Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
                                 Шоколадови топчета
400 г.  готов  течен шоколад
1 ч.ч.  ситно натрошени бисквити
1ч.ч. изпечени  смлени ядки
кокосово брашно

Приготвяне:
Течният шоколад се загрява леко на водна баня. Прибавят се бисквитите и ядките. Всичко се омесва добре с вилица и се изчаква да изстине. Оформят се топчета, които се овалват в кокосово брашно и се сервира в  бонбониера.
Цитирай

Много вкусно ми звучи! Ще ги пробвам! Приличат ми на тези, които се продават на килограм или греша?!
Цитирай
 newsm03
Това са едни от любимите ми бързи сладки.Когато изненадващо ще ми идват гости правя тях ,
след което те са удивени и аз раздавам рецептата.
Да, найстина приличат на тези по килограм, но вкусът им е малко различен.
Цитирай

Пз

:lol:Tokу що направих  топчетата.Ще дам отчет.!!!!  bouquet
Цитирай

Звучи много вкусно.Ще пробвам да ги направя. Peace
Цитирай

София

Звучи много добре.  Wink
Цитирай

Севлиево

bouquet за рецептата. Ще ги направя и аз  Laughing
Цитирай

z point

Neli    bouquetза рецептата и аз обичам такива топчета, върна ме няколко години назад към един сладък спомен от студентски купон за рожден ден (мой) - бяхме направили подобна базова смес за топчета, но в някакъв момент аз реших да добавя  hahaha чаша ром в сместа, после се почна една алхимия  - още бисквити, за да "изпият" рома, още малко ром, че бисквитите дойдоха множко  35  35  35 Доста вкусно и пияно шоколадово мезе се получи  Laughing въпреки всичко, така че пепоръчвам към сместа на Нели и  hahaha глътка (е, може и чаша) ароматен алкохол, ако топчетата няма да се консумират от малки деца. Но в пияния си вариант топчетата са идеално и бързо средство за посрещане/изпращане на абитуриенти например.
Цитирай

Пз

chefТова е много добра идея!!!!!  bouquet  bouquet
Цитирай

София

Един въпрос-дали шоколада вместо на водна баня,мога  да го разтопя в микрото? newsm78
Цитирай

Пз

HugЗaщо да не може?Аз даже мисля че е по добре.  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.