27 Май (събота) - Ла Лече Лига среща!

  • 1 381
  • 24
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767

Другари и другарки! (другарки предимно, ама така върви обращението  Grinning)

В края на този месец (май) предстои втората ни ЛЛЛ сбирка!

На 27 май събота - от 11 ч. в ДКЦ 1 (на Понеделник пазар) в Пловдив ще проведем втората Ла Лече Лига среща. Денят е избран, за да могат да дойдат бъдещи и настоящи майки от други градове.



Имаме заемна ЛЛЛ библиотека, която членовете ще могат да ползват.

Всеки може да стане член - майки, баби, сестри и приятелки (не е нужно да са кърмещи или да имат бебе!).

Членски внос за една година - 20 лв.

Срещу него членовете получават достъп до заемната библиотека на групата, два пъти в годината (засега, занапред - по-често) бюлетин, закупуване на чуждоезична ЛЛЛ литература с намаление, има възможност за абониране и получаване на ЛЛЛ списанието New Begginnings (на английски) и прочие. Могат да посещават сбирките на всички ЛЛЛ групи в страната (сега в Пловдив, скоро в други градове). Парите от членски внос ще се използват за закупуване на нова литература за заемната библиотека, за издаване на брошури и въпросния бюлетин, за различни инициативи.

Не е нужно да сте членове на ЛЛЛ, за да посещавате сбирките. Те са отворени за всички.

И така, бъдещи и настоящи майки, на 27 май ще се видим в Пловдив! (не забравяйте бебетата и децата!)

# 1
  • Мнения: 6 243
Каква ще е темата, че да знам какво пропускам?
По семейни причини ще ми се наложи да се лиша от това приятно прекарване тоя път.
Но човек не може да си избира рождения ден на свекъра Confused

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Някои разяснения:

Темата е 'Как изборът за начин на раждане оказва влияние върху кърменето'.

- Както и предният път, 3/4 от срещата е посветена на темата, накрая - свободна дискусия с въпроси по темата и всякакви други от различни аспекти.

- Всеки е добре дошъл. Няма нужда да сте членове, за да присъствате на срещите. Все пак, от присъстващите не-членове с благодарност събираме дарение в размер на 2 лв (или повече, ако ви е възможно). Тези дарения, както и членският внос, се използват за попълване на заемната библиотека, отпечатване на брошури, малък наем на залата и пр.

- Доведете бебетата и децата си  Grinning Не забравяйте любимите им играчки. Този път предлагам да сформираме нещо като 'детски кът' в дъното на залата, където децата да се занимават. Разбира се, те могат свободно по всяко време да дойдат при майките си, децата са на първо място и грижите за тях са приоритет на всяка майка.

- Почерпките (които носи всеки, който иска) този път нека са в края на срещата, за малките да се ограничим до солети или пълнозърнести гризини и пр. Така ще е малко по-чист мокетът в края на срещата, надявам се. Едно от условията да получаваме залата срещу символичен наем е да оставяме чисто след себе си, което води до

- Моля в края на срещата да помогнете да пооправим набързо и да оставим залата в приличен вид, за да ни я дадат отново  Grinning

- Нека се опитаме да направим дискусия. Не концентрирайте вниманието си само върху бременните жени. Вероятно някои от нещата, които се говорят, са ви добре известни, но може би друга майка не знае това, което имате да кажете, а ако се обърнете и говорите само на бъдещите майки, повечето присъстващи няма да ви чуят. Освен това, бременните скоро също ще станат майки, на тяхно място ще има нови бременни жени - затова е добре да установим работещ модел на дискусия за всички, а не тип 'майки съветват бъдещи майки'.

- Участвайте в дискусията!  Grinning Недейте да мислите, че историята ви не е интересна - всеки има уникален опит, който ще представлява интерес за другите!

- Слушайте модератора на срещата (това е моя милост  Mr. Green ).

- Ползвайте заемната библиотека! Тя е за вас.

- Не пропускайте да се запишете в списъка за присъстващи, който ще минава по време на срещата.

- Въздържайте се от странични разговори по време на дискусията. Зная, че е вълнуващо да се срещнете на живо с други майки, но така се чува малко трудно  Confused Този път вероятно ще имаме озвучаване, което ще улесни чуваемостта  Simple Smile Страничните разговори по-добре оставете за края на срещата при почерпката.

# 3
  • Мнения: 980
Искам да пожелая ползотворна и приятна среща!

Този път няма да мога да присъствувам, приятелка се жени, трябва все пак да се опитвам да я разубедя  Mr. Green

А и нещо напоследък не ми се говори много за кърмене, кърми ми се, а се отбиваме....и ми е свито едно такова... Confused

Успех и до скоро.  Praynig

# 4
  • Мнения: 8 447
Живот и здраве там сме! LaughingВ комплект с голямо и още по-голямо Wink бившо кърмаче.Чакай ни ,Пловдив! Grinning

# 5
  • Мнения: 3 760
А мога ли да стана член без да идвам? Да пратя чл. внос по някого?
Че ако някой не ме вземе с кола (а не виждам кой) няма как да се дотътрузя до Пловдива града...

# 6
  • Мнения: 462
Ей, "бииииииииииип", ама как ме дразните с тия срещи...

И аз не мога да дойда...  Sad

# 7
  • Мнения: 3 091
егати! нестига, че не кърмя, но съм ви фен! Нестига, че ще се срещате, че и във Филибйето...
Така ли се работи за увеличаване на електората? риторично НЙЕ!

пийте по едно за мен и хубаво ме одумайте! после искам подробности! Laughing Peace  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 216
И аз ще дойда.Мисля,че имам какво да кажа по темата.А и ще доведа една бременна дружка да слуша.

# 9
  • Мнения: 8 447
Упс,тъкмо писах,че идвам и...промяна в плана Embarassed.Нашият татко е ангажиран и няма да може да ни докара. Cry

# 10
  • Мнения: 2 614
Ама, хайде и "в други градове от страната" да става реалност, че с кърмаче и без кола е мнооого трудно, да се придвижим до Пловдив!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Я, каква е тази ниска активност този път Crossing Arms
И аз не съм сигурна още за идването, но работя по въпроса. Деца мисля пак да не вземам, и аз съм хора  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 559
    Айдеее пак ще пропуснем Confused Няма сила,която да убеди мъжа ми,че ЛЛЛ срещата е за предпочитане пред сватбата на негов приятел (също в събота) Confused  Как мога да стана член като няма да успея да дойда? Може ли да пратя членски внос някак си? newsm78

# 13
  • Мнения: 670
Пак ли в Пловдив?! Кога ще има среща във Варна..

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Пак ли в Пловдив?! Кога ще има среща във Варна..
Grinning Когато се обучи ЛЛЛ Лидер във Варна, който да организира ЛЛЛ група там Wink

Общи условия

Активация на акаунт