Пералня с горно зареждане

  • 6 114
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Повече от 10 години сме със Зероват! Велика е!

# 16
  • Мнения: 648
Казвам редовно да е жива и здрава "кака Индезитка" Grinning Много съм доволна, безшумна, страхотно центруфугира, заема малко място, ползвам я от 2 години и дано така си продължава, кефя се, че имам пералня-ракла Peace

# 17
  • Мнения: 1 383
Аз имам Сименс Конструкта от Н-та година. Купена е втора употреба...

Това беше старата ни пералня. При нас работи безотказно 8 години. Беше вмъкната в един иначе неизползваем ъгъл в боксчето, което ползвах за кухня, плотът над нея се вдигаше на панти.Сменихме я, защото в новата кухня трябваше пералня с предно зареждане. Според мен проектът на кухнята е определящото за горно или предно зареждане.

# 18
  • Мнения: 313
zerowatt с горно зареждане  вече 8 години я ползвам, безупречна е wash Успех в избора

# 19
  • Мнения: 46 508
Нашата се падна такава, казвам падна, защото повтарящите се неща от сватбата ги върнахме в един магазин и трябваше да си изберем нещо за сумата, нямахме пералня, а те имаха само един модел  Laughing

На нея пише "Iberna", сега май са се обединили с "Candy"  newsm78

От 5 години пере всеки ден, а почивните дни по 2 пъти  Embarassed
Не е мръднала, заема малко място, като вадиш дрехите не се изсипват ... бе нямам забележки  Peace

# 20
  • Мнения: 481
Моята е Whirpool , но е ужасно шумна. Старата ми пералня Перла 04 беше къде къде по-тиха. Иначе е 800 оборота и добре пере и центрофугира.

# 21
  • Мнения: 544
и моята е  Whirpool,но не ти препоръчвам Rolling Eyesмакар,че единственото ми оплакване е,че е прекалено шумна/сравнявам я със старата,която беше Самсунг и я ползвах безотказно 6год,с предно зареждане,а и я бяхме навряли в един вграден гардероб,едвам се чуваше,че работи,до момента още е в изправност,викали сме само един път техник-заради закачени банели на сутиен Embarassed/та при парва възможност тази ще я разкарам,много важно за 2та лагера като бучи като трактор,та чах в хола я чувам,а иначе е забутана в килера Rolling Eyes

# 22
Ние бяхме принудени да купим пералня с горно зареждане заради по-малкото място, което заема. Купихме Аристон и вече 8 години ми служи вярно Peace Много съм доволна, пере и центрофугира отлично Grinning

# 23
  • Мнения: 364
гласувам за whirpool - доволна съм, 7 години е в употреба, пести място, не е шумна и най-вече дребното не може да я отвори и да си "работи" с нея  Grinning

# 24
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Ние имаме Whirpool.Пере страхотно и заема по-малко място.Единствения проблем беше,че не вземаше праха от отделението за прах,но аз си го слагах вътре.Предполагам,че беше заради налягането.Преместихме се при нашите и сега ползваме тяхната.Чакам само да развали и да слагаме нашата Mr. Green.

# 25
  • Мнения: 2 327
И аз съм с Whirlpool вече 4 години май и нямам никакви проблеми. Раобти си, пере си. Малко е по шумна, но пък заема по малко място наистина.
Имам и други познати с  тоя модел и те са доволни.

# 26
  • Мнения: 3 091
Whirpool e моята.От 6 годинки ми е и не ми е създавала проблем HugИзбрах я заради по-малкото място,което заема,а впоследствие останах доволна.Казват,че разликата с обикновените перални е, че тези никога не протичат Laughing Laughing Laughing
Подкрепям! Моята е същата! освен, че е много удобна за употреба, не тече, можеш да прекъснеш програмата по всяко време - да я отвориш, да добавиш нещо... барабанът побира същото количество пране! Взимай смело!!!

# 27
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
]
Всички уреди с горно зареждане са си таквизи Wink
[/quote]


Шани,би ли обяснила защо е такова мнението ти,доколкото съм разбрала разбираш от тези неща.

На мен лично ми е много интересно,защото винаги сме имали само такъв модел пералня и съответно не съм прала с другия тип.Около 25 г. вярно ни служеше една немска пералня (ГДР производство,забравих марката беше от три букви newsm78) та за толкова време мъжът ми само беше сменял маркуча за мръсната вода.И когато се роди дъщеря ми просто решихме да я сменим с нещо ново,защото старата нямаше екстри като половин пране ,програмите бяха много дълги и т. н. И отново си взехме с горно зареждане - Whirpool. За 6 г. нямам сериозни забележки

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пералня с горно зареждане или с люк - това е въпроса?!
Pовечето хора погрешно смятат, че пералните с горно зареждане са за предпочитане пред тези с люк поради следноте причини:

- по стабилни са, защото са на два лагера;
- заемат по-малко място;
- не вибрират;
- не могат да изпаднат дрехи по време на прането;
- перат по-добре;
- дефектират по-рядко.

Всъщност никое от тези твърдения не е вярно   Naughty
- Пералните с люк също са на два лагера, но са балнсирани от едната страна на барабана;
- заемат повече място, но върху тях може да се поставят предмети;
и с горно зареждане и с люк вибрациите зависят от количеството дрехи и стабилността на пералнята на самия под;
- от пералните с горно зареждане изпадат често дрехи, след прането, когато ги изваждате;
водата и препаратите перат на практика;
- дефектите на пералните с горно завеждане не са по-редки и със сигурност са по-трудоемки и по-скъпи.

Около 25 г. вярно ни служеше една немска пералня (ГДР производство,забравих марката беше от три букви newsm78)
.

WA510, 511, 560, 580 e името на тази ГДР пералня и тя на практика не мож се сравни със сегашните боклуци (еле пък с Whirpool-ите).

# 29
  • гр. София
  • Мнения: 1 887






Около 25 г. вярно ни служеше една немска пералня (ГДР производство,забравих марката беше от три букви newsm78)
.

WA510, 511, 560, 580 e името на тази ГДР пералня и тя на практика не мож се сравни със сегашните боклуци (еле пък с Whirpool-ите).

[/quote]

Да така беше марката просто вчера ми изкочи от главата.Нашата т.е. родителите ми я бяха купували беше WVA 511.Спомням си че мъжът ми и брат му се изкривиха докато я изнесат от жилището ни ,тежеше ужасно,а като докараха Whirlpool-a му се видя като перце Laughing

Общи условия

Активация на акаунт