен....Та май ще се ориентирам още едни изследвания...Просто ве4е съм без думи и без мисъл....

# 11
  • София
  • Мнения: 498
Според мен повроти още веднъж изследванията на друго място. И задължително да те видят с колпоскоп.
Аз преди 2 год имах ПАП 3 Д - направиха ми обгаряне, също се установи Папилома вирус(май доста хора го имат ама повечето незнаят Sad ) Пих разни имуностимулатори и след това резултата беше ПАП 2.
От както съм родила не сам ходила, но вече трябва.
Успех и добри резултати.

# 12
  • Мнения: 1 680
Не ти препоръчвам да ходиш при д-р Иванов!!!!
Преди години ИЗЛЪГА мен и моя приятелка, че имаме ранички. Искаше да ги лекува с инжекции интерферон, за да спечели повече от обикновено горене. Ходих при друг гинеколог. Вторят ме гледа с колпоскоп - нямах никаква раничка! После приятелката ми отиде при трети гинеколог, познайте - и тя нямаше раничка.

# 13
  • Мнения: 1 798
Хламидиите как ги откриха, те не излизат на микробиология и цитонамазка.Ако са ти взимали церв. секрет специално за хламидии-добре.Те са изключително упорити, сиптоми често липсват, само с антибиотици  става лечението, задължително и 2-мата партньори се лекуват.
Човешкия папиломен вирус не се лекува, остава в организма, след горене на раничка, появила се  от него или  комплексно от инфекции се правят редовни контролни цитонамазки.
Какво пише на изследването ти за хламидии?

# 14
Хламидиите как ги откриха, те не излизат на микробиология и цитонамазка.Ако са ти взимали церв. секрет специално за хламидии-добре.Те са изключително упорити, сиптоми често липсват, само с антибиотици  става лечението, задължително и 2-мата партньори се лекуват.
Човешкия папиломен вирус не се лекува, остава в организма, след горене на раничка, появила се  от него или  комплексно от инфекции се правят редовни контролни цитонамазки.
Какво пише на изследването ти за хламидии?

Мисля,4е с микробиология,но може и да съм в грешка,но при вси4ки слу4ай от цервикален секрет-C.Trachоmatis-е вида им.Cut-off 0.773,при допустим 0.344(или нещо такова).За HPV-то си знам,4е 2 пъти годишно ми трябва цитонамазка.А даже и след 3Д-ми каза,4е трябва ве4е да е на 3 месеца...Сега по4вам да се запитвам,кои е изто4ника на рани4ката-хламидките или HPV newsm78,защото при втория "независим" доктор,каза,4е изгледжа,4е все едно никога не е горена...
А за хламидките ми изписаха Сумамед,Далацин,микосист-май беше и още нещо май за мазане,противогъби4но.За съжаление в момента не са при мен резултатите,за да ги цитирам то4но
А при Иванов все още не съм ходила


Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 23:22 от mama Ina

Общи условия

Активация на акаунт