Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 май 2006, 14:11 ч.

Изчисляване на термина

• 1 617
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,
с жена ми знаем че има два начина за изчисляване на термина, но сме запознати само с единя. На нас го изчислиха по този начин: от деня на последния цикъл добавяме 7 дена и изваждаме 3 месеца от годината. Ще ми обясните ли другият начин на изчисляване?  newsm78
Мерси!!!

# 1
  • Пловдив
аз поне за друг начин не съм чувала.Пробвайте с калкулатора
http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/
и в зачатие има хубав калкулатор

# 2
Абсолютно съм сигурен, че има още един начин спрямо нещо друго, но когато ми го казваха, изобщо не ме вълнуваше този проблем, така че не съм го запомнил. Cry

# 3
  • София
Този начин, с който сте запознати е правилният и е достатъчен!

# 4
  • София
Този начин, с който сте запознати е правилният и е достатъчен!
Да, но на при мен по този начин и по кръглото картончето при гинеколозите, се получават 2 различни дати/е вярно, че разликата е един ден Hug/!

# 5
  • Бургас
Аз знам само този начин, сега чувам, че имало друг. Пък и разлика ден два едва ли е от толкова голямо значение - нали това е само ориентировъчна дата, дребчо ще се пръкне когато си реши.

# 6
  • някъде в България
Провери ето тук  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/643/66/

# 7
Аз знам само този начин, сега чувам, че имало друг. Пък и разлика ден два едва ли е от толкова голямо значение - нали това е само ориентировъчна дата, дребчо ще се пръкне когато си реши.
И според мен ви е напълно достатъчен начина, който си знаете и калкулатора на БГ Мамма  Peace

# 8
  • София
Другият начин е като добавиш 268 дни към датата на зачеване.

# 9
  • в страната на чудесата
Това с добавянето на дните не е вярно.По скоро е вярно,ако цикъла е бил винаги на 28 дена и овулацията е била на 14 ден.При мене последна менст. бе6е на 20 февруари.По тая логика термина ми трябва да е на 26/27 ноември.Да ама не.При цикъл по дълъг от 28 дена и овулация не на 14 ден,термина е раЗли4ен.Та моя е средата на декември,а не края на ноември.Мисля,4е раЗликата е огромна. Wink

# 10
  • София
А защо не ползвате калкулатора на bg- mamma? Много е точен и подробен.

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 14:29 от bifana

# 11
  • Варна

# 12
  • Край морето
В ръководството на д-р Спок пише, че другият начин е да се разбере датата на зачеването е като се извади 14 дни от датата, когато е трябвало да ви дойде.

# 13
  • София
Другият начин е като добавиш 268 дни към датата на зачеване.
При мен излезе много точно. Стига обаче да се знае със сигурност  деня на овулацията.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт