Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора

София

Моля мами ,би ли ми казал някой откога да дам вече прясно мляко на детето си и от коя марка newsm78
Цитирай

Пловдив

Аз знам,че до 1 годинка никакво прясно мляко Naughty Дори свекърва ми ме кара да му правя на дреби кремчета с пр.млекце,но аз бях категорична... Naughty....чак след като навърши една година.А марка не мога да препоръчам.Другите мами с опит да пишат.И на мен ще ми е  интересно.
Цитирай

у наше "село"

Колкото по-късно след годинката - толкова по-добре...
Млякото е силен алерген, а бебешкия организъм трудно се "преборва" с него...
Виж тук: Често задавани въпроси за млечните продукти
Успех Very Happy
Цитирай

След 1 година освен, че може да пречини алергични реакции, така и стомашни проблеми.
Цитирай

РусЙе

ХУбаво е да се дава след годинката, но в много детски кухни готвят с такова. АЗ записах Викториа на 6 месеца на кухня, и следователно кремчетата, които ядеШе, бяха с прясно мляко.
Цитирай

BG

Моето дете направи алергия към прясното мляко на близо 2г. Сега е на 2г и 4м /доктора ни каза, че може да го пробвам отново след 2-3м/ и още не съм му дала.
Цитирай

не знам кога трябва.
мога да кажа кога започнахме ние да даваме, което не е съвет, в никакъв случай.
след 1 годинка навършена.
не знам каква марка, но със сигурност не трябва да е от тези, дето са с голяма трайност.
ние взимахме от пазара - майка ми ходеше рано сутрин и купуваше от един човек, дето го носеше от село. Преди това разпитахме доста зе него, като разбрахме, че продава млако на пазара повече от 10 години. Ако е имало проблем, сигурно нямало е да се задържи толкова дълго.
Цитирай

Ямбол

Аз съм пробвала няколко пъти да дам кремче приготвено с прясно мляко, нямаше реакция, хапна си го. Не го давам често обаче, защото предпочитам АМ, което ми се струва по-богато на витамини и минерали.
За марка в нашия град предпочитам да вземам на "Тонус" или "Младост", но никога не бих взела от уличен търговец, колкото и от дълго време на пазара и да е той. Нито го знам как,  къде и колко е съхранявал млякото преди да го предложи за продан, нито как го е доил, може да е заразен с нещо, може да не е измил вимето, може да е сложил нещо в него, от къде да го знам.
Цитирай

пред компютъра

Аз знам,че до 1 годинка никакво прясно мляко Naughty

Peace

На щерката съм дала след годинка, а на малкият на 11,5 м /когато го захранх от детската кухня/.
Цитирай

София

Колкото по-късно след годинката - толкова по-добре...
Млякото е силен алерген, а бебешкия организъм трудно се "преборва" с него...
Виж тук: Често задавани въпроси за млечните продукти
Успех Very Happy
Подкрепям!
Колкото до марка - май всички са направени от сухо мляко + суха суроватка... Не са като за дете...
Цитирай

Русе

след годинката със сигурност. аз започнах да му приготвям овесените ядки с прясно мляко, а вечепие  и мляко с какао сутрин,от проверена крава, която се отглежда и храни с вещото ръководство на Дядо Данчо в близко село.така съм сигурна какво пие детето
Цитирай

Дадох след годинката,но е на кухня от 6-ия месец,така че... Thinking
Цитирай

Paradise

Давай си адаптирано, най-сигурно е Peace
Цитирай

vidin

Аз въведох в менюто прясното мляко след навършена 1 годинка. Купувам от пастьоризираните млека в кутия.
Цитирай

Бургас

Аз не съм давала,но в едно от пюретата които дадох пишеше че съдържа и пълномаслено прясно мляко.Иначе ще изчакам до годинката,но ми се струва че го давам и с готовите каши. newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора