Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!Имам един въпрос,на който много силно се надявам да ми отговорите искрено.Преди една седмица отидох на гинеколот профилактично,общо взето.Жената реши да ми вземе и цитонамазка,да е както трябва прегледа,обаче резултата показа ІІ-ІІІ гр.Пап.Тя ме посъветва да направя изследване за хламидия,защото имам тежка възпалителна реакция.Ок,дадох кръв и сега чакам резултата.Та въпросите ми са:С мъжа ми сме женени от три години и си вярваме доста,няма откъде да сме се заразили с това чудо.Само по полов път ли се предава?Преди една година бях на преглед пак,тогава нищо ми нямаше.Може ли само с венозна кръв да се открият?И какво значат тези групи на Пап?Знам,че сигурно звуча идиотско,обаче съм адски притеснена и се изпокарахме с мъжа ми покрай тези изследвания?Незнам,посъветвайте ме нещо.
Цитирай

Да, може само с венозна кръв да се открият. Преди време имаше тема за предаването на хламидийте и общото мнение беше, че се предават само по полов път (което е доста неприятно, защото говори за изневяра), за разлика от гъбичките и някои бактерии. Пожелавам ти отрицателен резултат  bouquet
Цитирай

Пловдив

Значи, ПАП е свързано с цитонамазката, това е групата, в която попадаш според резултата от изследването. Твоят не е от най-добрите, но трябва да се открие причината за това, не знам обаче как лекарката е репила да ти пусне изследване за хламидия newsm78 newsm78 Както и да е, сега ти пускам линкове с информация за хламидията и цитонамазката. А колкото до това че си била на преглед скоро - хламидията е често безсимптомна и трябва да се изследва специално, за да се открие.
Какво е това цитонамазка
Хламидии
Пак за хламидиите

Цитирай

гр.Варна

Дааааа!Хламидията може да е в организма  и да си носител с години /още преди да се ожените/,така че не се съмнявайте веднага един в друг.  bouquet Peace
Цитирай
Добре, аз да питам, с микробиология може ли да се открие?
Цитирай

Пловдив

Не, микробиологията открива възпаления и инфекции, свързани с гъбите главно Smile
За хламидия, се взима или кръв( от вената), или влагалищен секрет, или се прави PCR тест (мисля, че това беше днк тест).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.