Разголихме крачета и ...

  • 5 072
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 237
Ето това е спрейчето,което използвам:

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Още с първото обличане на рокля и нашата хубавица се сдоби с две зверски рани на колената. Прирева ми се, сигурно защото за първи път се случва. Промих с риванол и напръсках с Бивацин. На сутринта си бяха засъхнали, но и аз ще започвам с три четвърти панталони, защото колкото и да ми харесва с рокля, не мога да й гледам ожулените колена.

# 32
  • Мнения: 1 113
Вдигам темата, за да ви кажа какво намерих онзи ден в аптеката.
В понеделник отивам да взема Лили от детската градина, излиза госпожата и ми казва, че сутринта докато са играли някаква игра, Лилия си ударила главата (точно по средата на челото) в ръба на една масичка. Та, да не съм се притесняла като я видя с лепенка на главата. Да, обаче, аз се притесних, защото имаше дупка около 2-3 мм дълбока и освен това носът й беше целия ожулен Sad Обадих се на личната, тя каза че щом е спряло да кърви да го намажа вечерта с йодасепт и нищо друго. В аптеката, обаче, ми предложиха Антисептичен крем на Хималая, съдържа алое вера и разни други билки. Та, цялото това писане беше да го похваля - днес вече почти не се забелязва къде е била раната Grinning

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Най-ефикасно при ожулени колена и ранички ползвам винаги, от около 2 години през лятото
Panthenol
Vita-Merfen

# 34
  • Мнения: 94
Още с първото обличане на рокля и нашата хубавица се сдоби с две зверски рани на колената. Прирева ми се, сигурно защото за първи път се случва. Промих с риванол и напръсках с Бивацин. На сутринта си бяха засъхнали, но и аз ще започвам с три четвърти панталони, защото колкото и да ми харесва с рокля, не мога да й гледам ожулените колена.
И ние сме с три четвърти панталони, но за случаите, когато сме с рокля, аз взех наколенки. А иначе раните ги промивам с кислородна вода

# 35
  • Мнения: 5 250
Къде от Варна мога да купя наколенки?
Не мисля да спазя съвета на ортопедите защото раните на коленцата му немогат да зарастнат. И са с натрупване  ooooh! А той всеки път реве повече и повече, явно много го боли  Confused

# 36
  • Мнения: 1 655
Миналото лято си направих домашен крем с невен и мас, след което ми казаха, че не е много подходящо да се мажат рани с продукти, съдържащи свинска мас. Не помня точно обяснението, но беше от сорта: в маста се събирали токсините на прасето. Това може и да не е вярно. Има едно кремче "Невен" в оранжева кутийка (българско), много добре действа.
За да се избегне мастта, се използва зехтин. Билката се натъпква в бурканче и се залива със зехтин, след престой от около месец си имаш маслен извлек от билката.

# 37
  • Мнения: 269
С нищо не се мажем.
Ако потече кръв или е замърсено мястото я поливам с кислородна вода, подсушавам и я пускам да си беснее. Party
От опит знам, че раните зарастват най-добре, когато не са покрити с нищо и могат да "дишат" Peace
Тя и не търпи разни лепенки и превръзки Tired Досега всчко е зараствало бързо и без проблем!

Общи условия

Активация на акаунт